Doporučte knihy o "netradičních vztazích" ;) Příběh O. atd.

tibby27.07.2019 v 20:06

Ahoj, hledám nějakej tip na knížku, nemusí to být nutně něco jako příběh O., to jen tak, že v názvu to téma zaujme ty, kteří by mohli vědět :)) Líbí se mi věci jako třeba Kabinet (Rikki Ducorent), Život je krátký a touha bez konce (Patrick Lapeyre), Gordon (Edith Templeton)... Nedokážu asi přesně popsat, co hledám, tak třeba někoho něco napadne :)

Makyna05427.07.2019 v 22:41

Ahoj, není to ani jedno co jste sem psala. Ale mě velmi zaujalo After polibek. Myslela jsem, že mi to bavit nebude ale tak mě to zaujalo, že už jsem si objednala další díly. Jen mě to napadlo, tak uvidíte.

DeepSea2128.07.2019 v 13:21

Karl Ove Knausgard-Můj boj
Napsal zatím pět dílu,hodně rozebíra svůj vztah s otcem který je velmi komplikovaný.
Čtu teprve první díl a zcela mě to pohltilo.

JáJejí02.08.2019 v 15:23

https://www.databazeknih.cz/knihy/muzeum-nevinnosti-109577
Z dnešního středo a západoevropského hlediska naprosto nepochopitelný příběh dlouhé roky protrahované touhy, která, když se konečně naplnila, k ničemu nebyla.

Anebo si vygooglete románově zatím (pokud mé znalosti sahají) nezpracováný životní příběh básnířky Else Lasker-Schullerové.
To byla velmi nonkonformní žena.

aral04.08.2019 v 14:53

Příběh O. atd. - síce nemusí, ale môže to byť i niečo také. V angličtine takých knižiek sú už stovky, tak ak to môže byť aj v angličtine, tak napr. chválená je: Dancing Backward - Thomas Lavalle (dá sa lacno kúpiť-stiahnuť aj v elektronickej verzii). No ak chceš hlavne v češtine, tak stará svetová klasika je Venuše v kožichu - Leopold Sacher-Masoch. - Kto sa naozaj zaujíma o podobné netradičné vzťahy, potom táto stará klasika by priam mala byť u neho "povinné čítanie" :)

Vložit příspěvek