Karel Kryl


hannah2000
hannah2000 11.12.2019 v 21:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

mattuch
mattuch 11.12.2019 v 22:11

Kryl byl Genius slova stejně jako Nohavica...a pak se v tom vyznej...

Jacck
Jacck 12.12.2019 v 09:56

Kryl byl charakterní člověk a Nohavica udavač StB, co si i dnes přebírá medaile od Putina. V tom se není vůbec těžké vyznat

Text příspěvku byl upraven 12.12.19 v 09:56

jik60
jik60 12.12.2019 v 13:08

Je daleko lepší dostat medajli od Putina, než z Langley. Abyste to pochopil, musel byste pořádně studovat a znát geopolitiku. A zcela vynechat ČT a ostatní mainstream - to je vysoce infekční oddělení nemoci proměňující mozek na ... ehm kaši.

Jacck
Jacck 12.12.2019 v 13:42

^^ jasně, názory člověka co hodnotí Souostroví Gulag jako "odpad" je třeba brát opravdu vážně. Doba vás starých komunistů končí a mladým nemáte co nabídnout. A Rusko samotné je na neodvratné cestě k záhubě
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-fasismus-rozpad-putin-cirkev-rozhovor-jurij-fjodorov_1802050600_mls
můžete se třeba stavět na hlavu, nic na tom nemůžete změnit

Skallarix
Skallarix 12.12.2019 v 14:00

@Jacck - Jako citát dobrý. Ještě podepsat....

- "Jacck, odkojenec pořadu '168 hodin' ".


Jacck
Jacck 12.12.2019 v 14:27

nevím co je 168 hodin, protože na TV se prakticky nedívám. Pokud už bych nějaké médium charakterizoval jako sobě názorově blízké, tak by to byly weby jako forum24, neovlivni apod. Většinu médií v ČR má pod palcem Babiš s Kellnerem, což je katastrofa a s Kellnerovým nákupem TV Nova se to ještě rapidně zhorší. Můžeme se těšit na další pořádnou dávku ruskočínské propagandy a tlačenku Trikolory apod
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/home-credit-ppf-kampan-cina-pr-agentura-cb/r~5f0774e01a6111ea8d520cc47ab5f122/

Skallarix
Skallarix 12.12.2019 v 14:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 12.12.2019 v 14:50

168 hodin je masakr. Když můžu, tak to sleduji. Jsem zvědavej, kam až je Česká televize schopná zajít. :-)

Skallarix
Skallarix 12.12.2019 v 14:56

@Eicherik - Mám takový pocit, že po vzoru CNN a jejich vlastních podobných pořadů ve stylu "168 hodin" naprosto kamkoliv, nehledě na to, jaký skandál jejich fake news vyvolá. Po případných soudech a veřejných článcích v tisku (a někdy nejen ze strany politické opozice) maximálně podají polovičatou omluvu ve stylu "... Ale...! ", kde si dokáží přihřát vlastní polévčičku - a jede se dál.

Text příspěvku byl upraven 12.12.19 v 14:59

Eicherik
Eicherik 12.12.2019 v 14:56

Zajímalo by mě, jestli někdo z RRTV někdy tenhle pořad viděl. Stejně tak nechápu, jak může ČT dlouhodobě procházet to obcházení zákazu reklamy. :-)

Jacck
Jacck 12.12.2019 v 15:04

jo, ČT českých bolševikům hrozně leží v žaludku, protože ji ještě zcela neovládli. Nejlíp aby každé médium měl pod palcem nějaký ruskočínský oligarcha. Stačí se podívat jací lidé proti ČT dlouhodobě bojují. Samý ruský vlastenec typu obou Klausů, nebo ruský vlastenec Zeman, nebo rudoši z KSČM, nebo hnědoši z SPD. To je hezká sebranka. Naštěstí průměrný věk jejich voličů je 70 let a i pár hlupáků mezi mladší generací typu Skeeve a Eicherik to už nevytrhne.

Skallarix
Skallarix 12.12.2019 v 15:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 12.12.2019 v 15:15

Radikálním mladým levičákům nemá skutečně KSČM co nabídnout, protože je málo radikální. Proto tito lidé dnes volí strany typu Zelení apod. Tito mladí levičáci prosadili třeba zákaz zvyšování nájmů v Berlíně. Na západě je levicový radikalismus v kursu. Bohužel.

alekis
alekis 12.12.2019 v 15:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 12.12.2019 v 15:35

Novinář Michal Půr ve svém článku na INFO.CZ z 16.8.2019 píše: "Možná jste si před nedávnem všimli, že osazenstvo vyklizeného squatu Klinika v centru Prahy zčásti tvořili redaktoři veřejnoprávního rádia Wave, ale zdá se, že praxe, kdy daňoví poplatníci platí pohodlný život levicovým extremistům, jde mnohem více do hloubky."
Takže KSČM možná Český rozhlas vadí, ale radikálním levičákům určitě ne.

Eicherik
Eicherik 12.12.2019 v 15:41

Jacck: Koukám, že máš rozečteného Šolochova.

V roce 1932 vstoupil do komunistické strany Sovětského svazu, od roku 1961 byl volen za člena ústředního výboru KSSS. Již v roce 1934 byl členem vedení Svazu sovětských spisovatelů a roku 1939 se stal členem Akademie věd. Byl také poslancem Nejvyššího sovětu SSSR.

Líbí se Ti ta kniha a nebo jen studuješ nepřítele? :-)

R.E.M.
R.E.M. 12.12.2019 v 19:47

... myšlenky večer:

Když komunistobijec má vyjadřování kvalitního kovaného bolševika...

Když komunistobijec uráží, nálepkuje, dehostuje každého, kdo nesouhlasí s jeho "jedinou pravdou", s "jediným správným názorem"...

- není to zvláštní?


Všeobecný postřeh ze života (ne webového) nezanedbatelná část nejhlasitějších odpůrců komunistů jsou bývalí komunisté nebo jejich rodinní příslušníci. Není to absurdní?

JáJejí
JáJejí 12.12.2019 v 20:05

Neuvěřitelně mě baví, jak jindy takoví ctitelé čistoty vláken tady u Karla Kryla řeší, kdo je levičák a jestli je veřejnoprávní televize objektivní.

Na televizi se nedívám, ale ne proto, že bych se bála o vlastní názor, ale protože mě ten obrázkový formát nebaví.
Zelené jsem volila, dokud NĚCO dělali, teď volím a podporuju Piráty, ale rozhodně nejsem levicová neomarxistka, natožtak mladá.

Zpět k tématu: Karel Kryl byl básník a písničkář, kterého zklamalo, že po revoluci nedostal fleka mezi novou reprezentací.
Jaromír Nohavica taky s češtinou umí nakládat skvěle, ale je to prý bezcharakterní člověk od dob ZVS.

Věřím, komu věřím.

Eicherik
Eicherik 12.12.2019 v 20:08

Karla Kryla nezklamalo, že nedostal fleka mezi novou reprezentací. Karla Kryla zklamalo, když viděl, jaká je nová reprezentace.

JáJejí
JáJejí 12.12.2019 v 20:17

Názor proti názoru. Vy jste o tom s KK osobně mluvil?

Eicherik
Eicherik 12.12.2019 v 20:26

Nemluvil. Obrázek jsem si udělal z jeho rozhovorů. Mimoto, že to byl zpěvák, kterému se v jeho "kategorii" nemá šanci nikdo ani přiblížit to byl člověk neuvěřitelně poctivý, čestný, lidský a čistý. Pro mě osobně to byl také člověk, který mě dokázal přiblížit ke křesťanům. No a jelikož si "nezadal" s polistopadovou reprezentací, tak je neuvěřitelně populární u většiny národa. :-)

Text příspěvku byl upraven 12.12.19 v 20:27

siena
siena 12.12.2019 v 20:51

R.E.M., nemáte pravdu a sama jen nálepkujete druhé. Hluboce se mýlíte v tom, že ten, kdo kritizuje komunisty, komunistickou ideologii, komunistický režim, režim protiprávní a zločinný, je nějaký komunistobijec. Velmi jednoduché označení, urážka a dehonestace. Ale je to označení velmi populární, zde velmi rozšířené a aplaudované.
Proč by ti, kteří udělali špatné rozhodnutí, kteří podlehli v době, kterou si ani neumíme představit, kteří také za toto špatné rozhodnutí těžce zaplatili a vykoupili ho, nemohli tuto ideologii kritizovat a tvrdě se stavět proti ní? Proč by měli mlčet děti z komunistických rodin? Ty snad za to mohou, do jaké rodiny se narodili? Co je na tom co absurdního? Já za absurdní považuji spíše to, že když se tu vulgárně nadává těm, kteří nejdou takříkajíc ve stejném proudu jako vy, s tou vaší "pravdou a názorem", to si tu žádné myšlenky na večer nepřečteme...nejen absurdní, ale dost smutné.

Text příspěvku byl upraven 12.12.19 v 21:11

alekis
alekis 12.12.2019 v 21:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 12.12.2019 v 21:50

Pro mě Kryl hodně řekl o současném stavu touto nadčasovou písní.
I o tehdejším prezidentovi "králu Václavovi".

https://youtu.be/_1qqFvEQ42o



Vložit příspěvek