Paul Kornfeld


TomKornfeld
TomKornfeld 05.05.2021 v 15:29

Zdravím všechny,
minulou sobotu (1. května 2021) jsem se zaregistroval na tento portál. Poté jsem přidal spisovatele, který nebyl v seznamu. Jednalo se o německého židovského spisovatele "Paula Kornfelda", který psal německy ale byl původem z Prahy.
Rovněž jsem zadal některá jeho díla a překvapilo mne, že provozovatel těchto stránek nejdříve zmíněné jméno i názvy děl na portálu zveřejnil, ovšem včera všechno i jméno autora smazal.
https://aleph.nkp.cz/F/?ccl_term=wau=jn20000603488+or+wkw=jn20000603488&func=find-c&local_base=skc
Dokáže mi někdo vysvětlit důvod tohoto jednání? Díky za informace.
Tom Kornfeld

Text příspěvku byl upraven 06.05.21 v 13:47

Naias
Naias 05.05.2021 v 15:59

Vložené knihy sa zverejnia automaticky, nerobí to prevádzkovateľ webu osobne. Zmazať ich môže prevádzkovateľ webu, ale aj moderátor, ak sa ukáže, že sem nepatria.
https://www.databazeknih.cz/napoveda/o-webu#jakeknihy
Jaké knihy patří do databáze?
Oficiálně vydané knihy v českém a slovenském jazyce. Případně i v jiném jazyce, ale pouze pokud byly vydány českým či slovenským (československým) nakladatelstvím na území ČR nebo Slovenska po roce 1945.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.05.2021 v 16:16

Hele, nechybí náhodu v nápovědě jedna věta, která tady byla dřív, a ty knihy sem nadále, doufám, patří:
"I knihy vydané zahraničním vydavatelem, ale musí být česky."
To tam dřív bylo, ale asi jim věta vypadla, když byla naposled změna kvůli issn.
Ale nezaměňovat se zahraničními knihami, které jsou od českých autorů, ale nejsou česky...

Naias
Naias 05.05.2021 v 16:27

Tú vetu si teda nepamätám. A povedala by som, že "oficiálně vydané knihy v českém a slovenském jazyce" je dostačujúce. Nehovorí sa tam, že knihy v týchto jazykoch musia byť vydané na území ČR či SR.
Hlavne ide o to, že je fuk, ako je nápoveda štylizovaná, ak si ju užívateľ pred vkladaním kníh neprečíta.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.05.2021 v 16:32

Ta druhá věta je zavádějící, pokud se vztáhne k té první, můj názor. Naias, musíš počítat s tím, že jsem lehce pomalejší :D
A že si někdo nepřečte nápovědu? To naprosto chápu ;)

Naias
Naias 05.05.2021 v 16:37

Ja viem, že ľudia vidia spojitosti tam, kde nie sú, ale aj tak ma to neprestáva fascinovať. A to, že sa niekto neobťažuje zorientovať, než sa niekde zaregistruje a začne vkladať údaje, ma fascinuje tiež.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.05.2021 v 16:41

Já je chápu. Spousta lidí aplikuje v životě teorii "oni si ze mě sednou na zadek, jsem hvězda", tak proč ne tady? Já to tedy chápu ;)

TomKornfeld
TomKornfeld 05.05.2021 v 16:49

Naias
No tak Vám velmi pěkně děkuji, že ze mne chcete udělat naprostého pitomce, který snad ani neumí číst? Dokud tací arogantní lidé (netuším, jestli jste žena, či muž) jako jste VY - a nezáleží na tom, jestli jste Čech, či Slovák - zveřejnují hloupé výlevy, tak tady opravdu nemám co pohledávat. Jděte se stydět do kouta! Má úcta!
Tom Kornfeld

Text příspěvku byl upraven 05.05.21 v 16:53

Naias
Naias 05.05.2021 v 16:52

TomKornfeld, ak viete čítať, prečo ste mi poslali tú SZ? Chcela som vám odpovedať tiež súkromnou správou, ale vidím, že to nemá zmysel.

TomKornfeld
TomKornfeld 05.05.2021 v 16:53

Lenka.Vílka
A o Vás "submisivní" paní "Lenko.Vílko" to platí jakbysmet!
Nechápu, jak se takoví do sebe zahledění a namyšlení individua vůbec mohou zajímat o knihy? Ptal jsem se pouze na základní skutečnost, respektive jak to na tomto portálu chodí a netušil jsem, že mne okamžitě zahltíte trapnými, byť jen slabými urážkami. Ne, nechci aby si kdokoliv přede mnou "sedal na zadek", jak jste napsala - jelikož postrádám logiku - jaký přínos bych z tohoto měl mít? Česká povaha....není to ono.......?

Text příspěvku byl upraven 06.05.21 v 13:42

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.05.2021 v 16:56

TomKornfeld: ano, taky to nechápu, jak se mohou zajímat. Ale je pravda, byť nevím, co jste Naias psal, předpokládám, že jeden druhému vážně nic nedlužíme...

TomKornfeld
TomKornfeld 05.05.2021 v 16:57

Naias
Ne, už mi neodpovídejte......

PanPredseda
PanPredseda 06.05.2021 v 19:45

I já Vás zdravím, Tome.
Minulou sobotu jste se zaregistroval na tento portál a ani ne za týden jste ze sebe stihl udělat hlupáka.
Když vyjedete v autě na silnici, taky se až po několika ujetých kilometrech ptáte na to, jestli se jezdí vlevo nebo vpravo a jestli se na semaforu jezdí na červenou, zelenou, nebo obzvlášť záludně na oranžovou?

PanPredseda
PanPredseda 07.05.2021 v 06:33

Ad Naias "Tú vetu si teda nepamätám.":
Já si myslím, že tam ta věta byla, ale máte pravdu v tom, že Vámi citovaná formulace stačí.

Dada077
Dada077 25.05.2021 v 16:26

TomKornfeld - niekedy je vážne zmysluplnejšie a užitočnejšie nechať veci bez povšimnutia a ticho plynúť, ako sa tváriť, že DK je pupok sveta.
Naias - som tu asi tak o týždeň dlhšie, ako vyššie menovaný, ale zažila som na tomto a inom webe také haluziny, že mám základ na knihu
Lenka.Vilka - to označenie "submisivní" len tak z vačku, ma vážne rozosmialo :)

niekedy aj znudení, či málo docenení administrátori webov dokážu pohnúť obyčajnou klávesnicou

Naias
Naias 25.05.2021 v 16:35

Dada077, medzi 10. februárom 2019 a 2. májom 2021 neuplynul jeden týždeň.

Dada077
Dada077 25.05.2021 v 16:38

Naias - ou booože, to vážne? :)



Vložit příspěvek