Jakou knížku od Pratchetta máte nejradši? Máte oblíbený citát?


ponorka
ponorka 24.02.2011 v 23:23

Crowley měl černé vlasy, výrazné lícní kosti, na nohou boty z hadí kůže - alespoň to tak vypadalo - a uměl provádět až neuvěřitelné věci se svým jazykem. A kdykoliv se zapomněl, měl sklony k tomu syčet. Taky příliš často nemrkal.

(Dobrá znamení) :-)

Ruw
Ruw 26.02.2011 v 22:10

Všichni grázlové jsou grázlové, ale některý grázlové jsou fakt grázlové.
Snad - Poslední kontinent -

Azizi
Azizi 27.02.2011 v 17:39

Ja mám na takéto veci blbú pamäť a už dlhšie ma mrzí, že som si niektoré úryvky z jeho kníh nezapisovala (a že ich nebolo málo). Tu na stránkach mám medzi obľúbenými citátmi tento - Já vám řeknu, že bych dokázal provozovat úžasnou univerzitu, jenom kdyby se nám neustále pod nohy nepletli ti mizerní studenti. (arcikancléř)

Jednu jedinú knihu nedokážem vybrať, keďže by to bola asi Barva kouzel a to by som k nej rovno mohla pridať aj Lehké fantastično a ešte... OK, povedzme, že takto by to nešlo. Po dlhom zvažovaní sú teda moje najobľúbenejšie asi tieto:
Barva kouzel
Lehké fantastično
Magický prazdroj
Zajímavé časy
Otec prasátek
Poslední kontinent

Dudek
Dudek 27.02.2011 v 19:28

Ukradnete sto tolarů a jste malý zlodějíček. Ukradnete statisíce a víc a jste buď vláda, nebo hrdina.

ponorka
ponorka 27.02.2011 v 23:54

Noc byla nudná, nic se nedělo. Zhruba před hodinou spadla z nebe skoro dvacet metrů dlouhá varhanní píšťala. Strážník Navážka uvažoval o tom, že zajde prohlédnout vzniklý kráter, ale nebyl si tak docela jist, jedná-li se v tomto případě o kriminální činnost. Mimo jiné, při rozsahu jeho vědomostí, to mohl být způsob, jak varhanní píšťaly přicházejí na svět.
Těžké melodično

Soptinka
Soptinka 28.02.2011 v 10:59

Pan Válka příjde se Smrťem domů a paní Válková povídá:

Máme králíka, řekla a dodala hlasem někoho, kdo byl postaven před hotovou věc a počítá s tím, že si to vyúčtuje později: Jsem si jistá, že se mi z toho podaří udělat tři porce.
Válkova velká červená tvář se poskládala do vrásek. A já mám rád králíka?
Ano, drahý.
A já myslel, že mám rád hovězí.
Ne, drahý. Z hovězího míváš větry.
Aha, povzdechl si smutně Válka. A nakládané cibulky náhodou nemáme?
Ty nemáš rád nakladané cibulky, drahý.
Že nemám?
Kvůli žaludku, drahý.
Hm.
Válka se poněkud rozpačitě usmál na Smrtě. Takže králíka, zamumlal.

(Zloděj času)


asam
asam 28.02.2011 v 13:24

Čaroprávnost -
Obyvatelé této čtvrti představovali vazelínu na ose kola civilizace.
Sekáč-
V domě Smrtě neexistuje žádný jiný čas než TEĎ. Některé TEĎ bylo samozřejmě dřív, než TEĎ. které je TEĎ, ale pořád to bylo TEĎ. Jenom o něco starší.

pistalka
pistalka 01.03.2011 v 16:25

Barvu kouzel

Mayanea
Mayanea 02.03.2011 v 13:49

Mojí maličkosti se líbilo tak nějak všechno, i nejslabší kousky mě pobavily. Ale co mi opravdu utkvělo v hlavě, byl třeba Poslední kontinent nebo Otec prasátek. :)

A citát ? Vzhledem k množství mého občasného pobytu na půdě univerzity mám ráda tento :

,,Já vám řeknu, že bych dokázal provozovat úžasnou univerzitu, jenom kdyby se nám neustále pod nohy nepletli ti mizerní studenti." (arcikancléř)

ponorka
ponorka 03.03.2011 v 22:58

Oook!

Alix
Alix 04.03.2011 v 10:43

A občas taky Eeek!

stilgar1
stilgar1 04.03.2011 v 18:03

Moje absolutní top od Pratchetta je Noční hlídka. Ale na úrovni je téměř vše...těžko se vybírá.

-ZuZ-
-ZuZ- 29.03.2011 v 00:06

Nejoblíbenější jsou všechny pratchettí knížky s hlídkou, potom Otec prasátek a Zaslaná pošta s Nadělat prachy...

Nejoblíbenějších hlodů mám spoustu, dokonce si je zapisuji do sešitu:

,, Kdyby byly vidět všichni ti, kdož před ní nestáli ve frontě, nedalo by se konce fronty dohlédnou."

,,Já jsem vyrostl ve stejné chatrči jako je tahle."
,,A PŘI VZPOMÍNCE NA TO CÍTÍŠ, JAK SE TI VKRÁDAJÍ SLZY DO OČÍ?"
,,Spíš krabička sirek do ruky, mistře."

,,Každý je něčím vinný, zvláště ti, kteří nejsou."

,,A co dělala mrtvola v jeho skříni?"
,,Celkem nic, začínala páchnout." ......a spousty dalších

Jitule Š.
Jitule Š. 30.03.2011 v 18:20

Soudné sestry

sBety
sBety 02.01.2012 v 15:30

Mort a Sekáč. Protože Smrť!

Azizi
Azizi 21.11.2012 v 10:51

Ja len tak pre zaujímavosť, v každom prípade dúfajme, že taká alternatíva tak skoro nenastane...
Pratchettovy plány do budoucna: V Zeměploše bude pokračovat dcera
http://fanzine.topzine.cz/pratchettovy-plany-do-budoucna-v-zemeplose-bude-pokracovat-dcera

Ruw
Ruw 30.11.2012 v 00:16

Lidé, kteří nepotřebují lidi, potřebují lidi, aby jim mohli ukázat, že oni jsou lidi, kteří nepotřebují lidi.

Azizi
Azizi 22.10.2013 v 14:45

Na českom fóre http://forum.discworld.cz/ venovanom T. Pratchettovi a jeho knihám práve prebieha piaty ročník hlasovania o najlepší Zeměplošský titul. Pravidlá hlasovania v prvom kole nájdete v 3. príspevku odspodu tu: http://forum.discworld.cz/viewtopic.php?t=584&;postdays=0&postorder=asc&start=750



Vložit příspěvek