6. V pořadí čtvrtá autorova kniha vydaná v ČR


mia.com
mia.com 02.11.2021 v 10:59

Vlaštovka v bublině od Markéty Lukáškové :)

Cartyra
Charming
Charming 02.11.2021 v 12:27

Šest vran - Leigh Bardugo

Luci83
Luci83 02.11.2021 v 15:30

Terapie vínem od Lucie Melicharové: https://www.databazeknih.cz/knihy/terapie-vinem-474185?orderBy=new

Hani77
Hani77 02.11.2021 v 17:28

Čekání na kocoura od Michaely Klevisové.

Stanas513
Stanas513 02.11.2021 v 18:47

F.P.Wilson "Zachraň mne a zemři". Jenže tady se čtenář musí řídit rokem vydání a v tom si opravdu nejsem zcela jistá. Aristokratku na koni jsem bohužel už četla.


zaneta3009
zaneta3009 02.11.2021 v 19:09

Sklenice srdíček - Jennifer Hillier
https://www.databazeknih.cz/knihy/sklenice-srdicek-395531

KristinTj
KristinTj 02.11.2021 v 21:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Alizon
Alizon 02.11.2021 v 21:53

Od mého oblíbeného spisovatele Keňa Folletta - Klíč k Rebecce. Mám ráda jeho historicke knihy, tak bych se konecne dostala k jedné jeho špionážní, které psal původně

Eicherik
Eicherik 02.11.2021 v 21:57

Vzplanutí - Jiří Březina :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.11.2021 v 22:11

U některých autorů je to na detektivní pátrání. Čtvrtá u nás nebo v originálu? Asi originál, že? Protože u dost autorů u nás vyšly třeba slepeniny jejich povídek nebo novel, což zkresluje, když si knihy u autora seřadíte. Čili další hledání na wikipedii, ne na databázi :( nebo to prostě nevyšlo vůbec :(

KristinTj
KristinTj 02.11.2021 v 22:20

To Lenka.Vilka: Řekla bych čtvrtá v originále, když je to autorova 4. kniha. A ve filtru je normálně “od nejstarších: rok vydání originálu”, tak v čem je problém?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.11.2021 v 22:29

KristinTj: u autora, na kterého jsem se koukala, je i první kniha až šestá v pořadí. A když to někomu nedojde... :/

KristinTj
KristinTj 02.11.2021 v 23:04

To Lenka.Vilka: Tak je to jeho problém? .)) Spousta témat ve výzvách je spoustou čtenářů nepochopena. Záleží na každém, jak k výzvě přistupuje a co pro něj znamená. Kvůli tomu přece není téma špatné... A když není čtvrtá ta správná kniha? Můžu přece najít jinou. V tom je ta zábava, udělat si ideální seznam, pátrat, hledat, přizpůsobovat... A pak hlavně číst .)

Alizon
Alizon 02.11.2021 v 23:04

To KristinTj. Třeba u toho Folleta, když si knihy seřadim podle vydání v originále, tak se mi jako první dvě automaticky zařadí dvě knizky (výběry), u kterých ten originál vůbec uveden není. Takže ta "moje" 4 se objevuje na databázi az jako 6. Ověřovala jsem si to proto i jinde (goodreads, wiki, stránky autora).

KristinTj
KristinTj 02.11.2021 v 23:06

To Alizon: Já to chápu, ne každý autor je pro téma vhodný. Ale to přece nevadí. Třeba se bude Follet hodit k jinačímu tématu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.11.2021 v 23:18

KristinTj: ne, není to problém, jenom lehká detektivní práce, kvůli tomu to není špatné téma, jak jsem psala na začátku :) Jenom je zvláštní říct, že je něco problém někoho jiného, když se v něčem neorientuje, když je tady debata. Od toho, abychom si vzájemně pomohli!
Ale logicky každý začíná autory, které se chystá číst. A když nic z toho nevyjde, hledá jinde....

Text příspěvku byl upraven 02.11.21 v 23:18

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.11.2021 v 23:29

Ale pointa byla zde: mrzí mě, že databáze neposkytuje komplexní hledání. Nenajde mi autory o 22 let starších než jsem já. Nenajde mi kombinaci žánru literatura naučná a literatura faktu, protože to si lidi často pletou. A filtr mi neseřadí podle vydání knihy, kvůli nepřekladovým knihám a těm, které nemají originální rok vydání.
Jo, to mě mrzí. Proto jsem psala svůj první příspěvek...gogl je kamarád, protože jinak toho tady moc vyčarovat nejde. Plus můj přístup "raději nesplnit, než splnit s kravinou jejíž čtení jsem nenáviděla"...

Text příspěvku byl upraven 02.11.21 v 23:33

Aleee
Aleee 03.11.2021 v 04:59

Ještě je u zahraničních autorů blbé, že u nás třeba všechny jeho knihy nevyšly (takže nejsou ani na Databázi), tudíž se stopro na zdejší informace spoléhat nejde. Měla jsem v plánu Shari Lapenu, ale zrovna u ní to bohužel platí. Podívám se asi raději po nějakém českém autorovi...

KristinTj
KristinTj 03.11.2021 v 06:43

To Lenka.Vilka: Jasně. Už chápu. Na mě to spíš působilo jako hejtík než jako pomoc. Tak proto jsem psala já o možnosti, jak to udělat. Problémem někoho jiného myslím, když si o pomoc neřekne a nemá potřebu vybrat si správně. Ale tápání jsem tu zatím jiné nezaznamenala, až potom. Já si to pátrání užívám na různé způsoby, Google je poslední možnost. A každý to můžeme mít jinak :) Spíš mě mrzí ta kritika jinde. Výzva je zdarma a témat je spoustu. Nedá se zavděčit vším všem. Takže pardon, pokud jsem ten tón nejdřív pochopila špatně ;)

siena
siena 03.11.2021 v 06:48

Kombinovat žánry, všechny tři, lze. Jen nerozumím, jak pomůže kombinace "literatura faktu" a "literatura naučná", při výběru knihy do bodu výzvy.

Text příspěvku byl upraven 03.11.21 v 06:53

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.11.2021 v 07:05

Siena: někdo dal odkaz na vyhledávání žánru "literatura faktu". Bohužel ne všechny knihy jsou pod správným žánrem. V tomhle případě se to podle i trochu míchá. Tj? Ne všechna literatura faktu je jenom tam. Viz příslušný bod. Kombinace byla míněna ve vyhledáván. Viz příslušný bod.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.11.2021 v 07:08

KristinTj: super. Já poctivě plním, takže za mě vážně žádná hejtanda. Ale je fakt, že je to jako každý rok. Na první pohled jsou témata jasně daná, jednoduchá, možná až primitivní (na to, aby člověk sám doma našel danou knihu a nebyla z toho v hlavě apokalypsa), ale když se potom trochu zamyslí nad významem, zase tak jednoduchý a kolik už ne vůbec jednoznačný to rozhodně není...

siena
siena 03.11.2021 v 07:13

Ale průnik bude zase odvislý od toho, jak je příslušná kniha zde zařazena. A jestli někdo má problém s tím, jaké knihy to jsou, těžko se rozhodne. Nicméně, kombinovat může...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.11.2021 v 07:55

Za mě je super, že další bod, který opět pomůže opravě žánrů u knih :)



Vložit příspěvek