Aplikace a mobilní verze Databáze knih


Dan
Dan 14.07.2014 v 18:04

to honza66: Tvůrce webu, aplikace i většina uživatelů používá Android, proto byla aplikace právě pro tento OS logickou volbou číslo jedna. Co bude dál nevím, ale v tuto chvíli si nemohu jen tak dovolit zadat výrobu aplikace i pro iOS a Windows Mobile. Pokud to ale nějakým způsobem do budoucna půjde, určitě bych byl rád. Nyní tedy neříkám ani ne, ale ani ano.

Stileth
Stileth 14.07.2014 v 20:59

Presne na tohle jsem uz dlouho cekal.. ale mate jeste hodne prace pred sebou :)

Standa Šebek
Standa Šebek 14.07.2014 v 21:23

V polovině případů aplikace sice knihu nenalezne, což je škoda, ale jinak jde o nápad nadmíru povedený a praktický, díky za něj.

paulhunter
paulhunter 14.07.2014 v 21:50

Standa Šebek: je to kvůli tomu, že se načítá EAN.. tedy produtkový kód, který může být často odlišný od ISBN. Proto to knihu nenajde.

Faoltiarna
Faoltiarna 14.07.2014 v 22:06

Tak pokud jsou diskriminováni majitelé Iphone, co máme říct my, co máme Windows phone a taky bychom chtěli aplikaci :D

MartinezZ
MartinezZ 15.07.2014 v 13:22

Xperia SP, Android 4.3

Telefon mám rootnutý a mám aplikaci Android Firewall (od jtschohl), tedy na web mi může lézt jen appka, co má přístup k webu. Pokud jsem pro appku měl přístup k WiFi i datům zakázán, aplikace tak vteřinu po spuštění spadla a i dialog k nahlášení chyby vzápětí zmizel.

Jakmile jsem připojení povolil, app v pořádku funguje. A to nyní i když nejsem připojen k síti (samozřejmě app píše, že není dostupné připojení) - asi měla aplikace nějakou potíž se zakázanými právy k přístupu k síti, i když by žádná dostupná nebyla.

Jen taková drobnost, kolik lidí to asi bude řešit jako já, že :) Takže spíš pro zajímavost. Díky za aplikaci ;)

Text příspěvku byl upraven 15.07.14 v 13:23


Jonna
Jonna 15.07.2014 v 18:32

Bohužel nefunguje ani na Samsung Galaxy note 3 ani na Galaxy note 8 :-( (Obojí více než 4.1 android)

MartinezZ
MartinezZ 17.07.2014 v 07:58

Jonna: Možná by autorům aplikace pomohlo být při popisu "nefunguje" trochu specifičtější :)

dusty
dusty 17.07.2014 v 23:24

Možná to chtělo naprogramovat více funkcionalit a více testování a pak s tím teprve vyrazit do světa, ale nejak se začít musí a já držím palce, aby autorům nedošel dech. :)

tulakJack
tulakJack 18.07.2014 v 11:31

Není to špatné, jen by to chtělo rozšířit o možnost nalogování se a práce se svým účtem a účty jiných. Ale to už tady někdo zmínil. Ale jinak možnost přečít čárový kód s následným náhledem na knihu je supr. Každou chvíli jsem v knihkupectvi před koupi knihu na tomto webu hledal, takhle je to mnohem rychlejší.

Adria Orici
Adria Orici 18.07.2014 v 11:38

tulakJack - Co popisujete, Dan má v plánu. Díky aspoň za tuto beta verzi. Jak píšete, také na mě v knihkupectví koukaly :D.

marrra
marrra 20.07.2014 v 20:50

Jonna: Ahoj, popiš mi to prosím podrobněji (Klidně do soukromých zpráv). Díky ;-)

Mona...
Mona... 25.07.2014 v 09:21

Chtěla bych se zeptat, je tato aplikace dostupná i na App store? Na výrobky od Applu lze stahovat pouze z App store (ostatní nefungují- mám vyzkoušené). A pokud tam ta aplikace je, mám ji hledat v aplikacích pro iPhone nebo pro iPad? Děkuji :)

Dan
Dan 25.07.2014 v 09:33

Aplikace se vyvíjí pouze pro Android, takže pro Apple zatím žádná není.

Mishka_a7
Mishka_a7 25.07.2014 v 13:13

Moc nerozumím tomu, proč není i pro iOS a proč ji pouští do světa, když v ní toho zatím moc nefunguje a moc funkcí taky nenabízí. :/

Dan
Dan 25.07.2014 v 13:33

to Mishka_a7: Přečti si pár příspěvků zpátky a vše pochopíš.

Mishka_a7
Mishka_a7 25.07.2014 v 13:45

to danielson: Nezajímá mě to, pouze vyjadřuju názor.

Dan
Dan 25.07.2014 v 13:46

to Mishka_a7: :-))

MartinezZ
MartinezZ 25.07.2014 v 16:13

Tak i pro takovéto uživatele je appka vyvíjena :)

Dell
Dell 25.07.2014 v 16:49

Taky bych byla ráda za Apple apku. Ale označovat za diskriminaci to, že vznikla apka pro Android, to mě docela pobavilo. Tohle není fronta na sociální dávky.
Jsem ráda, že DK žije, na mě je těch novinek někdy až moc, resp. některé věci ani nevyužívám, ale využívají to jíní, a to je fajn.

Meluzinak
Meluzinak 25.07.2014 v 20:00

Zdravím :) ráda bych se zeptala jestli bude aplikace dostupná i na apple store, pro iphone ;)

MartinezZ
MartinezZ 26.07.2014 v 17:59

Nejsem vývojář aplikace ani majitel webu, ale dovolím si uvést, co mi na tohle téma nedávno sdělil sám Capt.Obvious: "Ano, určitě. Časem."

Text příspěvku byl upraven 26.07.14 v 18:00

Harry_
Harry_ 28.07.2014 v 10:52

Na to, jak málo toho aplikace umí je smutné, že chce Android 4.1+, řada lidí má i starší stroje.

Adria Orici
Adria Orici 28.07.2014 v 13:56

Lidi čtete předchozí příspěvky, Dan to popisoval. Je to zatím Beta verze a vše stojí nějakou tu kačku.

Jihorka
Jihorka 29.07.2014 v 15:33

Betaverze funguje - Xperia L (android 4.2.2.), Asus me302C (android 4.3): nepadá, dělá přesně to, co má, čtečka funguje (sice mi našla až třetí knížku, ale to není problém apky, nýbrž nedostatku údajů v databázi - a to už je na nás uživatelích, abychom tam tyto údaje doplňovali ;)

Osobně bych zpočátku ocenila možnost nastavení zobrazení landscape (zvlášť na tabletu to při čtení diskusí třeba na kanapi bude v budoucnu paráda)

Těším se na propojení s vlastním účtem, možnost čtení diskusí a nahlížení do knihoven ostatních.

Uvažujete i o doplnění funkce Bazar?

Moc díky, mám velkou radost a těším se na aktualizace.

p.s.
vyvíjení apky pro starší verze mi přijde neefektivní - jakou mají dnešní mobily životnost - max. 5 let? - verze 4.1.0 se běžně dodává do lowendových telefonů už třetím rokem - vývoj betaverze zabere řádově min. několik měsíců, doplnění dalších funkcí a vychytání chyb min. rok? - tedy za rok by tu byla plnohodnotná verze pro telefony, kterých je zanedbatelné minimum, v blízké budoucnosti blížcící se nule

ad iOS - je-li v našich končinách Android přece jen rozšířenější, systém iOS z podstaty uzavřenější a vydavatel si musí s ohledem na finanční a časovou náročnost vývoje aplikace v daném okamžiku vybrat, pak ... si prostě vybere - to přece není diskriminace, to je ekonomie



Vložit příspěvek