Obecně o Čtenářské výzvě 2020


Dada077
Dada077 18.11.2019 v 11:30

Moje poďakovanie patrí autorom Čtenářskych výziev a Databázy knih za možnosť zadávať viac kníh do jednej témy. Rovnako za (vyššie preberanú) možnosť zadať prečítané knihy spätne do už uplynulých ročníkov Čtenářskej výzvy, čo som hneď aj využila.

Ku žhavej diskusii minulých dní :
Už rímsky cisár Caligula povedal - Dajte ľuďom chlieb a hry a budú spokojní. - Tak prečo sa nehrať?
Mnohí ľudia by si ušetrili veľa energie, použiteľnej na veľa úžasných a trebárs nových ešte nevyskúšaných vecí aj mimo čítania, keby ňou neplytvali na pranierovanie tvorcov, či zapojených do Čitateľskej výzvy. Nemuseli by sa následne skrývať za vety typu - snáď mám právo povedať svoj názor.
Možno by stačilo tiché akceptovanie slobodnej vôle iného človeka.

LooneyCZ
LooneyCZ 18.11.2019 v 11:41

Dada077: "Možno by stačilo tiché akceptovanie slobodnej vôle iného človeka."
Krásně řečeno!

Marylaa
Marylaa 26.11.2019 v 15:32

Kritici výzvy sice ten argument neuznají, ale podle mě je dobrá i k tomu, že občas někdo nějakou knihu přidá do databáze.

siena
siena 26.11.2019 v 15:37

Marylaa, máte pocit, že až s výzvou se začala plnit databáze knihama?

Marylaa
Marylaa 26.11.2019 v 15:43

Napsala jsem občas někdo vloží nějakou knihu, ne že všichni vloží desítky knih.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.11.2019 v 15:49

Myslím, že Marylaa má částečnou pravdu ohledně doplňování. Trochu. Viz dost uskromněný seznam Edgar Allan Poe Award...


Koka
Koka 26.11.2019 v 18:45

Marylaa - vaše tvrzení, že "občas někdo nějakou knihu přidá do databáze" lze snadno vyvrátit náhodným, nebo ještě lépe - pravidelným náhledem do rubriky v zápatí této stránky. Rubrika se nazývá Dnes přidané knihy a dennodenně už po mnoho let je plněna spoustou nově zaregistrovaných knih. Nevybavuji si den, kdy by počet nově vložených knih, uváděný v této rubrice, byl nižší než 100. A určitě ta +- stovka denního přídělu není sem vkládána jedním, dvěma čtenáři.

Marylaa
Marylaa 26.11.2019 v 19:13

Já tím myslela, že občas někoho, kdo není pravidelný vykladač výzva motivuje aby sem přidal knihu, která tu zatím není a chce ji přečíst kvůli výzvě.
Ale raději se už k ničemu nevyjadřují, když jsem se nechtěně dotkla pravidelných vkládaču namísto abych ocenila jejich snahu :(

R.E.M.
R.E.M. 26.11.2019 v 19:16

Marylaa: Z Vašich příspěvků bylo srozumitelné, jak to myslíte.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.11.2019 v 19:20

Marylaa: já vás taky pochopila tak, jak jste to myslela :) ;)

bamba
bamba 26.11.2019 v 19:20

Dosť blbo sa sem vkladá kniha, ktorá tu už je. Nemyslím, že to má s výzvou niečo spoločné. Skôr s tým, čo má našinec doma, na policiach, v kufroch, za drevenými korálkami...

R.E.M.
R.E.M. 26.11.2019 v 19:43

bamba: Pořád je tu co vkládat, co chybí, i kdyby jen chybějící další vydání knihy. Všechny knihy na DK nejsou. Některé nejsou vedené ani v databázi NK.

Koka
Koka 26.11.2019 v 19:57

R.E.M. má pravdu - pořád je co vkládat, a to, že někteří čtenáři s vkládáním knihy čekají, až je k tomu ČV inspiruje (anebo "donutí", neboť jinak by si k četbě zvolenou knihu nemohli do ČV zařadit - jak uvádí Marylaa) - je pro mne nepochopitelné. Copak by to nešlo i bez toho?

siena
siena 26.11.2019 v 20:30

Marylaa, nezlobte se, ale ta vaše reakce je myslím všeříkající, že k tomu není třeba cokoliv psát...
Mne jen pobavilo, jaké další a další argumenty tu mohou zaznít, jen aby podpořili zdejší výzvu.

Ale ještě přeci k té reakci...domnívám se, že těm, kteří tyto stránky od samého počátku plnili knihami, a opravdu nemyslím sebe, ani s mým kontem bych nemohla, těm, kteří na počátku udržovali tyto stránky při životě svými příspěvky, svým povídáním o knihách a umění vůbec, těm myslím, bychom měli poděkovat. A děkovat bez jakéhokoliv sarkasmu a ironie.

Text příspěvku byl upraven 26.11.19 v 20:43

Janadvorackova
Janadvorackova 26.11.2019 v 20:52

Jéžišmarjájózefe.
https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I

Text příspěvku byl upraven 26.11.19 v 20:54

hannah2000
hannah2000 26.11.2019 v 20:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.11.2019 v 20:59

Hannah2000: a přesně tohle určití lidé prostě neocení (já jo). A to ani nebudu říkat, kolik sem každý den vložim knih (blbá práce, ta zdrží nejvíc ! :D...) a udělám oprav. Protože někdo se tím nepotřebuje chlubit. Někdo holt potřebuje "cosi ", co ani nejspíš ani neumí pojmenovat. Jinak já dnes nechala zrušit ocenění u Kinga a dala ho přímo ke knize Pan Mercedes, aby to bylo správně. Jsme to holky šikovný, ale nesmíme se nechat otrávit jinejma...holkama.

Text příspěvku byl upraven 26.11.19 v 21:16

Musvar
Musvar 26.11.2019 v 22:56

Předem chci říci, omlouvám se. Patřím mezi mentálně retardované, kteří, jsouce limitováni vlastním nedostatečným intelektem, nechávají se ke čtení inspirovat komerčně pokleslou čtenářskou výzvou. Ve své knihovně mám sice asi 1500 knih, z nichž dobrou polovinu jsem ještě nečetl, ale přesto se nechám každý rok trestuhodně zmanipulovat, abych si formou losu vybral k přečtení něco, co by mě samotného nenapadlo, a ještě – navíc(!) – mě to baví. Je to má vina, má veliká vina.

siena
siena 27.11.2019 v 09:02

Lenka.Vílka, kdyby to nebyly jen dva dny, kdy jsme vedly podobnou rozpravu, tak už si další poznámky opravdu odpustím. Ale je to stále dokola...Ne, ne, vy, jednou to jsou šikovné holky, jindy názorově chytří, vy tu můžete psát cokoliv, můžete kohokoliv v diskuzi odstřelit, napadnout, zesměšnit, podsunout cokoliv...ale jen ať se někdo jiný ozve, ať i minimálně zpochybní co bylo napsáno...to je hned ostrá reakce, typu, co nám tu má někdo co vykládat, co si to dovoluje cokoliv psát, nějaký týpek názorově hloupý, viďte?
Musvar, na mučedníka si samozřejmě hrát můžete, jen se obávám, že je to jen vaše projekce. Ale klidně si v té roli dál libujte...Opravdu je tak velký problém unést debatu, unést i to, že někdo má na tuto výzvu, na její témata, jiný názor? Musíme se hned uchýlit k výše popisovanému zesměšňování? Opravdu to musí být jen tak, tady jsme my podporovatelé a ostatní mlčte?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2019 v 09:13

Siena: toto je jiné vlákno a jiná diskuse...
Pokud máte něco k tématu vlákna na vyměnění, není problém...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2019 v 09:41

Jenom dodám, že za mě je fajn, že je i dost témat výzvy, které jsou dobré i pro rozvoj a obsah databáze. Mě samotné trvalo tři roky po registraci, než jsem vložila první knihu. Protože jsem si ji koupila a nebyla tady. Ano, do té doby jsem udělala pár kosmetických úprav u knih, které jsem četla. Ano, nechcete něco udělat špatně, ale taky musíte mít motivaci. Obdivuji uživatele, kteří mají odvahu se do toho pustit hned první den registrace. Ok, většinou následné opravy trvají mnohem déle, než jejich vložení. Ale já se taky jednoho dne neprobudila a neřekla si: "Dneska by to šlo, dneska začnu." Řekla jsem si to, když jsem chtěla číst knihu, která tady nebyla...

Hele, není to dobrej nápad na samostatné vlákno? Ne jako chlubení, ale něco jako vo pocitech a tak. Když se nám blíží ta doba klidu a jiných volovin. Byl by to zajímavý průzkum :)
(Jasně, je to blbý vlákno, ale už jsem tady viděla hloupější základem, přesto docela přínosné.)

siena
siena 27.11.2019 v 10:08

Jiné vlákno, jiná diskuze, ale podstata stále stejná...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2019 v 10:13

Siena: v předchozím příspěvku, hned nad vašim posledním, jsem napsala vše, co jsem měla na srdci. Víc už hluchému takhle na dálku říct nelze :(

Musvar
Musvar 27.11.2019 v 11:21

Omlouvám se, ale ta diskuse tady je tak bizarní (celou jsem si ji prošel), že jsem neodolal a vložil jsem další hloupý příspěvek, kterým jsem její úroveň ještě snížil. Já vím, to se nedělá :) Jinak na Sienu jsem určitě nereagoval, četl jsem jen toto vlákno diskuse. Mně je to v podstatě jedno, neurážím se, výzvu k životu nepotřebuju, ale baví mě. Kdo chce, může se jí účastnit a chválit ji, kdo nechce, nemusí se jí účastnit a může vést provokativní diskuse o jejím smyslu. Samozřejmě mě může zarazit, proč někdo, koho výzva nezajímá, potřebuje věnovat tolik svého času, aby ostatním vysvětlil, že nemá smysl. Ale budiž, tak jest demokracie.

Text příspěvku byl upraven 27.11.19 v 11:24

Lector
Lector 27.11.2019 v 11:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek