Knihy k přečtení .

orisi20.11.2013 v 19:48

Pročistil jsem si knihy k přečtení . Máte podobné stavy , pocit že vše můžete přečíst ? Časem zjistíte že čtete docela rychle , ale ne zase tak rychle jak by jste očekávaly . Asi většina z Vás si zaťuká prstem na čelo ... . Jak s toho ven ..... ? Znovu si přečtu sérii - Lincoln Rhyme od J . Deavera . Potom si chci přečíst celého Johna Lutze .

Text příspěvku byl upraven 20.11.2013 v 20:18

elfos20.11.2013 v 23:50

Jj :-) .. Mám obrovský seznam knih k přečtení, a obrovský pocit, že velkou část z nich si nikdy nepřečtu, buď proto, že je neseženu, nebo proto, že to nestihnu. Ale těším se na každou knihu v tom seznamu a občas si ho pročítám jen tak pro radost (nejsou v něm jen názvy knih a autorů, ale i různé poznámky a přípodotky k nim - taky proto má momentálně 74 stran).

orisi21.11.2013 v 09:01

Díky za pozitivní " nakopnutí " . Jak bude volná chvilka , přidám si ty které mě zaujaly a chci se na ně mrknout , ať už v knihovně nebo na Starobrněnské ;)

Dáma s hrnstjm21.11.2013 v 11:01

Hlásím se do klubu... Do "Chystám se číst" přidávám a přidávám - a pak se zděsím průběžného počtu! Nicméně pak zase přidávám... Obvykle se mi pak stane, že přečtu knihu, mám radost, že si ji zároveň vyškrtnu ze seznamu "Chystám se číst" a ejhle, ona v tom seznamu vůbec není! Asi bych si musela zakázat DK, abych nenarážela na další a další zajímavé knihy. S každou další přidanou knihu mívám lehké výčitky, ale od teď se budu uklidňovat tím, že elfos je na tom mnohem, mnohem hůř! :)

Koka21.11.2013 v 19:00

Výborné téma, děkuji otci-zakladateli tohoto vlákna, že vytáhl na světlo toto bolavé místo našeho čtenářského osudu. Díky tomu jsem zjistila, že v "chystám se číst" mám 153 knižních titulů a u mnoha z nich nechápu, co mě k tomu inspirovalo. Asi to byly většinou kvalitně nebo poutavě napsané komentáře či recenze na DK. Ale tu důvěru v komentáře budu muset omezit, protože právě před pár dny jsem z "chystám se" do rubriky "přečteno" přeřadila knihu čtenou na základě doporučení mé nejrespektovanější komentátorky z DK, a byl to - slušně řečeno - těžký čtenářský omyl. Několik položek jsem však už úspěšně umazala a knihy opravdu přečetla, komentovala, hodnotila. Nestíhám to však dělat stejným tempem, jakým na seznam přidávám další a další.
Rubriku "chystám se číst" používám i jako náhradu za poznámkový blok, když si chci uchovat odkaz, nějakou stopu o zajímavém nebo kontroverzně napsaném komentáři, nebo o knize, kterou chci doporučit někomu z blízkých, vyhledat si o ní další informace apod. Díky tomu v ní mám zařazenou i knihu, u které jsem narazila na nejkuriosnější anotaci, jakou jsem kdy na DK, nebo vůbec ve vesmíru četla (zájemcům prozradím jedině přes osobní zprávy, aby ta anotace z DK rychle nezmizela).
Je dobré plnit si seznam knih, na které se chystáme vrhnout - značí to, že „ještě jsme to nezabalili“.

orisi21.11.2013 v 20:12

Koka - Zajímavý příspěvek , díky . Škoda že v profilu není volitelná položka . Asi bych jí využil , jak píšete v druhém odstavci .

Text příspěvku byl upraven 22.11.2013 v 19:06

rusalka12323.11.2013 v 20:04

elfos, jsem na tom úplně stejně :)

elfos24.11.2013 v 00:42

Díky, to jsem ráda, že v tom nejsem sama. :-)

tyzik.cejka24.11.2013 v 14:26

já se z radostí taky zapojím a stejně jako Koka děkuji otci že nám takovou výbornou diskuzi udělal já mám knih rozečtených strašně moc a mít čas tak v písmenkách i bydlím ale prostě se to nedá škola kroužky DK apod. tak nestíhám ale čtenářský deník do školy je vždy plný

rusalka12324.11.2013 v 16:38

elfos, jj.:) Já mám zatím ten seznam hodně maličký, ale obávám se, že to bude hodně nabývat. Ale taky si ho někdy jen tak pro nic za nic pročítám.:)

orisi27.11.2013 v 11:04

Tak jsme se všichni shodli , že budeme číst i po smrti ;)

Venezia27.11.2013 v 17:41

to orisi: keďže väčšina ľudí verí na posmrtný život, reinkarnáciu či duchov, nevidím v tom problém. :)

rusalka12327.11.2013 v 19:05

Venezia: Já jsem křesťanka, tudíž na posmrtný život věřím, ale rozhodně neočekávám, že tam budou knihy.:D Ale dobrá myšlenka...;)

tenax27.11.2013 v 19:26

Hlavně by pro mnohé čtenáře musely být ty knihy nehořlavé :-)

rusalka12327.11.2013 v 19:31

tenax: ne, to doufám ne, snad zas tak hrozný nejsme...;) A když jo, tak by se mohly dělat knihy odolný proti ohni, to by třeba nebyl takovej problém.:D Tam nahoře by zbytek potřeboval spíš vodotěsný.;)

tenax27.11.2013 v 19:57

Copak my, my jsme jistě v pohodě, ale jsou i čtenáři neregistrovaní na DK, a o ty mám strach :-))

HTO27.11.2013 v 20:24

Kdosi se zeptal Mistra Eckharta: „Co dělají andělé v nebi?“ Odpověděl: „Co jsi to za blázna? Nebe je místo, kde se oslavuje. Nic tam nedělají. Prostě oslavují, oslavují nebeskou slávu, nádheru, poezii. Zpívají a tancují a oslavují.“

tenax27.11.2013 v 20:34

Anděl nejsem, zpívat a tancovat neumím, oslavovat zrovna nemusím, radši bych si četl. Asi jsem blázen...

HTO27.11.2013 v 20:36

Myslím, že v té oslavě je zahrnuto i to, co ti přináší čtení.

tenax27.11.2013 v 20:38

Jedině tak. Pak třeba jsem (budu) i anděl :-)

HTO27.11.2013 v 20:44

„Milovaní, nyní jsme děti Boží; a ještě nevyšlo najevo, co budeme! Víme však, až se zjeví, že mu budeme podobni, protože ho spatříme takového, jaký jest." (1J, 3:2)

tenax27.11.2013 v 20:53

Obávám se, že jsme trochu vykolejili z tématu diskuze, nechme prostor taky ostatním. Amen.

HTO28.11.2013 v 00:09

Rádo se stalo.

orisi28.11.2013 v 09:51

Duchovní literaturu jsem nečetl . Samozřejmě Vás nemohu házet všechny do jednoho pytle , ale většina mě tvrdí že jsem nemocný a musím se léčit .

Text příspěvku byl upraven 28.11.2013 v 15:20

rusalka12328.11.2013 v 19:34

tenax: to je hřích, nebýt registrovaný na DK??:D

HTO, ty jsi věřící? Myslím, že máš pravdu. ale já si to vůbec nedokážu představit... Což je asi normální... viz. "Kdybychom ho pochopili, nebyl by to Bůh" (sv. Augustin)
Na druhou staranu, nikdo nemůže vědět jestli se v nebi nebude dělat něco tak nějak určitýho, i když prostě nějakým jiným způsobem...

Vložit příspěvek
1