Knihy, po kterých pátrám - poraďte


tatjana1737
tatjana1737 07.06.2020 v 19:22

Jana1308: Pokud to bylo o tom, že se hrdina nejprve dostal do přítomnosti, a hrdinka později do minulosti (kde si on na ni nepamatoval), tak bych řekla, že autorkou je Jude Deveraux. Zaboha si nemohu vzpomenout na název, jen autorku, ale řekla bych, že ta knížka, co je uvedena ve výčtu od Zetušky, to není (Rytíř ve zlaté zbroji). Moc si to nepamatuji, jen, že hrdinka tam zachrání hrdinovo dítě, které díky tomu doroste do dospělosti (tehdy s ním neuměli zacházet a bylo pověšené v nějakém povijanu na zdi), zpívá na hrdinově dvoře muzikály, a hrdina, který se do ní nakonec znovu zamiluje, jen v minulosti, jí pak v nějaké soše nechá na svém sídle vzkaz, který ona později, po návratu do přítomnosti najde. Hrozně se jí po něm stýská a je nešťastná, ale v letadle potká jeho potomka, který jí osloví, protože v rodině dědí medailon s její podobou. Zkusím dohledat ten název, kdyby to bylo ono :-).

Reacher
Reacher 12.06.2020 v 16:15

Ahoj lidi,
pátrám po knize, kterou jsem četl někdy v roce 1982. Autor byl pravděpodobně Němec, nebo Švýcar. Jednalo se o detektivku ve které hlavní hrdina spisovatel chce zavraždit svoji manželku. Vraždu chce zamaskovat jako sebevraždu, manželce řekne, že potřebuje do své nové knihy dopis na rozloučenou, který má napsat žena vlastní rukou. Aliby si zajistí tak, jde hrát šachy ke svému příteli, kterému později posune hodiny na stěně, aby si kamarád později vybavil jiný čas.
Vše vypadá jako perfektní plán, ale pochopitelně se to zhatí. U spisovatele v domě se totiž neplánovaně a nezván objeví bezdomovec, který přespí tuším v garáži. A navíc kamarád se neorientuje jen podle hodin, ale i podle hvízdání vlaků. Vražda, myslím, má být provedena tak, že spisovatel pustí v domě plyn (ale nejsem si tím jistý).
Nevíte náhodou někdo, jak se kniha jmenuje?

dexterman
dexterman 16.06.2020 v 15:57

Prosím pátrám po knize ke koupi detektivové a podivné krádeže pokud by někdo prodával napište mi na profil prosím i odkaz na antikvariát kdyby to náhodou někdo našel diky

babicka_amalka
babicka_amalka 17.06.2020 v 12:31

dexterman: na webu Martinus nebo Kosmas jsou ke stažení jako e-knihy; a na antikvariáty se snad můžete podívat na webu sám? ;-)

dexterman
dexterman 18.06.2020 v 08:52

To jsem vše udělal . Moje neteř to však chce v pevné vazbě a nikde to není. Tak mne napadlo že to bude tady

mumin63

trevize
green-tea
green-tea 21.06.2020 v 11:20

Marně vzpomínám na název a autora dětské knížky o partě (asi pražských) kluků, kteří potají rozebírali míchačku. Jeden z nich se jmenoval Luděk. Četla jsem ji někdy okolo r. 1970. Poradíte?

Mijinka10
Mijinka10 24.06.2020 v 00:01

Ahojte, už je to dlouho co jsem četla jednu knihu, na kterou jsem si nedávno vzpomněla. Potřebovala bych poradit její název, protože si zaboha nemůžu vzpomenout. Dokonce si nevzpomínám ani autora a ani na obálku si nepamatuji. Pokusím se tady napsat něco málo co se mi vybavuje. Byla to kniha romantického žánru, myslím že už starší. Něco málo o ději: Hlavní hrdinkou byla dívka z bohatších poměrů a chlapec z chudších poměrů (ani na jména si nepamatuji :( ). Bratr hl. hrdinky nějak ublíží (myslím že dokonce znásilní) sestru hl. hrdiny. Hl. hrdina se chce pomstít. Jde domů ke klukovi, který ublížil jeho sestře, ale otevře mu dívka (hl. hrdinka). Je to sestra toho kluka, kterému chce ublížit a tak se rozhodne že ji využije. Začnou se scházet. Ale zamilují se. To je asi tak vše co vím. Já vím, je to zatraceně málo, ale já si fakt nemůžu vzpomenout :(. Ještě jednu věc kterou si pamatuji, je scéna z té knihy. Je to scéna kdy se bratr hl. hrdinky dozví že se schází s hl. hrdinou. Dojde ke rvačce. Dívka se tomu snaží zabránit tak, že na ně začne stříkat zahradní hadicí. Při tom se hl. hrdinka dozví že ji hl. hrdina jen využíval, aby ublížil jejímu bratrovi za to co udělal jeho sestře. Taky si myslím že ta sestra hl. hrdiny je na vozíčku, ale to si fakt nejsem jistá.
Prosím, prosím není to někomu povědomé? Nejsem si jistá jestli jsou všechny informace úplně správné, ale to je opravdu vše co si pamatuji. Prosím poraďte.

jana14
jana14 24.06.2020 v 11:40

Nemohla to být kniha Ty proti mě od Jenny Downham ? Zde na DK uveden rok čj. vydání 2011 Ikar.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.06.2020 v 11:55

Jo, je to ona :)

Mijinka10
Mijinka10 24.06.2020 v 13:21

Ano, je to ona. Mockrát děkuji :).

ProstěAmálka
ProstěAmálka 24.06.2020 v 17:13

Zdravím všechny,
pár let zpět jsem si vypůjčila knihu v knihovně, ale teď si za boha nemůžu vzpomenout, jak se jmenovala..
Byla to kniha o upírech a hlavní hrdinka se příjmením jmenovala van Allenová. Myslím, že byla z části upír. Upíři vždycky k sobě nějakým způsobem pasovaly, nepamatuji si přesně jak. Další věc, kterou si pamatuji je, že když upír pil upíří krev, tak zešílel nebo tak nějak a upír mohl umřít, jen když přišel o hodně krve myslím.

Prosím prosím, hrozně bych ocenila kdyby někdo věděl.

Katka864
Katka864 25.06.2020 v 13:16

Zdravím, marně se snažím vzpomenout na jednu knihu, kterou jsem četla tak před pěti, šesti lety, a docela bych si dala repete :)
Bohužel si nepamatuji název, autorku a ani hlavní postavy, dokonce ani děj pořádně ne... :D Ale jednalo se o mladou ženu, která utíkala s novorozeným miminkem nákladním vlakem, do kterého přistoupil zdánlivě otrhaný muž, který myslím měl ale majetek. A ten jí pomohl, vzal k sobě, pomohl jí se uzdravit a pomáhal s miminkem. Myslím, že tu ženu někdo pronásledoval, možná otec dítěte...
Děj se odehrával řekněme v 90. létech, a šlo o Texas nebo podobné místo v USA. Žánr byl stopro romantika :)
Pokud někoho něco napadne, budu moc ráda za typy :) Já tu marně vzpomínám...
Děkuju, Katka

biki
biki 25.06.2020 v 23:41

Katka864 - domnívám se, že by to mohla být tato kniha. Anotace je sice velmi chudá, ale myslím, že je to ona:

https://www.databazeknih.cz/knihy/kendrick-coulter-naruc-bezpeci-35769

pavlinda
pavlinda 26.06.2020 v 09:11

Katka864-mně to připomnělo jeden film-bohužel,název taky nevím

Katka864
Katka864 26.06.2020 v 12:08

biki - moc děkuji, asi to bude ona :) Jste skvělá :)

HonzaHonzovič
HonzaHonzovič 26.06.2020 v 14:57

Ahoj všem,moc moc prosím o radu,internet jsem již prolezl a stále se mi nedaří najít titul knihy.Je tomu zhruba 10 let nazpět co titul vyšel,myslím že je jednalo o finského nebo norského autora který pracoval po celý život jako politik a při dovršení "důchodového" věku nebyl schopen vzdát se této moci politika a odejít.V knize by mělo být popsáno jak velkou moc tito lidé mají a jak lehce se jí podlehne.PS možná se jedná o životopis,nemusí to být beletrie.Velmi děkuji pokud by někdo tušil a poradil.

Bocán
Bocán 30.06.2020 v 21:34

Pekný večer! Dnes som si spomenul na jednu knihu, ktorú som čítal asi pred 30 rokmi. Bola od českého autora, v češtine a bolo to športovcovi alebo športovom novinárovi, čerstvo rozvedenom, ktorý vo voľnom čase bol členom nejakého veslárskeho klubu v Prahe. Priplietol sa k nejakému zločinu, ktorý začal riešiť ako akési súkromné očko... Možno sa nepamätám dobre na všetko, ale myslím, že základ tam je. Rád by som si tú knihu opäť prečítal, preto by som potreboval pomôcť s názvom a autorom.
Vopred ďakujem za pomoc!

Izjasenja
Izjasenja 07.07.2020 v 13:11

Dobrý deň!

Viete mi poradiť, v ktorej Hrabalovej knihe boli zozbierané nápisy z WC?

Koka
Koka 07.07.2020 v 13:33

Něžný barbar

Amifa
Amifa 13.07.2020 v 09:05

Pěkný den všem. Mám dotaz, dostala jsem na dovolené tip na knihu, ale zapomněla jsem její název - aneb ať žije skleróza- poradí mi někdo, kdo třeba četl? Snažila jsem se najít dle útržků z vyprávěného obsahu, ale nenacházím.
Mělo by jít o knihu o navenek bezchybném páru, on právník nebo advokát a s ženou manipuluje. Ona má postiženou sestru, kterou on chce zneužívat či co.
Děkuji za pomoc.

Lenka.Vílka
Amifa
Amifa 13.07.2020 v 14:14

Děkujiiiiii :-) :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.07.2020 v 15:35

Není zač :)



Vložit příspěvek