Postava hledá autora - pomozte jí!


woodward
woodward 16.01.2019 v 10:16

Helen Herriotová, rozená Aldersonová, hledá Jamese Herriota neboli Jamese Alfreda Wighta.

Anasa
Anasa 16.01.2019 v 12:10

Našli se!

woodward
woodward 16.01.2019 v 13:17

To je radosti! :) Tak já něco vymyslím.

woodward
woodward 16.01.2019 v 14:53

Autora hledá starosta, jehož úřad zahrnuje o dost víc než vládu nad městem. O tu vládu se ovšem musel nejdřív trochu strkat s partičkou zapšklých vědátorů, kteří měli dojem, že vládnout mají oni.

woodward
woodward 17.01.2019 v 12:49

Výkonná moc tedy přešla z rukou zmíněných vědátorů na politika vzešlého z voleb. Byl nejvyšší čas, protože společenství, jemuž starosta vládl, mělo čelit hrozivému vnějšímu nebezpečí, které si páni vědci, jejichž myšlení se málokdy zabývalo problémy reálného života, odmítali připustit.

woodward
woodward 18.01.2019 v 09:05

Tak dál: Vědátoři si to hrozící nebezpečí odmítali připustit, protože věřili, že jejich společenství je pod ochranou ústřední vlády. Jenže starosta věděl, že ta vláda je slabá, velmi vzdálená a v daném okamžiku již naprosto neschopná v tomto prostoru jakkoliv účinně zasáhnout.


Marylaa
Marylaa 18.01.2019 v 16:02

Mně je to nějaké povědomé.

woodward
woodward 18.01.2019 v 16:12

To je dobře vědět! :D

Marylaa
Marylaa 18.01.2019 v 16:23

No já jenom aby to nevypadalo, že nikdo nad tím nepřemýšlí :D I když mám dojem, že po každé další nápovědě mi to je čím dál tím míň povědomé.

woodward
woodward 18.01.2019 v 16:31

Tak já zkusím napovědět víc. Titul starosty je v tomto případě poněkud zavádějící, protože ten starosta vládne celému světu.

Raksa.A
Raksa.A 19.01.2019 v 16:40

Teď jsi mě zblbnul - původně to vypadalo na lorda Vetinariho...

woodward
woodward 19.01.2019 v 18:55

Kdepak, žádnej lord. Prostě starosta. Planeta byla původně osídlená vědci a jejich rodinami v rámci jakéhosi projektu ústřední vlády, jenže obyvatel přibývalo, ústřední vláda slábla a v tomto vzdáleném prostoru, kam její moc už příliš nedosáhla, vznikla zcela nová politická situace.

Raksa.A
Raksa.A 19.01.2019 v 19:34

Že by Salvor Hardin hledal Isaaca Asimova?

woodward
woodward 19.01.2019 v 19:59

Konečně ho našel. Rozdáváš.

Raksa.A
Raksa.A 19.01.2019 v 20:09

Žil, byl profesor velmi speciálního oboru na univerzitě (takový nemáme ani u nás), který se při návratu ze služební cesty dožil ohromujícího překvapení.

Raksa.A
Raksa.A 20.01.2019 v 11:36

Nikdo? Zjistil, že už se vrátil a je mrtvý.

Hun
Hun 20.01.2019 v 14:32

Já už si ten děj tak přesně nepamatuju, ale nehledá Rumpál Žička Terryho Pratchetta?

Raksa.A
Raksa.A 20.01.2019 v 17:48

Ne, ne. Rumpál Žička byl jen jeden, kdežto tenhle profesor zjistil po návratu, že je mrtvá osoba s ním totožná, která se vrátila dřív. A zatímco ten mrtvý skutečně byl na té pravé služební cestě, tak ten živý profesor byl někde úplně jinde - a přežil díky tomu, že se vrátil později, než měl.
A v knize se vyskytují růůůzné nadpřirozené (aspoň pro nás) bytosti, ba i duch, který neví čí je.

Raksa.A
Raksa.A 20.01.2019 v 20:58

Nikdo nic? A já tuhle knížku tak ráda. Ale nehledejte v mých přečtených, není tam, protože ji mám v ruském překladu.
V kníze se taky vyskytuje slavný (fiktivní) malíř, cesty časem i prostorem, dozvíte se, co se musí přidat do oblíbeného nápoje jednoho druhu nadpřirozených bytostí, dozvíte se něco o drakovi, co nenapadlo jiného spisovatele a náš hledaný profesor si na konci smluví rande.
Ale v češtině vyšla a přečetlo ji dokonce 46 čtenářů...

Text příspěvku byl upraven 20.01.19 v 20:59

woodward
woodward 20.01.2019 v 21:06

Raksa.A: Já to docela určitě nečetl, ale dovolím si poznamenat, že pokud přečteš knihu v cizí řeči, která vyšla i česky, není důvod, proč bys ji neměla mít na DK zařazenou v přečtených. Napsal jsem tu komentáře ke spoustě knih, které jsem přečetl v originále nebo prostě v jiné řeči než česky.

Raksa.A
Raksa.A 20.01.2019 v 21:17

Já se přiznávám - nemám v přečtených spoustu knih ani těch v češtině. protože nechci strávit zbytek života vypisováním, co jsem přečetla - snahu jsem měla, ale pak jsem to odpískala. Můj muž chce jíst, musím venčit a cvičit štěně, občas mírně uklidit, jo, a taky si chci občas něco přečíst, chci kouknout na nějaký balet a taky na snooker. A letos mi bude 75 - času je málo...
Jo, a ten Duch si vzpomene, čí vlastně je a promptně to vykecá svému minulému majiteli, který z toho utrpí šok.

Raksa.A
Raksa.A 21.01.2019 v 11:58

Ač hledaný autor je jedním z Velmistrů svého žánru, on sám se považoval spíš za žurnalistu. A už podle jména pocházeli jeho předkové z Čech.

encyklopedie
encyklopedie 21.01.2019 v 12:38

...už tady na to kašlu ....ale tohle mi připomíná
Rezervace goblinů
od: Clifford D. Simak

Raksa.A
Raksa.A 21.01.2019 v 12:46

Sláva! Už jsem myslela, že to vzdám! A ty na nic nekašli, neopouštěj nás, koukej zadat, toho profesora Petra Maxwella ti odpouštím!
P.S. Už se nám stýskalo...

encyklopedie
encyklopedie 21.01.2019 v 12:56

...hledaná postava se ukazuje v několika románech od známého autora....
...takhle nějak by mohla vypadat v mé mysli hádaná postava -

...jako obvykle se ochomejtám kolem. Tiše si pobrukuji svou oblíbenou Lízu.....cítím, že mám ostře řezanou tvář, právě jsem vyšel z offícíny.....v žaludku mi cinkají tři sklínky vizoura, na rtu přilepenýho "kovboje z malbora"....jdu a v hlavě sumíruju těžký případ......vraždil někdo, nevraždil nikdo ?????....svědkové daleko široko žádní, colombové z citypolice nemaj páru....
...jak tak přelejvám slinu z koutku do koutka, projdu kolem mé oblíbené kořalny "U šesti cecků" ....dnes nebude povinná zastávka, dnes nebude potlapkávání chlupaté Mary....dnes mám těžkej kšef. Projdu dvorkem s haraburdím, skládaným tu od dob Abrahama Lincolna......u prasklé osy staré, rozhrkané Fordky se zbavím všech dvou milionů bacilů, co se mi válej na jazyku....ještě než to padne na zem ....tak to vidím : kurecpalec moje matička, stará paní C. by se zaradovalo nad mým ostrozrakem...skládka s nápisem Databazeknih......a tady jsou chytrolíni, určitě budou vědět kdo jsem........



Vložit příspěvek