Zlomený hřbet

DannyS04. března v 00:23

Zdravím, stala se taková menší nehoda, když jsem se snažila "rozpružit" pár brožovaných knih, které vlastním. Prostě a jednoduše, pravděpodobně jsem to vzala po více stránkách a u jedné takové se mi zlomil hřbet. Kniha je zbrusu nová a nečtená a láme mi to srdce. Je nějaká možnost ji opravit?

Babouš04. března v 10:49

Nelamte si s tím hlavu, aspoň je vidět, že se čte! :)

Janadvorackova04. března v 18:36

No, já si jednou opravovala svépomocí cca dvousetstránkovou knihu tím stylem, že jsem ji roztrhala na stránky, sklepala, začistila od zbytků lepidla, pak to znovu namázla lepidlem a vlepila do původního obalu.
Pak jsem to odnesla do tiskárny, kde mi to hodný rezač ze zbývajících tří stran zařízl, protože já to dělala v ruce, respektive při lepení mi kniha držela ve svěráku :), ale sklepání nebylo úplně ok... Stačil milimetřík tam, kousíček tamhle a byla hladká jako dětská prdelka :).
Ale rýha na hřbetu zůstala a původní důvod opravy byl ten, že mi několik stránek vlivem čtení a ohýbání vypadlo.
Ale je fakt, že jsem používala tiskárenské lepidlo. A do té firmy jsem chodila brigádničit, takže to bylo asi o to snazší.
Jinak bych to též neřešila. Ulámané hřbety u brožovaných se mi sice také nelíbí, ale když jsou knihy delší, tedy špalkovitější, prostě se to stane.

Text příspěvku byl upraven 04. března v 18:37

reader.00705. března v 11:38

DannyS: jestli máte dost času a šikovné ruce, můžete si ji zkusit i převázat

https://www.youtube.com/watch?v=-rstlfFaliM&ab_channel=Sam-ECRAFT

https://www.youtube.com/watch?v=ADKyXu8ZnwQ&ab_channel=DASBookbinding

bamba05. března v 18:27

Pri paperbacku by som to chápala, ale mne sa počas čítania - /prvý majiteľ/ rozpadla viazaná kniha na jednotlivé listy. Ďalší v rodine to už mal vo forme šalátu - pravdepodobne mizerne zviazaná kniha už vo výrobe.

Cellardoor23. března v 17:33

Zlomila se kniha. To vždy zabolí.

873927. března v 22:18

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Vložit příspěvek