První čtení


Makropulos
Makropulos 14.01.2018 v 23:56

Váš příspěvek mě zaujal, knížky vypadají zajímavě, ale jen bych Vás chtěla upozornit, že odkaz, který máte ve svém profilu nefunguje. Jinak po knížkách se podívám, mám doma zrovna jednu začínající čtenářku, tak se to bude hodit.

tester
tester 15.01.2018 v 01:31

Knihy pro malé děti jsou zásadně obrázkové. Knihy adekvátní k věku čtenáře knihy mají méně obrázků a jsou abstraktnější.

tester
tester 17.01.2018 v 13:35

To zzlatý...e-knihy na nebarevné čtečce nejsou pro děti vhodné. Když se to čte na tabletu s barevnými obrázky je to lepší. Předpokládám že dítě čtečku sleduje. Existují i barevné čtečky, což jsou vlastně zjednodušené tablety, má to ale proti e-ink čtečkám velkou spotřebu. Pro děti jsou skutečně lepší knihy s pevnou šitou vazbou, které si můžou děti samy prohlížet a zvykat si držet knihu v ruce a v ní listovat. Patřím mezi skalní fosílie v této věci. Dítě má mít k dispozici OBRÁZKOVOU knihu od nejútlejšího věku.

Makropulos
Makropulos 20.01.2018 v 20:39

Knížky jsou vážně skvělé. Dneska jsem přečetla Prapověsti a jsem z nich nadšená. Teď to ještě vyzkouším na dětech. A jak jsem řekla už u knihy:
Pan Jirásek by byl rád, že se děti mohou smát.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 23.01.2018 v 20:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 04.02.2018 v 19:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


triatlet
triatlet 05.02.2018 v 17:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

triatlet
triatlet 06.02.2018 v 17:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
encyklopedie
encyklopedie 10.02.2018 v 12:37

Dětská toaletní romance....za pouhých 185 korun /nekupte to
Na veřejném záchodě, došlo zřejmě k nehodě,
někdo tam už dlouho sedí, co se děje nikdo neví.
Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje?
Představte si slonici, jak ta má velkou zadnici.
A papíru malý kus, na obrovský sloní trus.
Představte si tygříka, jak si tiskne pindíka.
Vidíte ho stydlínka!
Naopak pro medvídka, čurání je přehlídka.
Na závody v čůrání, má obrovské nadání.
Nosorožčí kadění, je jak bouře řádění,
dlouho se s tím lopotí, až se celý zapotí.
Představte si hrocha (a že ho není trocha),
než stačil pustit hovínko, vytrh z pantu prkýnko.......

...raději toho zzlatýho.....než Hynka s jeho hajzlíkovým řáděním....

triatlet
triatlet 10.02.2018 v 17:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

triatlet
triatlet 12.02.2018 v 22:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 12.02.2018 v 22:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Makropulos
Makropulos 13.02.2018 v 00:01

Pane Železný, prosím, přestaňte se chovat jako "nevrlý dědek" a radši piště rýmovánky pro děti.

VejaV
VejaV 22.02.2018 v 14:42

Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje.
Právě jsem mailem obdržela ofocenou knihu od podle mne ne/spisovatele Hynka Viléma "Kdo to je...." Neuvěřitelné, kdo platí tomuto člověku za tak přízemní knihy, kdo je koriguje atd.? Že vůbec přebírá tyto nechutné knihy ze zahraničí, když my máme mnohem kvalitnější!! Kdo mu k tomu dal povolení? Nebo teď už se bude do budoucna psát pro děti o samých vulgarismech, násilí a sexu? Mám pochybnost o jeho zdravém psychickém stavu. A také se divím, že knihkupci podobné knihy nakupují do svých obchodů. Omlouvám se, ale rozežranost některých současných rádoby umělců už nezná mezí. Nazvala bych to úchylkou.
Jsem ráda, že rodiče mých vnuček kupují dětem jen krásné, poučné a zábavné knihy a je mi líto dětí, které dostanou výše uvedenou knihu.
V.B.

encyklopedie
encyklopedie 22.02.2018 v 15:50

VejaV .....mohl bych napsat - co to tady píšete? Vilém Hynek je přece pan spisovatel. Zabývá se výhradně tvorbou pro děti, autor fenomenální sbírky Dobrý pejsek pro kokinko přeskočí i přes hovinko, která se stala klasikou......
Nicméně již před léty jsem tady napsal....zhruba to co vy!
A to má ještě tenhle člověk na svědomí další pecku - S belgickým spisovatelem a ilustrátorem Guidem van Genechten připravil české vydání světového bestselleru Víš, co má v plínce myš?
https://www.bpublish.cz/vis-co-ma-v-plince-mys

....a to když jsem o tom psal /Dobrý pejsek.../ .... v jedné školce udělali z tohoto prapodivného paskvilu úžasné ježíškovské vystoupení dětí pro rodiče.... rodiče odcházeli naprosto nadšení .........a já tam nebyl - kurecpalec

Text příspěvku byl upraven 22.02.18 v 15:51

zzlatý
triatlet
triatlet 28.02.2018 v 11:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 28.02.2018 v 13:45

Děti nejsou (ve své většině) žádní blbci, jsou to malí dospělí, a jsou k nám a našim projevům kritičtější, nežli my mezi sebou, a ještě daleko více než my sami k sobě.
Nejsem přítelem básniček, básní, ba ani poesie. Faktem je, že vždy jednou za pár let mne přesto cosi osloví. Konkrétně si vzpomínám na tvorbu Václava Hraběte, ale podobných případů bylo v průběhu let samozřejmě více.
Neopovažuji se zde prostě ke zveřejněným textům vyjadřovat, faktem je ale, že mne naprosto minuly.
Ilustrace mne ale zaujaly, a snažil jsem se je přirovnávat. Bylo to těžké, a ta přirovnání nedopadala pro pana ilustrátora zvláště u pověstí právě nejlépe.
Není to tak dlouho, kdy jsem se vyjadřoval naopak ke knížce, která se mi doopravdy líbila:
https://www.databazeknih.cz/knihy/opowiesci-magdusi-pribehy-male-magdy-352002
Je to knížka určená čtenářům podobného věku.
Za svůj život jsem viděl i pár ještě lepších, krásnějších knížek, jak co do textu, tak po stránce ilustrací.
Měl jsem v ruce i nikdy nevydané knihy z 30.let, a řekl bych, že i ty byly daleko lepší. Původně jsem zde měl ostřejší a kritičtější slova. Prostě - chudáci děti jejichž rodiče se nebudou obtěžovat dárek pro vlastního potomka otevřít a posoudit jeho kvality a vhodnost. Samozřejmě se dnes už jen matně si vzpomínám na své pocity ze setkání s podobnými knihami v dětském věku. Přesto jsem přesvědčen, že se za ta léta nijak zvlášť nezměnily. Myslím si, že oba autoři by jen těžko snášeli delší dobu pobývat v objektu trvale vyzdobenému jejich ilustracemi, a i absolvování řady podobných recitačních večerů by bylo pro ně stejným utrpením, jako by tomu bylo v mém případě. A to jsem se seznámil jenom s těmi dvěma ukázkami. Samozřejmě našel jsem tam i řadu plusů, ale jedním slovem - na ovlivnění mého názoru prostě nestačily.

triatlet
triatlet 28.02.2018 v 14:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

triatlet
triatlet 02.03.2018 v 15:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Orange8knihomol
Orange8knihomol 29.09.2018 v 21:51

kniha O čem si kočky povídají

triatlet
triatlet 21.02.2019 v 19:04

Doporučuji knížku od Hanky Jelínkové - https://www.databazeknih.cz/knihy/kos-je-bos-245586

zzlatý
zzlatý 09.11.2019 v 20:15

Netradiční knihu vydala před letními prázdninami ZŠ a MŠ Lysice. Jsou to říkanky o všem, s čím se mohou děti na vesnici potkat. (především se zvířaty) Kniha má tu zvláštnost, že ji malovaly děti prvního stupně ZŠ Lysice. Má název : "Slovní hrátky se zvířátky" (2). https://www.databazeknih.cz/knihy/slovni-hratky-se-zviratky-413832
Tradičně, jako všechno mé počínání ohodnotil triatlet hodnocením odpad... je to snad jeho nemoc? Vždyť zrovna takové knihy budují vztah dětí ke knihám. Přál bych všem vidět to nadšení dětí, že mají v knížce svůj obrázek. To je to důležité, ne vyjadřování nějakého zaprděnce.

Text příspěvku byl upraven 05.12.19 v 09:34

zzlatý
zzlatý 07.06.2020 v 12:48

SPN-pedagogické nakladatelství právě vydalo cvičný sešit pro předškoláky a nejmladší žáky pod názvem "Naši ptáci". Úplnou informaci o publikaci najdete na: http://naseucebnice.cz/predskolaci/915-nasi-ptaci-naucne-rikanky-9788072356409.html
Seznam a o které ptáčky se jedná najdete na odkazu: http://www.naseucebnice.cz/img/cms/odpovedi.pdf

Text příspěvku byl upraven 07.06.20 v 12:50



Vložit příspěvek