Cizojazyčné knihy


Misan1993
Misan1993 31.01.2019 v 13:57

Přidávání anglicky psaných knih, které nejsou prozatím přeložené:

Prosím Vás, je možné přidat knihu, i když není dosud přeložená?

Text příspěvku byl upraven 01.02.19 v 17:37

Dan
Dan 31.01.2019 v 14:01

Bohužel není.

MikeDV3
MikeDV3 31.01.2019 v 20:28

Pro knihy v originále je lepší používat zahraniční katalogy.

Text příspěvku byl upraven 20.08.23 v 18:19

reillycarty
reillycarty 06.02.2021 v 09:01

Někdo tady výše psal, že Databáze knih nemá, jak! - konkurovat zahraničním databázím, např. takovému goodreads.com. S tím nesouhlasím. Přece diskutovat v češtině o knihách v cizích jazycích lze, a taková databáze "na trhu" prozatím není. (nebo ano?) Databáze knih jsou ke všemu přehlednější a více "rodinné"?
Když se na knihy nedíváte, jako na "česká" = vlastnictví Česka, "anglická" = vlastnictvím né Česka,... ale pohledem "Kniha" = Informace. Pak tato databáze strádá. Asi v tom budou zřejmě finance, netuším. Ale i neznalec čínštiny si může vypůjčit čínskou pohádku a přeložit si ji!
Je mi ctí být členem tohoto webu, mrzí mě, že musím polovinu své knihovny umisťovat k jiným, kteří konkurují jen tím, že umožňují interakcí "přidat anglický titul".

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.02.2021 v 09:55

Nikdo nikomu nebrání v založení vlákna, kde si lidi spolu budou povídat o knihách, které tady nejsou. Za sebe nechápu, proč někdo takové vlákno ještě nezaložil. Ale to by se o to vlákno musel starat, že? A to je něco trochu jiného, než se sem registrovat, druhou minutu vložil knihu bez přečtení pravidel, zda sem patří, potom se naštvat, že byla smazaná, napsat dotaz, který si ostatní přečtou už po sté jenom od jiného nicku, a buď se podle reakce znovu naštvat a už se nikdy nepřihlásit nebo to akceptovat a v tichosti trpět.
Povídat si o nich můžete. V rámci slušnosti pochopitelně. Třeba u nás za rok vyjde a nikdo nechce dopředu vědět, jak kniha skončí.
Ale pravda, že druhou možnost jsem tady neviděla. Jenom tu první. Tu snazší...
PS: to, které sloužilo k upozornění na to, co tady není a většina se sem díky tomu dodatečně vložila a teď spinká (?) nepočítám jako diskusi na tomto principu ;)

Text příspěvku byl upraven 06.02.21 v 10:07

Bedikk
Bedikk 12.05.2021 v 14:35

Předpokládám, že když se to nezměnilo tolik let, tak se to nezmění, ale stejně mi to nedá. Řekl bych o sobě, že mám rád databáze a záznamy. To je důvod, proč mám účty na ČSFD a Zatrolených hrách. Rád mám přehled v tom, co jsem viděl za filmy (a kdy jsem je viděl), případně co jsem si o nich tenkrát myslel. A stejně tak sbírám deskové hry, a přestože mám účet i v zahraniční databázi, úplný záznam si vedu právě na Zatrolenkách. Vidím co jsem hrál, co mám doma, jak jsem to hodnotil... a samozřejmě se mohu zapojit do diskuze s ostatními v češtině. Na druhou stranu značnou část her mám v angličtině (a v češtině jsem taky film neviděl ani nepamatuju). Tak nějak jsem si myslel, že pro knížky bude tohle místo tady, ale ono není. Nemůžu si tady vést přečtené knihy, když jich zde půlka chybí. Třeba má zkušenost z her je taková, že řada titulů vyjde v češtině poté, co je vidět nějaký zájem od uživatelů. Ten by vidět nebyl, kdyby ty záznamy neexistovaly. Navíc se tady ani nebavím o nějaké bariéře, že by se tu ty knihy neprodávaly. Anglicky psané tituly se běžně prodávají v knihkupectvích, a přestože občas něco koupím v zahraničí, většinou je kupuji od českých prodejců.

Text příspěvku byl upraven 22.11.21 v 14:59


Stanley
Stanley 07.04.2023 v 10:07

Nebylo by fajn mít možnost přidávat i EN knihy? Čtu z 80 % v češtině, ale co s těmi knihami, co sem nemůžu přidat? Táhne mě to akorát k Goodreads nebo LibraryThing.

Ale tam zase není tak velká CZ komunita. Ideální by bylo mít možnost tu a tam ohodnotit ryze EN knihu i tady. Neříkám, že by tu měl být najednou celosvětová knihovna. Ale ty největší blockbustery? Sám si přidám.

Protože mít dva účty je pain.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.04.2023 v 10:32

Jo, proč si to nenajít v diskusi, že to už tady bylo probírané, když jde zbytečně založit nové vlákno! Že? Mrk, mrk :O

Ale tentokrát oceňuji docela originální nápad s rozdělením, jaké anglicky vydané knihy (jako proč zrovna anglické? Jiné jazyky na světě nejsou?) by tady měly výjimku (a o tom by rozhodoval kdo? Každý jako hitovku má svým pohledem něco jiného). Aby každý frflar, že ta jeho tady není a nakonec by tady bylo všechno (úplně ideálně všechny jazyky a knihy světa. Jupí!), aby byly spokojení všichni. Tedy až na ty, co jsou tady protože jim vyhovuje, že tady jsou pouze české a slovenské knihy. A co nám do nich?! Ať čtou jiným jazykem!

Edit: o pět minut později...sloučeno. To byla rychlovka :)

Text příspěvku byl upraven 07.04.23 v 10:42

Naias
Naias 07.04.2023 v 11:46

Stanley, existuje aj česká stránka, kde je možné pridávať anglické knihy. A preberané to tu bolo veľakrát, pred rokmi a odvtedy znovu a znovu a znovu.



Vložit příspěvek