6. Kniha, která je (byla) v některé zemi zakázaná


helena8303
helena8303 21.10.2021 v 22:52

Ditulesi, budu moc ráda, když slečně ukážete můj příspěvek. Požadovanou knihu našla na monitoru, ale sdělila mi, že si ji nemohu objednat.
Je to nějaká nová pracovnice, možná je jenom špatně proškolená.
Teď mám u vás objednaný román který přeložila arabistka Jitka Jeníková, až dostanu výzvu, tak se pokusím Převrat objednat na druhý pokus. Blbé je, že neumím objednávat přes tablet a špatně chodím.

Ditules
Ditules 21.10.2021 v 22:54

siena: Děkuji, to jsem moc ráda. ;)

helena8303
helena8303 21.10.2021 v 23:10

Ditules, když už jste tak hodná, tak vysvětlete knihovnicím, že ne každý čtenář umí číst dobře v ruštině. Objednala jsem si Dvě stě let pospolu, dostala jsem druhy díl v překladu, první v ruštině. Slečna mi vysvětlila, že první díl je přesunutý do odborné literatury.
Vzdala jsem to asi po deseti stránkách. Rusky čtu na úrovni maturity , takže ...
Ale při další návštěvě mi jiná knihovnice objednala první díl v českém překladu, takže jsem vyplázla 10 kaček za ruskou publikaci zbytečně.
Nejde mi o pitomých 10 Kč , ale o nedorozumění , měla jsem totiž za to, že první díl je “ zakázaný” , takhle vznikají fámy a zbytečně.
Do vaší knihovny chodím dlouho, po zrušení knihovny v Soukenické. Máte to tam dobře vedené a knihovnice jsou moc ochotné. ( A berete od nás obědy, bydlím U Sádlů. ;-) )

siena
siena 22.10.2021 v 05:15

Technická poznámka...
Neexistující překlad neznamená, zakázaná kniha, ergo, tuhá cenzura v té zemi. I když se domnívám, že pro 99,9% zdejších uživatelů, zbytečná poznámka... Stejně, jako, když si mohou půjčit knihu v knihovně, koupit v knihkupectví, v originále, nepodlehnou fámě o nějakém jejím zákazu, či ji dokonce vyvolají.

Text příspěvku byl upraven 22.10.21 v 08:06

LadyCharlene
LadyCharlene 22.10.2021 v 07:46

Ragdollinka: Alenka v říši divů.

helena8303
helena8303 22.10.2021 v 11:23

Sieno, děkuji za poučení. Třeba Talmud je k dispozici i v češtině a dá se zapůjčit v každé knihovně, případně zakoupit v knihkupectví .
Zlí lidé šíří hnusné fámy, že Talmud smí číst jenom ten, kdo má obřezaný žalud.
Ha ha ha
Bojujte, nevzdejte to! To dáte!
:-DDD


siena
siena 22.10.2021 v 15:57

No, vidíte, a jeden by si zase pomyslel, že ten, kdo čte, tak nebude chrlit ze sebe to, co vy, heleno8303. Jak to tu tak čtu, a kdoví, co je na tom vůbec pravdy, tak to s vámi ty chuděrky knihovnice měly a mají svatou trpělivost...

helena8303
helena8303 22.10.2021 v 19:00

Sieno, já jsem pracovala na PC v době, kdy vás tatínek ještě nosil v pytlíku. Tenkrát se používal modrý MS DOS a textový editor TEXT 602.
Internet jsem ale nikdy neměla, s tím se seznamují až dneska. A víte co mi můžete? Jo, přesně to.
Nazdar bazar.

LadyCharlene
LadyCharlene 22.10.2021 v 20:03

Helena8303: Ale registraci na DK jste zvládla, komunikovat tady zvládáte taky. Čtenářská konta a online katalogy zas tak složité nejsou. Dát tu energii zkusit se naučit s katalogem narozdíl od výmluv a stížností, už byste si klidně mohla zamluvit MVSku...

siena
siena 22.10.2021 v 20:07

LadyCharlene, ale ta není vidět...

helena8303
helena8303 22.10.2021 v 22:37

LadyCharlene, do DK jsem se přihlásila, protože mi admin vysvětlil jak na to.
A učit už se hodlám jenom nutné věci, nehodlám si třepit mozek nad nedůležitostmi.
Od toho mám mladou sousedku, které zarezervování knihy pro bezmocnou stařenku nečiní problém.
Jestli vám to učiní život krásnějším , tak uznávám, na některé věci jsem tupá.

LadyCharlene
LadyCharlene 23.10.2021 v 12:20

siena: pokud myslíte MVsku, jasně není vidět, ale pokud knihovnice paní sdělila, že knihu ve fondu nemají, není problém se zeptat právě na meziknihovní výpůjční službu. Pochybuju, že by nějaká knihovna v Praze tuto službu neposkytovala.
helena8303: No, pokud jste aktivním čtenářem, nechápu, proč by mělo být tak nadbytečné naučit se s databází vaší knihovny, ale ok. A pokud máte mladou sousedku, které nedělá problém vám tyto věci vyřizovat, tak nechápu, co tu řešíte.

siena
siena 23.10.2021 v 12:36

LadyCharlene, já myslela zviditelnění ve zdejších příspěvcích. Jsem ráda, že se ozvala paní knihovnice, že je nenechala jen tak být.

Text příspěvku byl upraven 23.10.21 v 12:44

mourek-veronika
mourek-veronika 24.11.2021 v 16:14

Nemá někdo tip na nějakou krátkou a jednodušší knížku, která by se dala zařadit do tohoto tématu pro dítě?

Krchnaida
Krchnaida 12.12.2021 v 01:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek