Jak je důležité (ne)uhádnout pachatele?


siena
siena 27.12.2017 v 12:16

encyklopedie, ano...a nejen v této diksuzi...

bubka
bubka 27.12.2017 v 12:17

nemyslím, že někdo zavrhuje seveřany šmahem, já třeba velmi ráda čtu většinu od Sigurardóttir,, faktem je, že člověk cítí, že uvažují jinak, ale dnes tak obvyklé umučené děti, zbůhdarma zabitá zvířata a utrpení žen v zajetí šílenců, jsou mimo můj vkus. a posmrtná manipulace s tělem, která nemá žádný smysl ani poselství, jen zvyšuje hrůznost, to je úplně mimo - podle mne.

Psychopata jistě nemůžeme skoro nikdy pochopit, ale stejně jeho počínání má vnitřní logiku a její první bod spočívá s tom, že mrtvé tělo neobhospodařuje na veřejnost, kde by mohl být přistižen a lapen.

Dudu
Dudu 28.12.2017 v 10:57

Poslední dobou se snažím vyhýbat těmhle rezničinám. Myslím, že dobrá detektivka nemusí být výrobnou nočních můr, spíš by to měla být taková souhra vypravěčského umění se zločinem, který nemusí být ani extra masakralní.

denib
denib 28.12.2017 v 15:09

Myslím, že to není ani tak otázka "dobré" detektivky, ale prostě vkusu čtenáře. Já třeba mám ráda především staré detektivky, Hercule Poirot nemá v mých očích konkurenci. Ale to neznamená, že si nepřečtu ráda i něco severského nebo jiného moderního. Vyloženě brutality nemusím, ale některé "nové" detektivky jsou dobré. Detektivka je prostě jenom moc široký pojem. A zde se podle mě mluví spíš o vkusu než o kvalitě. Protože kvalitní i nekvalitní detektivky najdeme na obou stranách.

Dudu
Dudu 28.12.2017 v 16:54

encyklopedie, to v žádném případě, že detektivka skončila s Marplovou. Ono je to v dnešní době asi i těžké napsat dobrou detektivku, aniž by se v příběhu nenašla nějaká tak ruka či noha v popelnici, a přitom by se i líbila čtenáři. Pár takových se třeba právě povedlo Deaverovi, který děj umí okořenit zajímavostmi z historie, přírodovědy apod

bubka
bubka 28.12.2017 v 18:22

Mně přišly vhod detektivky se zvířecími detektivy a to :https://www.databazeknih.cz/serie/ovce-vysetruji-7417 obě knihy, Drsnej brouk taky dvě knihy a Felidae , kde vyšetřuje kocour. Ty dvě s kocourem jsou podle mne schopny klidne noční můru vyvolat.


EmmaKrizova
EmmaKrizova 28.12.2017 v 21:18

Mně opravdu vadí to mučení, znásilňování , ponižování , vraždění a posmrtné zohavování . Ještě k tomu zblízka. Nechápu co je to za módu. Vsadila bych se že bestialních seriových vrahů bylo míň než knih o bestialních seriových vrazích. Taky mám dojem že to odbourává zábrany a že v každém člověku je něco, co rozhodně není radno zkoumat. Na mě to tedy rozhodně nepůsobí psychicky dobře. Poslední dobou jsem ale dost citlivka, tak nevím. Kdyby Rowlandová napsala stručně že komoří byl na chlapce, asi by to knize neuškodilo. Ona ale detailně popisuje soulož, a lidem se to asi líbí. Vyvolává to emoce,a je už jedno jaké.



Vložit příspěvek