Aplikace a mobilní verze Databáze knih


MartinezZ
MartinezZ 03.12.2018 v 08:44

@včeluška: Odkazovaná tabulka srovnání je nesmysl, už je s tím, že je z roku 2012 :) Stačí příklad, hned první řádek:

Dosažitelnost
Mobilní web: Přístupný každému přes mobilní prohlížeč
Mobilní aplikace: Přístupná jednotlivcům se správným telefonem

... což je v roce 2018/19 skutečně úsměvná argumentace.

Naias
Naias 03.12.2018 v 09:50

Úsmevná ako úsmevná, napríklad ja správny telefón nemám. Nie všetci majú všetky technické výdobytky, niektorí si veselo existujeme bez nich.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 03.12.2018 v 09:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

včeluška
včeluška 03.12.2018 v 10:17

@MartinezZ ale to není nesmysl a je to právě stále aktuálnější :)
Mobilní web spustíš vždy přes prohlížeč - např. Chrome, Mozilla - ty nainstaluješ na mobil, ať máš android 2 nebo 9 (respektive jsou předinstalované).
Ovšem u mobilní aplikace to tak není. Mobil musí být kompatibilní s požadavky aplikace - mobil musí hlavně splňovat určitou verzi systému (u aplikace je napsáno, že je např. od android 8 a více a jinak ji nespustíš). Google Play nastoluje od příštího roku přísnější pravidla pro nové aplikace a aktualizace stávajících aplikací. Budou podporovat android 8 a více.

Text příspěvku byl upraven 03.12.18 v 12:22

MartinezZ
MartinezZ 08.12.2018 v 12:04

Ale no tak :) Vždyť to říkám. Mobilní responzivní web musí být stejně, jako aplikace. ta tabulka je nesmysl s uvedenými argumentacemi, takže i používat jako argument nelze, ale to neznamená, že responziv nedává smysl.

jenže z toho vyplývá stejně to stejné: Tedy že staré archivní telefony budou mít smůlu. Tlačítkové stejně jako staré dotykové (chytré), protože v těch starých ty prohlížeče stejně nebudou umět zpracovat moderní responzivní web. Nevím, jak u iOSu, ale u Androidu postrádá už nyní postupně smysl podporovat Android 4.x, protože prostě ladit web na tyhle archiválie je časově a tedy finančně náročné. Navíc každý telefon od daného výrobce má jinak chovající se prohlížeč s každou verzí a podverzí OS, takže proto vzniká aplikace, která různorodá chování stovek verzí prohlížečů nahradí univerzálním řešením. Tak to prostě je - můžeme se o tom hádat, můžeme o tom diskutovat... atd :)

Responzivní web ano, ale nečekat od něj plnou funkčnost jako na desktopech u starých zařízení. To čekat od appky, která ale bude udržovaná jen pro smysluplnou množinu zařízení a OS.

Furt to ale nic nemění na skutečnosti, že teď tu není ani jedno, resp. jen ta appka, ale funkční jen částečně. Nicméně: vývoj responzivu i appky stojí čas a nemalé peníze a návratnost takové investice od Dana fakt nebude velká. Pokud se Dan nevydá nějakou cestou spolupráce s někým, kdo to zaplatí, případně crowdfundingu, které by alespoň většinu nákladů na vývoj něčeho takového zaplatilo, tak v nějakou brzkou variantu řešení nevěřím - úděl netechnických komunitních služeb.

včeluška
včeluška 10.12.2018 v 00:42

:-D no, dalo to opravdu dlouhou práci vymyslet nějakou variantu, jak se z toho poněkud jinou složitou cestou vyvléci. A protože mám k dispozici jak velmi starý, tak velmi nový chytrý mobil, tak můžu zcela jasně napsat, že mobilní web DatabazeKnih funguje na obou stejně (krom rychlosti načítání), ale aplikaci na starý prostě nenainstaluji, protože nemáme právě onen "správný telefon". Takže i v současnosti to tak prostě je a polemiky coby kdyby, bude, nebude, jsou zbytečné... A mám tu zase jinou tabulku a můžete posuzovat, když Vás to baví ;-)
http://etenim.cz/vyvoj-aplikaci/mobilni-aplikace-nebo-mobilni-web/


MartinezZ
MartinezZ 13.12.2018 v 17:42

Vždycky mě baví diskuze s lidmi, co rozporují to, co jim někdo odkýve a potvrdí.

slezmon
slezmon 18.11.2019 v 11:28

Není to sice o webu, ale aplikace k němu snad patří. Jasně, není dokonalá a moc toho neumí, ale teď už ani nejde spustit. Plánuje DK nějakou aktualizaci?

mrkvajda
mrkvajda 19.11.2019 v 22:31

Zrovna jsem to také chtěla napsat. Nějaký den už aplikace nefunguje. Od poslední aktualizace...?

Dan
Dan 23.11.2019 v 10:39

Dobrý den,
aplikaci jsme již stáhli z Google Play, nebyla roky aktualizovaná a snažíme se vylepšovat klasické zobrazení webu na mobilech a tabletech. A to se všemi funkcemi, kterých je oproti aplikaci spousta.
Díky za pochopení.

slezmon
slezmon 23.11.2019 v 13:34

Rozumím, díky za odpověď.

Shashlick
Shashlick 29.11.2019 v 08:29

Možná by stálo za zvážení udělat aspoň takovou lite verzi, která by při naskenování EAN kódu vyhledala knihu v databázi. Byť třeba v prohlížeči.

aisha01
aisha01 02.12.2019 v 18:41

Také mi aplikace chybí. Jako rychlého a jednoduchého pomocníka jsem ocenila především v knihovně, naskenovat EAN kód bylo velmi pohodlné. Teď musím na webu hledat www stránku DK a název knihy ručně vepsat. Ale co mě zase štvalo u aplikace bylo to, že aplikace neuměla našeptávat, název (autor) se musel zadat naprosto přesně.

pavels36
pavels36 07.12.2019 v 12:15

Rád bych se dotázal v jakém stádiu je aplikace pro Android databáze knih. Byl bych nejen rád moc rád kdyby byla funkční a totožná s webovou stránkou. Děkuji

Naias
Lukasitch
Lukasitch 07.12.2019 v 17:37

Za mě nepoužitelná, radši chodím na web i na mobilu.

pavels36
pavels36 30.12.2019 v 09:36

Také se přidávám aby byla aplikace pro Android, přeci jen si databazeknih.cz zaslouží mít vlastní aplikaci pro Android,Win či Apple. Děkuji

SteoSG
SteoSG 24.03.2020 v 09:48

Aj ja som za app, urcite chyba. Ta stara sice bola aka bola ale aspon BOLA. :)

michaela4922
michaela4922 25.04.2020 v 12:00

Aplikace mi taky moc chybí, měla jsem nainstalovanou ještě měsíce, když nefungovala a doufala, že je to jen dočasná chyba :(
V prohlížeči se musím neustále znovu přihlašovat, to zdržuje :(

Text příspěvku byl upraven 25.04.20 v 12:00

Shashlick
Shashlick 26.05.2020 v 15:31

Konkurenční server zaměřený hlavně na bazar knih právě uvedl miniaplikaci, která přes naskenování čárového kódu otevře profil dané knihy na jejich stránkách. Bohužel na nich mám jen inzeráty, ale ne svoji čtenářskou historii. V tom u mě ještě vede DK.
Ale je to příjemná věc, škoda, že to nemáme v jednom.

karlos84
karlos84 09.07.2020 v 10:23

Pokud vám chybí aplikace, tak zkuste nějakou jinou. Na internetu jich je dost a dost, sice některé placený, ale vždy se dá nejprve vyzkoušet, a pokud bude vyhovovat, tak zakoupit. To by snad neměl být problém.

rcibulka88
rcibulka88 17.02.2021 v 21:16

Neuvažují tvůrci webu o mobilní aplikaci, která by byla uživatelsky přívětivější než mobilní verze stránek?

Salamaster
Salamaster 27.05.2021 v 18:15

Take bych uvital poradnou aplikaci na mobil

Pavouček2
Pavouček2 11.11.2021 v 16:46

Na aplikace moc nejsem, ale tuhle jedinou bych si fakt přála a hooodně ji využívala :-D

Neplánuje se do budoucna?? Nebo je to moc složité.

Lukasitch
Lukasitch 11.11.2021 v 17:28

Už tu byla a nebylo to moc dobrý a vůbec funkční řešení. Databaze jako taková v prohlížeči funguje skvěle.



Vložit příspěvek