Kniha, která vám otevřela oči

LenkaMatous16. března v 14:40

Já bych doporučila knížky od Vlastiny Svátkové, je to velmi čtivé a mě to docela pomohlo dívat se na věci jinak. Pak trošku náročnější, ale skvělá knížka je Ženy, které běhaly s vlky.

majík116. března v 22:00

Já bych dala knihy Maxe Kašparů

knih-o-mol20. března v 11:34

na otevření očí je tu buddha, neboli probuzený, nemusíte mnoho studovat, stačí si přečíst a pochopit 4 pravdy a dojdete k probuzení. Nebo něco rozvláčnějšího třeba od Egona Bondyho Budha.

Jestli chcete neco naucneho a zadnou ezotericku doporucuji toto: Strom poznání - Biologické základy lidského rozumu od Varely a Maturany. Poskytne Vam to minimálně komplexnejsi pohled na zivot.

Pokud hledate nejakou soucasnou praktickou filosofii, tak treba neco od současné české filosofky Anny Hogenové: Žít z vlastního pramene, K filosofii výkonu, nebo na internetu shlédnout nějakou její přednášku.Napriklad jeji prednasku na kanalu Vecery na FF UK. Až bude konec blázinci, můžete jít i na přednášku a zeptat se jí.

Jeste jsem chtel podotknout k predchozi diskusi: Tazatel se evidentne ptal na knihu ktera ho minimalne nasmeruje a to konkretne na serveru databazeKnih. Odpovedet mu ze jste cetli mnoho knih, ale naucit zit se musi sam je arogantni odpoved,ktera tazateli nepomuze a jeste ho stavi do svetla jako hlupaka co se na serveru o knihach pta na knihu a reknou mu ze si ma poradit sam. To neni na 10hvezdicek ale na zamysleni odpovidajiciho jestli necte jen skvar, pripadne jestli vubec vi na ktery server pise.

Text příspěvku byl upraven 21. března v 17:24

Eldar8020. března v 23:57

knih-o-mol: Díky za věcný příspěvek.

Tak mě napadlo, že jsem vlastně nedávno četl knihu, která by snad splnila Carlitovy požadavky. Psychologie a osobní růst dohromady, ale mě to moc oči neotevřelo... Spíš mě zaujalo, že se to tady dosud neobjevilo. Mám na mysli 12 pravidel od Petersona:
https://www.databazeknih.cz/knihy/12-pravidel-pro-zivot-protilatka-proti-chaosu-409635

gossipavlina21. března v 12:43

Zkuste Debordelizace hlavy od Ivo Tomana nebo Bůh chodí po světě vždycky inkognito.
Inspirativní mi přišla také kniha Steve Jobs od W. Isaacsona. Nijak závratně mi život nezměnila. Ale pomohla mi k pochopení některých věcí v pracovním procesu.

Ještě jsem si vzpomněla na knížku Kam se poděl můj sýr. Ta se mi taky moc líbila.

Držím palce, snad některé knihy pomůžou!

Text příspěvku byl upraven 21. března v 12:51

demoniaco22. března v 08:56

Bez rozmyslu ...a bude hůř od Jana Pelce Ta knížka mi dala hodně do života už proto že líp už bylo!


syzifos22. března v 22:27

Vzhľadom na otázku a zadanie, jednoznačne odporúčam Fromm: Umenie milovať ... jasne a presvedčivo ukáže, nielen to, prečo je láska základná potreba človeka, ale aj aké rôzne chyby v tejto súvislosti robíme

Cellardoor23. března v 17:27

Průvodce po galaxii, ale pozor možná způsobí pravý opak.

valecekm06. dubna v 19:46

Knihy od světového psychiatra Stanislava Grofa: Kosmická hra, Když se nemožné stane, a teď poměrně nová Cesta psychonauta (tu jsem viděl jen jako novinku, ale asi to nebude brak a asi si ji seženu). Pak možná Břetislav Kafka - Kultura rozumu a vůle (ještě má Základy experimentální psychologie, Parapsychologie). Mě se líbili i knihy od Carlose Castanedy, ale to už je hodně mimo a spíš dějovité, tak nevím, zda-li by Vám to sedlo. Mým smyslem života bylo to, že jsem dostal "počuni" a pak jsem začal pátrat po naprostých šílenostech našich skutečných dějin, našeho původu, rozmanitosti lidského vědomí a jeho možností a tím jsem se vymanil z uzavření svého zvířecího vnímání sebe sama omezeného jen na svoji fyzickou schránku :-). A začali se dít věci, ne někdy zrovna příjemné, ale začalo mě to bavit, ale taky jsem z toho pomalu začal zvracet, neboť nevědomost opravdu hřeje a informace přináší bolest :-). Ještě mě napadli knihy od Michaela Newtona (nemám dočtené všechny, protože jsem je prostě přeskočil díky jiným) ta celé série o existenci duše. Pokud by jste se zajímal o dějovité příběhy duše, tak doporučuji knihu Most času, a knihy od Roberta Monroe - Cesty mimo tělo, Daleké cesty, Návrat k pramenům.... otázkou je, jestli Vás to prostě nakopne a konkrétní návod na zázračné přeorganizování Vašeho života v nich ale nečekejte. Pro to budete muset se hýbnout Vy, nikdo jiný. Kniha dá jen impulz, ne spasení. Pokud by Vás nadchla příroda Peter Wohlleben má jich více atd....

oregano29. dubna v 15:29

Slabikar

majík129. dubna v 20:45

V zámku a podzámčí

FlLys29. dubna v 22:32

To je opravdu zapeklitá otázka, jelikož otevřít oči může v podstatě jakákoliv kniha. Přečetla jsem nekolik motivačních, ale ty mě většinou moc nepomohli. Spíš beletrie. Životní příběhy. Nejlepší ze všeho za mě je od A.Christie Já nebyl jsem u tebe, když přicházelo jaro. https://www.databazeknih.cz/knihy/ja-nebyl-u-tebe-kdyz-prichazelo-jaro-42362 To mě hodně ovlivnilo.

A pak z hlediska evoluce člověka Červená královna. Tam se člověk dozví proč se lidi chovaj tak jak se chovaj https://www.databazeknih.cz/knihy/cervena-kralovna-30184

minipolis01. května v 16:15

Přidávám se ke klubu skeptiků. Smysl života vám do hlavy žádná kniha nenaleje. Doporučuji pozorování drobností, hlavně těch všedních, takříkajíc každodenních. Je také důležité, abychom pro samé hledání nezapomněli nalézt. Vše podstatné je většinou mnohem blíž, než si myslíme. Sousedova tráva je sice vždy zelenější, ale ovoce, které neroste na mé zahrádce, pro mě není.Vložit příspěvek
2