Slovenské eshopy


Terazky
Terazky 05.08.2019 v 18:41

Zdravím, otázka spíše asi pro Slováky. Doporučte mi nějaký slovenský eshop, kde bych zakoupila knihy levněji než v kamenném knihkupectví. Něco jako české Megaknihy (i tady jsou slovenské knihy, ale ne takový výběr).
Díky za vaše tipy!

smazenaryba
Koka
Koka 06.08.2019 v 21:17

e-shop neporadím, ale bezplatne je možné slovenskú klasiku nájsť:
https://zlatyfond.sme.sk/

Text příspěvku byl upraven 06.08.19 v 21:17

newtory
newtory 07.08.2019 v 17:40

Najlacnejšie knihy sú len slovenskou mutáciou českého eshopu nejlevnejší knihy. Podľa mňa je lepší tip : https://www.preskoly.sk/
Názov zavádza, netreba si ho všímať, je to echt slovenský eshop, ktorý má celkom slušné ceny a veľký výber kníh zo všetkých oblastí, od beletrie, cez poéziu, náučnú a jazykovú až po detskú literatúru.
Aj poštovné má dobre nastavené. Párkrát som tam niečo objednal a bol som veľmi spokojný. Ten odporúčam. Najčastejšie nakupujem na megaknihy, ale to je opäť mutácia českého eshopu a slovenské knihy nemá v takom veľkom sortimente.

Text příspěvku byl upraven 07.08.19 v 17:41

smazenaryba
smazenaryba 07.08.2019 v 19:35

Newtory - áno, máš pravdu, ale obľúbil som si ho, už roky takmer nikde inde neobjednávam. Ceny sú tam zrazené azda najnižšie ako sa dá a páči sa mi, že majú v ponuke aj cudzojazyčné knihy. Ikeď pri nich sú ceny vyššie samozrejme.

A celkom dobre tam funguje dopyt po nedostupných knihách. Vyzerá to, že tam majú škriatka, ktorý sleduje žiadosti a následne knihy zháňa. Viac krát som takto nedostupnú knihu zohnal, ikeď je pravda, že inde som ju nehľadal. Nebolo treba.

Text příspěvku byl upraven 07.08.19 v 19:36

newtory
newtory 07.08.2019 v 19:44

Ja mám radšej megaknihy lebo sú ešte lacnejšie (ale stále treba sledovať ceny a porovnávať) ale komunikácia aj servis sú jednoznačne lepšie na najlacnejších knihách. Aj prehľadnosť, megaknihy majú šialené stránky, tam niečo nájsť je úplná veda, toľko nelogičností sa ťažko hľadá. A čo sa týka zháňaných kníh, pripadá mi, že sa megaknihy dopĺňajú s najlacnejšímiknihami. Najlacnejšieknihy sú aj pružnejšie a ústretovejšie u megakníh cítiť silnú subordinačnú vertikálu.


smazenaryba
smazenaryba 07.08.2019 v 19:57

Fajn je aj bodový systém. Nabiehajú pomaly, ale raz, dva krát do roka si môžem vybrať poštovné zdarma. Ale predpokladám, že niečo podobné majú aj konkurenčné eshopy.

newtory
newtory 08.08.2019 v 22:01

To mi na megaknihách chýba aspoň malá "odmena". Akoby im bolo jedno či tam nakúpiš za 100 euro za 20, alebo nenakúpiš vôbec. Malá úľava, aspoň to poštovné by potešila. Možno uvažujú tak, že keď už nikto lacnejší na nete nie je, tak je to aj tak jedno.

Corso
Corso 09.08.2019 v 07:01

knihyprekazdeho.sk ale nenakupoval som este cez net, mame vo Zvolene priamo ich predajnu. Nie vsetko je uplne zlacnene, je to mix normalne predavanych kniznych noviniek za riadne ceny a zlacnenych (trebars nepredavanych leziakov, mierne poskodenych, dopredavanych a tak) Ale tie su fakt zlacnene na par euro. Kludne tam nakupujem darcekove knihy krieda encyklopedia luxus, co stala okolo 50 eur a je to tam uz hodene trebars za 12. Bonus, nasiel som tam obcas lezat knihy, ktore uz boli vsade vypredane. A zrazu zabudnute sa objavilo tu.

Text příspěvku byl upraven 09.08.19 v 07:06

newtory
newtory 09.08.2019 v 10:50

Tak sa mi zdá, že som tú predajňu videl naživo aj u nás v Košiciach, ale raz som tam určite nakupoval cez net a bol som veľmi spokojný, boli to naozaj zostatkové ceny a servis na jednotku.

Anita8
Anita8 25.08.2019 v 09:24

Na materskom eshope kazdeho vydavatelstva je ich kniha vzdy najlacnejsia a casto tam mavaju aj vypredaje. Napr. Ikar - bux.sk, Slovart - slovart.sk, albatrosmedia.sk zastresuje viac svojich vydavatelstiev, tatran.sk, atd. :-)



Vložit příspěvek