9) Kniha z bazaru DatabazeKnih.cz


Hall3006
Hall3006 06.12.2022 v 18:36

Kde kvete tráva - Han Kang

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2022 v 16:01

Tak jak na to půjdete? Koupíte si knihu v bazaru jenom proto, aby jste splnili? Což se dá brát jako megavýzva, hlavně když by jste si z bazaru nikdy nic nekoupili ze svého přesvědčení? Nebo vám stačí, že "je v bazaru"?
Ptám se, protože mě zajímá, proč v tomhle vlákně není žádná debata. Zda je tohle nějaký speciální problém. A protože mě to zajímá tak obecně ;) jsem holt zvědavá, no...

Eicherik
Eicherik 16.12.2022 v 16:04

Já jedu Výzvu na 80%, takže tenhle bod odpisuji. - 5%. :-)

Eicherik
Eicherik 16.12.2022 v 16:15

Mimo jiné mám z bazaru DatabazeKnih.cz celou sérii Z upířích archivů, takže ještě neházím flintu do žita. ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2022 v 16:19

Eicherik: Hmm, teď mě napadlo, že mi jednou jeden uživatel, ještě za loňských sněhů, přihodit taky jednu hubenou upířinu. Kdybych se nezeptala, nevzpomenu si. Ale teď to budu hledat...

InaPražáková
InaPražáková 16.12.2022 v 19:38

Pro mě je tenhle bod motivace si just žádnou nekoupit. Příliš laciný tlak na utrácení. Ale mám pár z dřívějška, sice přečtených, ale dobrých, některou si zopakuju ráda. Myšlenka "co je v bazaru, to se počítá" je samozřejmě berlička, ale doslovně platná, přijde mi to třeba mnohem víc v tématu, než brát stodolu jako místnost.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.12.2022 v 19:43

Ina: přesně. Když se moc tlačí na pilu, má to opačný efekt, občas i jiných lidí než obvykle...

castiglione
castiglione 16.12.2022 v 22:29

Ale v zadání přece nestojí Kniha, kterou jste si zakoupili v bazaru DK, ne?! Takže bych to brala, že se jedná o knihu, která figuruje v bazaru DK.

Marylaa
Marylaa 18.12.2022 v 17:28

Kdysi jsem tady v bazaru koupila nějaké knihy, ale nepamatuji si co to bylo. Dá se to nějak zjistit?

Limonadovyjoe
Limonadovyjoe 18.12.2022 v 17:31

Vzhledem k cenám knih v knihkupectvích začínám nakupovat tady v bazaru celkem pravidelně.. tohle není až taková výzva :)

cukrovka
cukrovka 21.12.2022 v 19:18

Knížky si půjčuji v knihovně a pokud nějakou chci mít doma, pořídím si ji novou. Takže k tomuto bodu přiřadím knížku která je v bazaru uvedena, ale kupovat ji kvůli tomu nebudu. Myslím si, že výzva by měla být o překonávání komfortní zóny čtení co se týká žánrů, autorů a ne o nákupech. Ale samozřejmě každý ať postupuje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Fox85
Fox85 26.12.2022 v 10:15

Ke čtenářské výzvě přistupuji vždy hodně volně, ale i tak se snažím co nejvíce dodržet zadání a naroubovat to na knížky, které si chci přečíst tak jako tak. U tohoto tématu se nepíše nic o kupování na bazaru, takže beru druhý díl série, který mám doma, a který tu někdo nabízí na bazaru.

InaPražáková
InaPražáková 26.12.2022 v 20:15

Taky by se za účelem splnění bodu daly vyměnit knihy s jiným čtenářem, třeba ty, které by jinak přišly do knihobudky. Sice to nemusí doslovně splnit podmínku "bazaru", ale duchu zadání by to podle mě odpovídalo víc, než že knihu jen někdo nabízí v bazaru. Navíc by to asi nebyly tituly ze seznamu Chystám se číst, tudíž opravdu obohacení a výzva. Ha, to by mě zajímalo, jestli to někdo zkusí.

Martica
Martica 28.12.2022 v 18:51

Měla jsem dobrou vůli tento bod výzvy splnit vzorně tak, jak byl patrně původně myšlený, ale právě mě ten elán přešel. Jediná knížka, kterou jsem v poslední době zatoužila vlastnit, se na zdejším bazaru prodává za 700 + 110 poštovné. Na konkurenčním knižním bazaru jsem ji našla za 200 + 68 poštovné. Takže nic, ušetřím pětistovku a téma trochu ošidím.

LuckyZ
LuckyZ 28.12.2022 v 19:23

Já tu nedávno od paní koupila jednu Odeonku, tak asi dám tu. A chystám se sehnat druhý díl ze série letošní Výzvy o Vlaštovkách a Amazonkách. Nebo mám od nějakého Vladimira....hromadu knih. Kdyby chtěl někdo něco půjčit může se ozvat. Mám tam třeba Monyovou a tu si nedovedu, že jí ještě budu někdy číst, po tom co se jí stalo.

Gwenardell
Gwenardell 29.12.2022 v 23:05

Plánuji tento bod splnit poctivě, tj. skutečně koupím nějakou knihu tady na bazaru. Ještě jsem tu žádnou knihu nekoupila, možná zkusím najít nějakou, která je v knihkupectví vyprodaná :)

iLuciferie
iLuciferie 31.12.2022 v 00:25

@Lenka.Vílka rozklikla jsem diskuzi, protoze me zajimalo presne to same..
mne osobne tema prijde dost lacine a s jako jedinym s nim mam mentalni problem - ano, temata typu ukrajinsky autor/zakázaná láska atd budou vyzva, ale kupovat knizku tady v bazaru “jen kvuli vyzve” mi prijde jako neprijemny natlak.. (ne, ze bych zde tedy v minulosti zadnou knihu nekoupila, ale takhle na povel mi to proste vadi..)
zvazovala jsem, ze bych si do bodu zaradila knizku, kterou prectu a bude tu v bazaru nabizena, ale vlastne si rikam, jestli to pak neni trosku na hlavu a spis to vidim jako adepta na nesplneny bod :)
ha, ale ted me napadlo, ze jsem tu kupovala jednu knizku kvuli CV 2017 a nakonec jsem cetla jinou, tak bych si vlastne mohla precist tu! to by pro me navic byla i celkem vyzva, protoze je to sbírka basni :D
takze dekuji za podnětnou diskuzi ;)

KristinTj
KristinTj 31.12.2022 v 11:06

Kniha z bazaru je za mě kniha, kterou tady v bazaru někdo nabízí. Připadá mi to téma podobné jako některé z žebříčkových. Příležitost projít si bazarovou nabídku a nechat se inspirovat nebo si vzpomenout na knihu dávno zapomenutou a nepřečtenou. Zviditelnění bazaru na DK touhle formou mi taky nevadí, je to součást DB, kterou mnozí rádi využívají.

Mně se na výzvě líbí ta rozmanitost, se kterou mě témata vedou k různorodému výběru knih. Něco mám naservírováno v inspiraci na první dobrou (bazar, žebříčky, štítky, ocenění). Něco hledám ve vlastní knihovně (obálka, konkrétní autoři, názvy), po něčem pátrám na internetu (ukrajinský autor, začínající autor). Pak mám knížky, které si chci přečíst, a tak zkoumám, jestli vyhovují některé z výzev. Inspiraci hledám samo i v diskuzích, ve výzvách oblíbených uživatelů a vůbec v různých koutech databáze.

A tak knížku z bazaru beru jako jednu z možností, jak buď najít inspiraci, nebo přečíst knížku, kterou chci a která na DK v bazaru je. Anebo si třeba zase nějakou koupit, což ale za sebe nepovažuji za nezbytné ke splnění.

helenkan
helenkan 01.01.2023 v 02:32

Už jsem si tu v bazaru pár knížek koupila a vybrat si některou a přečíst znovu mi nevadí. Nebo si nějakou koupit. Nemám s tím problém. Zvlášť při dnešních cenách v knihkupectvích.

zdenaR
zdenaR 01.01.2023 v 11:44

Z mého pohledu je to celkem jasné:
jedná se o knihu z bazaru = tedy knihu nabízenou v bazaru.
O žádných nákupech tu není řeč.

Marylaa
Marylaa 01.01.2023 v 15:48

Pokud by bylo téma kniha z knihovny, také by to nebyla kniha, kterou mají v knihovně (ale já si přectu tu, co jsem ji koupila).

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.01.2023 v 15:57

Marylaa: no, nevím...pamatuješ taky ten dotaz u bodu Kniha (autora) mého dětství? Tak si taky někdo mudroval, zda to není tedy myšleno, že majitele DK, když on psal body. Asi bych se trochu krotila v pozitivních myšlenkách ohledně toho, že některé body nelze pochopit jinak ;)

Text příspěvku byl upraven 01.01.23 v 15:57

Marylaa
Marylaa 01.01.2023 v 16:26

Lenka.Vilka tak pokud jde o autora z dětství, mně osobně se líbilo, jak to někteří autoři pojali tak: kdo mě znal v dětství ať tam dá moji knihu :D
Je fakt, že ne všechny knihy jsou nabízený v bazaru, takže ani takhle to splnit nemusí být úplně jednoduché.
Tady by taky šlo přečíst knihu a pak ji nabídnout v bazaru :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.01.2023 v 16:28

Marylaa: ha, to je dobrý! To mě nenapadlo! Ta poslední varianta :) Lidi by buchli dost kreditů ;)

dagsvob
dagsvob 01.01.2023 v 19:36

Já si nedávno koupila tady v bazaru knihu Kořeny od Alexe Haleyho, tak to bude jasná volba.



Vložit příspěvek