Knihy, po kterých pátrám - poraďte


alekis
alekis 11.04.2021 v 09:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elvi.m
elvi.m 11.04.2021 v 20:36

Zdravím a prosím o pomoc s hledáním názvu knížky, kterou jsem četla před lety. Šlo o příběh mladé ženy odsouzené v dětství za vraždu malého dítěte. Nyní je propuštěna na svobodu a zapojuje se do normálního života, ale má to složité. Navazuje i nový vztah (mám pocit, že s někým z vězení nebo právníkem, prostě s někým, kdo o její situaci ví). Má sestru (nejsem si jistá, jestli je to dvojče), která je jeptiška. Nakonec je odhaleno, že nevraždila hlavní hrdinka, ale její sestra (už nevím, jestli to na hlavní hrdinku tehdy hodila nebo ta to na sebe vzala schválně, aby ji kryla). Ta sestra se myslím jmenovala Sarah a hlavní hrdinka Kate nebo tak nějak.
Díky předem za jakékoliv tipy :)

Morpheus28
Morpheus28 15.04.2021 v 14:50

O dejinach domacnosti ( typy skrini stolu sporaku a pod) v Evrope nemate tip ?

bamba
bamba 17.04.2021 v 16:14

Bill Bryson. Dom

bamba
bamba 17.04.2021 v 16:16

A teraz by niekto mohol pomôcť mne - hľadám niečo pekne kreslené, alebo aspoň dobre napísané - o koňoch pre deti 4+ - rozprávky o koňoch...

Bücherratte
Bücherratte 17.04.2021 v 17:14

@bamba
tady jsou moc krásné obrázky i pohádky
https://www.databazeknih.cz/knihy/o-toulavem-ryzackovi-a-jine-pohadky-o-konich-220959


Koka
Koka 18.04.2021 v 09:30

bamba:
ilustrace Adolfa Borna jsou kouzelné:
https://www.databazeknih.cz/knihy/barevny-konicek-44863

Krupiiino
Krupiiino 18.04.2021 v 15:13

Dobrý den všem vespolek :)

pátrám po jedné knize pro svou kamarádku, která je vášnivou čtenářkou. Je to již delší doba, co ji četla (několik let zpět) a tak si nepamatuje, název knihy, autora, rok vydání, ani jak vypadal například přebal knihy. Z toho co dokázala dát dohromady, by se mělo jednat o knihu, ve které se muž fyzicky mění na krysu či potkana poté, co byl jednou či jedním kousnut. Asi by tam měla být spousta krys :D

Tato kniha by měla být o muži, který už od svého mládí projevoval známky zvýšené agresivity, kdy například jako malý strčil ze stráně svou myslím že kamarádku, která spadla přes zábradlí a poté, co ležela zraněná na zemi v bezvědomí ji odvlekl do bazénu, kde ji nechal utopit se. Má kamarádka si je tak na 90% jistá, že se jedná o jednu a tu samou knihu, kterou už několikrát zkoušela znovu najít, aby si ji mohla přečíst znovu, avšak stále marně. Proto bych ji chtěl udělat radost a zkusit udělat to, co jí se doteď bohužel nepovedlo.

Zatím zkouším štěstí sám projížděním internetu ale pokud byste mi dokázali při hledání pomoci, byl bych Vám neskonale vděčný a má velice dobrá kamarádka také :)

Litocha
Litocha 18.04.2021 v 18:42

Bamba
Já jsem v dětství milovala skutečné příběhy koní: https://www.databazeknih.cz/knihy/slavni-kone-123721, krásné ilustrace a zajímavé příběhy, ale je přece jen asi pro starší.

bamba
bamba 19.04.2021 v 10:04

ďakujem veľmi pekne za rady - knihy buď nie sú, alebo ich nemôžem otvoriť a strčiť do nich nos. Nakoniec som zalovila vo svojej vlastnej knižnici - Naše hříbatko, koník Ryn - s nádhernými ilustráciami. Je núdzový stav a dieťa nedostane novú knihu, ale knihu ktorú som mala ja ako dieťa.

Já_
Já_ 23.04.2021 v 13:28

Dobrý den, moc prosím o radu,
před nějakou dobou jsem četla dětskou knihu dítěti (nepamatuji si jestli chlapec nebo dívka) žijícím jen s otcem, který je Svědek Jehovův. Chodili tam klasicky po domech.
Dítě si vytvářelo z odpadků věcí, které našlo model města, ve kterém žili. Později se ukázalo, že co udělá v modelu městečka, stane se ve skutečnosti.
Celý příběh byl odehráván z obavy z konce světa, který měl přijít. Na konci byl zničen model města dítěte a tím nastal i onen konec světa.
Určitě to nebyl přesný popis, moc si to nepamatuju. Děkuju za pomoc

Alma-Nacida
Alma-Nacida 23.04.2021 v 15:35

Já_ To je skoro jistě Skvostná země, není to dětská kniha, i když je tam dětská hrdinka. https://www.databazeknih.cz/knihy/skvostna-zeme-134752
Rozhodně je to nezapomenutelná kniha. :)

Marejka
Marejka 01.05.2021 v 13:05

Dobrý den,hledám jméno autora a název knihy,kterou jsem kdysi četla. Hlavní hrdina byl policista ženatý s hluchoněmou ženou,kterého přišla na služebnu zabít žena s lahví nitroglycerinu,protože kdysi zatkl jejího muže,který následně ve vězení zemřel. A ona se přišla pomstít. Poradíte, prosím? Moc děkuji

Koka
Koka 01.05.2021 v 15:26

Marejka,
zde je autor a jeho hlavní postava - detektiv Steve Carella.
https://www.databazeknih.cz/knihy/87-revir-trikrat-steve-carella-a-spol-26728

Jediné, na co si hned nevzpomenu, je název toho konkrétního příběhu, který uvádíte. Ale když si projdete anotace autorových knih, jistě na to přijdete.

Text příspěvku byl upraven 01.05.21 v 15:27

Silnakava
Silnakava 06.05.2021 v 00:03

Ahojte, hľadám knihu..
napísal ju úspešný zahraničný právnik/advokát, ktorý vyhral veľa prípadov, a ktorý sa venuje psychológii v komunikácii. Vychádza z vlastných skúseností nielen z pracovnej praxe. Napr. opisuje ako ked chcel od svojho dieťaťa, aby niečo spravilo - napr vynieslo odpadky,, dal mu na výber z dvoch možností - a tak skôr dosiahol, že to dieťa niečo urobilo.
Veľa si z tej knihy už nepamätám :/

Arwen349
Arwen349 06.05.2021 v 13:09

Zdravím,
hledám název dvou knih. Vím, že jsou to dívčí romány, ale nevím autora ani název.
První kniha je o mladé učitelce Sandře, která nastupuje jako profesorka na Gymnázium a zamiluje se do ní jeden student myslím, že Robin.
Druhá je o mladé nové žákyni, která nastupuje na Gympl a zamilují se do ní dva bratři. Hlavní hrdinka dokonce otěhotní, ale neví, který z těch dvou bratrů je otcem.
Pokud někdo znáte název knih, prosím napište.

tatjana1737
tatjana1737 06.05.2021 v 15:31

Arwen: Matně mi to připomíná knihy Lenky Lanczové, nemohlo by to být od ní?

Litocha
Litocha 06.05.2021 v 15:39

Mě napadá Sandra Lanczová. Ale protože jsem ji nečetla, netuším. Na rozdíl od maminky měla mít náměty a podání trošku drsnější, což by tady možná odpovídalo. Ale je to výstřel do tmy.

Text příspěvku byl upraven 06.05.21 v 15:40

Marthas
Marthas 06.05.2021 v 18:38

Arwen349: To máte těžké, autorek, co takto píší je dost.
Mě samotnou napadlo krom výše zmíněných ještě tato autorka: https://www.databazeknih.cz/autori/brigitte-blobel-2399
A i někteří autoři tento žánr píší: https://www.databazeknih.cz/autori/stanislav-rudolf-368

Přeji zdar při hledání.
M.

InaPražáková
InaPražáková 07.05.2021 v 15:06

Arwen349: Ta druhá kniha by možná mohla být od Lanczové Hořká chuť lásky nebo její pokračování Postel plná růží.

Arwen349
Arwen349 07.05.2021 v 15:50

Tak bohužel ani jedna z knížek to asi není, ale vzpomněla jsem si že v té druhé knize, kterou sháním je že jeden z těch bratrů na konci zemře a ta hlavní hrdinka bohužel potratí poté co jí srazí auto. Víc si bohužel nepamatuji. Snad tohle stačí. Díky moc.

Šalamoun
Šalamoun 15.05.2021 v 11:57

Dobrý den,přeji všem,
Můžu vás poprosit o sehnání knihy Neznalek na cestách v češtině?
Mám komplet všechny díly a chybí mi jen tenhle díl,který nemohu sehnat.
Moc děkuji za pomoc všem.
S pozdravem
Zdeňka

siena
siena 15.05.2021 v 12:05

Šalamoun, koukněte na stránky Můj antikvariát, našla jsem...

Litocha
Litocha 15.05.2021 v 13:13

Šalamoun
Podle všeho jsou Neználek na cestách dva díly (Neználkovy příhody a Neználek ve Slunečním městě) v jedné knize, žádné nové příběhy tam asi nebudou.

Šalamoun
Šalamoun 15.05.2021 v 13:31

No jo je tam,super.Děkuji



Vložit příspěvek