Čtenářská offline koumunita a kde ji najít?

Fauik 15.03.2019 v 12:41:40

Ahoj,
jmenuji se Martin a už přes rok čtu intenzivnějí knížky. Čtení samotné...
Zbytek se můžete dočíst v dotazníku, který přiložím. Pracuji na projektu pro čtenáře, který by usnadnil jak dostupnost některých titulů, tak by pomohl čtenáři rozšířit svůj sociální kruh lidmi se stejnými zájmy.
Věřím, že s poslední dočtenou kapitolou nemusí končit příběh knížky ani čtenářův. Vemte své knížky a vyjděte z budov potkávat nové lidi se stejným/podobným žánrem.
Děkuji za jakoukoliv zpětnou vazbu.

https://docs.google.com/forms/d/1UX0E7IzBnMUNVLkfufVIytOGGDutwD3wqMny3Nr5Z1g/edit#response=ACYDBNheT_7RtN2JHCZWoGQhStTfs9RfMw42l-E74suhxChaV4Htmmi3yX4L8ar4c45vCsM

baghira 15.03.2019 v 14:39:15

Četbu chápu jako velmi individuální činnost, nikoliv kolektivní. Jsem intenzivní čtenář celý život, ale ještě nikdy mě nenapadlo své čtenářské zážitky sdílet s jinými lidmi - a už vůbec ne naživo.

encyklopedie 16.03.2019 v 11:16:56

Fauik...nebudu sice odpovídat, nebo číst tvůj dotazník....ale mohu ti napsat, že není nad to si pokecat s lidmi /i s těmi, které jsem znal v knihovně jenom podle jména/ o dobré knize ....čtu intenzivně více jak 60 roků a těch rozhovorů o knihách jsem měl tisíce ......
tvůj čin chválím .....já mám nejkrásnější vzpomínky na povídání v knihovně s dětmi /ovšem vůbec netuším jak by probíhal rozhovor o knihách s dnešními telefonními dětmi/ .....sedli jsme tenkrát před knihovnou pod obrovskou lípou na lavičku a povídali a povídali .....
další vzpomínky mám na staré občany v domovech důchodců, kde jsme jezdívali předčítat ....ty vzpomínky babiček na sny, které měly u románků z červené knihovny ...dědoušci mi vykládali jak se proháněli ve snách po divokém západě a třásli se u cliftonek....
Je to můj názor a zase napíšu, je mi jedno jestli s ním někdo souhlasí.....

Text příspěvku byl upraven 16.03.2019 v 11:22:43

alekis 17.03.2019 v 17:22:30

encyklopedie
Plně ti rozumím. Měla jsem kolegyňku, možná už jsem tady o ní mluvila. Rozhovory s ní o knížkách, ale také o filmech a TV seriálech, byly moc příjemné, byly jsme na stejné vlně - většinou, nepodařilo se mi ji dostat k fantasy :). Vy byste si rozuměli, četla hodně "krimošky". Občas, když si voláme, vzpomíná na moje bonmoty, třeba to radostným hlasem zvolané (v pondělí ráno po příchodu do práce): blížíme se k pátku! :)

encyklopedie 17.03.2019 v 17:25:31

alekis...pátek.....to jsem vždycky v práci říkal
13:59 - to je paráda, za minutu jdem domů
14:00 - neskutečné, jdem domů
14:01 - kurecpalec a už je to v pr...i, začíná se blížit zase pondělí

Text příspěvku byl upraven 17.03.2019 v 18:59:46

alekis 17.03.2019 v 17:45:17

Můj úsměv nevidíš, ale je tady, tak aspoň smajlíka :)

Unicorn09 19.03.2019 v 09:32:12

Ahoj Martine, myslím, že toto by uvítalo více lidí. i my s přítelem jsme nedávno přemýšleli, jak se seznámit s lidmi (a aktivně se s nimi scházet) s podobnými zájmy. Kromě knih jsou to u nás třeba Magicy (karetní hra), filmy, hudba, atd. Myslím, že platforma, která by byla v dnešní době nejvhodnější pro něco takového, je sice nepoetická, ale pratkická - FB skupina.

Iveta

SBH 19.03.2019 v 09:57:12

Miluji povídání o knihách. Když mě v textu něco zasáhne, musím své názory ventilovat, čímž trpí rodina - chrlím na ně citáty a komentáře už v průběhu čtení. FB mi na tohle připadne katastrofálně nepraktický - spousta promarněného času, spousta negativních komentářů, nedostatek skutečného sociálního kontaktu. S Martinovou myšlenkou rozhodně souhlasím.

Unicorn09 19.03.2019 v 09:59:49

SBH: Zřejmě jsem se ne úplně šťastně vyjádřila. Prostřednictvím FB skupiny by na sebe zájemci získali kontakt. Jejím prostřednictvím by se domlouvaly srazy, setkání. Byla by to prostě jen první instance:)

SBH 19.03.2019 v 10:17:21

FB pro mě není atraktivní a jsem zatraceně ráda, že tahle diskuze probíhá mimo něj.

Fauik 19.03.2019 v 14:30:05

Unicorn09 - Zajimavá připomínka ohledně Magiců. :) Co se filmů, hudby,... kultury týče, tak spousty lidí sdílí podobné mínění, ale s FB spokojeni moc nejsou. :/

Vložit příspěvek