Uživatelská výzva


Viki9
Viki9 15.01.2018 v 21:37

Uživatelská výzva
Pro náhodného návštěvníka je při pohledu na přehled vláken a diskuse asi dost matoucí jejich obsah. Asi se nejeden ptá – „Je to knižní databáze? Je to tu o knihách?“
Je zajímavý paradox, že do těchto „nesouvisejících“ vláken je přispíváno tak vehementně, že knižní vlákna jsou nejenom v pozadí, ale i těžko dohádatelná, pokud na ně nemáte zapnuté sledování. Jedno je však jisté (a zkušenosti z historie databáze mě dávají za pravdu) – neknižních vláken se nezbavíme. Mají své velice zdatné opečovávatele a zakladatele.
Je ale ještě jedna možnost – rozmělnit je! (vlákna, ne jejich tvůrce :-D).
A tak s dovolením vyhlašuji UŽIVATELSKOU VÝZVU.
1. Založ vlákno se zajímavou knižní tématikou a starej se o něj tak, že ho budeš připomínat svými příspěvky.
2. Opraš nějaké staré knižní vlákno, které tě zaujalo svým námětem nebo je ti blízké. Ať už jsi ho založil ty, nebo někdo jiný.
3. Navštěvuješ – li nějaké vlákno pravidelně, poděkuj v „poště“ tomu, kdo se o něj stará a nejvíc do něj přispívá – potěší ho to, namotivuje a bude vědět, že je čten.
4. Vlož denně alespoň kratičký příspěvek do některého z výhradně knižních vláken.
5. (dobrovolný bonus – nejtěžší) Zakaž si jakoukoliv komunikaci ve vláknech, kde není ctěna zásadní podmínka diskuse – úcta k spoludiskutujícím.
Nesoutěž – jen pomoc nemocné databázi stát se opět zdravou a svěží.

Lector
Lector 15.01.2018 v 21:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Viki9
Viki9 15.01.2018 v 21:49

Lector: ... jak čtu tvé příspěvky a tvé vlákno, tak Uživatelskou výzvu máš už taky skoro splněnou :-) ... jen ten pátý bod ti tam trochu habruje :-D

Lector
Lector 15.01.2018 v 21:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 15.01.2018 v 22:02

Viki .....myslím si, že jsem založil dost knižních vláken / na které většinou ostatní ..... kašlou ......tak proč bych dával nové
Do starých přispívám /ted třeba scifi vlákno
K té trojce se nevyjadřuji .... já taky nepotřebuji aby mi někdo děkoval .... spíše by bylo dobré vědět, že pro někoho byl příspěvek přínos
Skoro denně dávám
Pětka je pětka .... tak jak jsem dříve "bojoval" proti nešvaru a zasíranosti téhle databáze .....už nebojuji ........... je mi to šumafuk

Viki9
Viki9 15.01.2018 v 22:10

Lector: ...rozhodně nejsem ten, kdo je oprávněn hodit kamenem (navíc po muži tak moudrém, jako jsi ty ....), neb historie mých diskuzních přízpěvků z minula jasně hovoří proti mě ... to jen teď až v době poslední se snažím bod 5 plnit (a dá to nehoráznou fušku - ruka svrbí a svrbí ...)

Encyklopedie: ... myslím, že zde nenajdeš nikoho, kdo by se ti snažil tolikrát vysvětlit (a i dokázat) jako já, že jsi čten velmi hojně a že spoustu lidí čerpá ze všech vláken, na kterých se podílíš - a že jich není málo ... takže ti to opakuji znovu a znovu - piš a díky ti ;-)

Text příspěvku byl upraven 06.02.18 v 08:50


Makropulos
Makropulos 15.01.2018 v 23:40

Moc tady toho sice nenamluvím, ale s touto výzvou naprosto souhlasím, takže se ji i nějak pokusím plnit.

kní
kní 16.01.2018 v 15:42

Myslím, že náhodný návštěvník si klikne na diskuze na liště, vybere si tematický okruh a u každého vidí, o čem a kdy se nejčerstvěji psalo. Nic složitého, jistě se nenechá rozhodit nebo znechutit sumou posledních příspěvků. Jinak - diskutuje se tu o tom, co diskutéry zajímá. A teď zrovna je to politika. Protože politika, politika, ta se nás dost mocně týká. Tedy 60 a něco % z nás...

Viki9
Viki9 16.01.2018 v 19:59

Makropulos: ... děkuji za podpoření této myšlenky a tohoto vlákna ... a všiml jsem si, že už jste plnit začala ... Váš odkaz ve vlákně Doporučte knihu, která je vlastně "neviditelná", ale určitě stojí za přečtení mě hodně zaujal ....

Makropulos
Makropulos 16.01.2018 v 21:13

To jsem ráda. Tak ji zkuste přečíst. Věřím, že nebudete zklamán.

triatlet
triatlet 16.01.2018 v 22:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pavlinda
pavlinda 16.01.2018 v 23:51

Já bych sem politiku vůbec netahala-toť můj názor.

gladya
gladya 17.01.2018 v 20:42

Viki9, hezká myšlenka, nediskutuji moc často, tak nevím, jestli se mi povede plnit. Kdyby všichni uživatelé body dodržovali, asi bych diskutovala častěji.

Kní, přimlouvám se, aby tady politické debaty nebyly. Politika je důležitá, ale jsou jiné vhodnější servery pro politické debaty. Vím, je to těžké, taky jsem párkrát nevydržela.

encyklopedie
encyklopedie 18.01.2018 v 18:44

Viki, ono se nedá do některých vláken zapojit .... třeba k hodnocení...
Čtenář, který si v profilu napíše "milovník knih" ocení dobrou knihu takto -
- Dobře se mi to četlo, dobře napsané .... a prsk tam jednu hvězdu
Utíkám z takových témat pryč .....

Viki9
Viki9 19.01.2018 v 15:00

Encyklopedie: ... příteli, myslím, že bod 1. jsi už splnil několikrát a to velmi úspěšně a bod 4. ti také jde krásně od ruky ... co se bodu 2. týče, tak v něm se mluví o vláknu, které je ti tématicky blízké a pokud ti i v něm někdo občas zatrolí, nic to nemění na hodnotě vlákna ... (ale jinak chápu tvé rozhořčení - já například nechápu to nadměrné nadužívání hodnocení "odpad" ...)

Alix
Alix 20.01.2018 v 21:28

Bod 5 je těžký.

Naias
Naias 21.01.2018 v 09:26

Ani nie. Keď mám dakedy sto chutí vysvetliť niekomu svoj názor, v duchu si ho zoštylizujem, vyšperkujem, pokochám sa svojím ostrovtipom a idem si čítať.

siena
siena 21.01.2018 v 19:54

Alix, rozumím ti. Je otázka, jestli by, na knižním webu, musel vůbec takový bod být, resp. že na něm podobné diskuze existují...

Viki9
Viki9 22.01.2018 v 17:56

... k tomu co říká Lady Siena - sleduji 23 výhradně knižních vláken, za 24 hodin se na všech dohromady objevily pouhé 4 příspěvky ... za tu samou dobu se na jednom neknižním vlákně (a víme všichni o kterém mluvím) objevilo příspěvků 61 od pouhých 5 maximálně 6 uživatelů ... co dodat - čísla hovoří jasně ...
někdo by mohl namítnout, že povídání o knihách není tak atraktivní ... pravda, asi není - každého knihy zajímat nemusí ... pokud ovšem nejste na webu, který se jmenuje Knižní databáze ..

encyklopedie
encyklopedie 22.01.2018 v 18:02

viki - tahle databáze je nemocná .... ne díky hloupým příspěvkům, ale moderátorům a o vlastníkovi ani nemluvím
A vlastní zkušenost z největšího komiksového webu .... z největšího webu o mluveném slovu ...z druhého největšího webu o mluveném slově.... tam by moderátoři nic takového nepřipustili ...............

Text příspěvku byl upraven 22.01.18 v 18:14

Viki9
Viki9 23.01.2018 v 18:56

Mistře Knihovníku, nevím zda nemocná, rozhodně dost jiná, než bývala.
Ale zákazy a zásahy ze stran moderátorů nevyřeší všechno. Hodně z nás se tu shodne na snížení pestrosti a určité kvality, ale moc neděláme pro to, abychom to vyvážili zpět.
Kdyby každý z nás uživatelů byl tak aktivní a všestranný jako ty, a tolik přispíval, muselo by se to přeci opět převáhnout na tu stranu (a podobu databáze) na kterou jsme byli zvyklí.

Chesterton
Chesterton 24.01.2018 v 04:37

Zdravím všechny:)) Jsem tu "nová" a naprosto spokojená!! Nevím, jak databáze vypadala na počátku. Osobně souhlasím s kní, že politice se asi neubráníme. zejména v tak emočně vypjaté době jako je tento týden:)) Taktéž souhlasím s tím politiku sem netahat, ale nejsme totalita, že.
Viki - výzvu pokládám za chvályhodnou, ale z nedostatku času se jí asi tolik nezúčastním. Navíc raději se věnuji osobním kontaktům:))
encyklopedie - také si myslím, že moderátoři a vlastníci nevyřeší vše, nemocná není databáze, ale dnešní virtuální společnost:)) - prosím, o jaké weby o mluveném slově se jedná??



Vložit příspěvek