Obecně o Čtenářské výzvě 2019


bigbabe
bigbabe 29.11.2018 v 09:44

Určitě souhlasím s Riccia, také se mi to zdá příliš brzy. A ještě by podle mě stačilo do výzvy jen 12 knih. Na každý měsíc jednu. Aby člověk měl čas číst i svoje jiné věci. Když něco dělám, tak to chci dělat pořádně a jsem mírně ve stresu, že těch 20 knih nestihnu a nebo, že stihnu, ale nepřečtu si i něco jiného ((-:
Za tento rok jsem zatím přečetla 55 knih, aby to někdo špatně nepochopil, že dám jen 12 a něco, ale prostě těch "povinných" je moc.

Ellissabeth
Ellissabeth 03.12.2018 v 14:03

Určitě také souhlasím s Riccia, také se mi to zdá příliš brzy. Udělat z toho např. adventní kalendář mi přijde moc fajn... Má to prostě to správné kouzlo ;-) A to Vánoce, advent a knihy přece mají... Jinak děkuji, také si od té doby "hlídám" čas na čtení vzhledem k vyčerpávající práci. Ale těch 20-22 knih dám a jsem spokojená. (Ano mohlo by být lépe, ale bývalo hůře). Krásné Vánoce všem a čtení zdar. p.s. také bych uvítala (když už témata známe) možnost odemknout v profilu na rok 2019. Chtěla bych si tam přidat své "vybrané knihy"... a připravit se... ;-)

LuckyZ
LuckyZ 08.12.2018 v 22:03

Já mám z toho spíš depku. Nestíhám dočíst výzvu 2018 a už je tu další....p. s. můžu ve výzvě 2018 pokračovat i v roce 2019, nebo se to nějak zamkne?

Terror
Terror 09.12.2018 v 17:15

Bohužel ne, výzva 2018 se s Novým rokem stává neaktivní, přístupné jsou pouze výsledky.

mira.l
mira.l 09.12.2018 v 17:25

Terror: Není pravda. Knihu lze zařadit i do Výzvy let minulých. Sice to trochu postádá smysl, ale možné to je.
Nebo to aspoň tak funguje teď.

Text příspěvku byl upraven 09.12.18 v 17:25

Terror
Terror 09.12.2018 v 17:32

Omlouvám se, teď jsem si toho všiml. Vlastně by mě ani nenapadlo, že je taková možnost přístupná. Jde o podvod na vlastní osobě. Na druhou stranu, ten, kdo výzvu bere jen jako seznam knih, které by si mohl přečíst (bez ohledu na čas), si to s klidným srdcem může doplňovat i tři roky zpětně. Ale to už vlastně není výzva... Moc kecám.


el.peee
el.peee 10.12.2018 v 11:33

Terror: Já dřív četla hodně, jako dítě (žádný mobil, internet, počítač... ) Doba se změnila a i já jsem postupně od čtení odbíhala k internetu. Kolikrát jsem prostě nevěděla, co chci číst po jaké knize sáhnout. Výzva mi v tom dost pomáhá, takže já možnost zpětného plnění aji uvítám. :) Výzva mi nabízí nejen nové knihy, ale i žánry, které bych normálně nečetla. :)
Letošní možná dokončím, zbývá mi pět knih, ale ty předchozí jsou dost bída - a přitom jsem měla knížky, které jsem k tématům chtěla přečíst, tak proč si to odpírat. Mám z toho prostě jen lepší pocit. :D

LuckyZ
LuckyZ 10.12.2018 v 21:26

Tak to je dobře, že to jde plnit i dál. Sice to přetáhnu do dalšího roku, ale mě to nevadí, jde mi o inspiraci co číst. A témata další výzvy mi tak třeba nebudou vyhovovat.....Minulý rok jsem to stihla splnit, to byl můj první rok, ale letos prostě nestíhám:-(

Terror
Terror 18.12.2018 v 22:41

el.peee: Já mám opačný problém. Čtu pořád rád, i přes všechny internety, filmy a muziku, ale nevím, co dřív. Knihovnu mám plnou restů, co se během sysloidních let nahromadily a ke všemu jsou tu ebooky... Takže u výzvy nejdřív zjišťuji, co se mi doma válí. Jen u některých témat, které jsou většinou žánrově jinde, než jsou moje preference, si nechám poradit od diskutujících tady.

LuckyZ
LuckyZ 31.12.2018 v 16:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
OliJ
OliJ 01.01.2019 v 16:09

Vysvětlete mi, jak může mít někdo 1. ledna ve čtyři odpoledne ve Výzvě už tři přečtené knihy?

Lector
Lector 01.01.2019 v 16:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

stju
stju 01.01.2019 v 18:00

Myslím si, stejně jako Lector, že přece většině z nás nejde o nějaké "závodění", ale o osobní výzvu vybrat si knihu, po které bych normálně třeba nesáhla a hlavně o čtení pro pohodu a radost. Já jsem dnes také knihu dočetla a hodila se mi do výzvy, protože jsem zjistila, že náhodou píšu první komentář. Navíc spousta lidí přes vánoční volno si právě čtením užívá volný čas a není problém víc knih přečíst. Nakonec podmínky výzvy jsou známé již dlouho, tak i volba titulů mohla být připravená.
Olij: Nejsi na tom třeba jako já, že jsi vařila, smažila, pekla a těm čtenářům trochu závidíš? Ale to nám přece radost ze čtení a výzvy nezkazí a nebudeme se otravovat nějakou zbytečnou kontrolou. O to přece ve výzvě opravdu nejde.

Text příspěvku byl upraven 01.01.19 v 18:49

OliJ
OliJ 01.01.2019 v 18:03

Mně o závodění taky nejde a Výzvu beru jako zábavu, a proto nechápu, jak může někdo první den mít přečtené tři knihy. A ne, nevařila, nesmažila a nepekla jsem a nezávidím :), za Vánoce jsem přečetla dost knížek. Ale beru to tak, že dneska začal rok 2019, tudíž i nová Výzva, tak si do ní zařadím knihy, které jsem začala číst dneska, ne během Vánoc. Ale každý to má holt jinak. Jen jsem se nad tím pozastavila.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.01.2019 v 18:07

Olij: vážně to byly knihy přečtené, ne jenom se šedými obálkami? Jenom se ptám...

OliJ
OliJ 01.01.2019 v 19:42

Jj, některé byly sice šedivé, což bych pochopila, protože je mi je jasný, že někdo si to takhle naplánuje dopředu, ale některé byly barevné. Ale nechci tady rozvíjet nějaký "problém", jen mě to udivilo.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.01.2019 v 19:45

Olij: v tom případě, ať si to tihle lidé užijí. My ostatní na to jdeme po svém, podle svědomí a pravidel ;)

Sarah01
Sarah01 01.01.2019 v 19:54

A jak přidám knihu dočtenou dnes do Čtenářské výzvy 2018? Mně to už nejde...

Text příspěvku byl upraven 01.01.19 v 19:55

Naias
Naias 01.01.2019 v 19:56

Mne to ide, práve som to spravila.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.01.2019 v 19:57

Sarah01: klasicky přidat do výzvy a nad tématy (vyskočí vám automaticky rok 2019), si rozrolujete předchozí rok...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.01.2019 v 19:58

Naias: spíš šlo o ten postup, kde to najít :)

Sarah01
Sarah01 01.01.2019 v 20:01

OK, díky, hotovo, předtím jsem si te rozbalovačky nevsimla.

Malinali
Malinali 09.01.2019 v 14:11

Do čtenářské výzvy 2019 patří jen knihy, přečtené v tom roce? Tedy pokud jsem knihu četla v minulosti, nesmím ji přidat? Děkuji.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.01.2019 v 14:20

Malinali: ano, jenom čtené v roce 2019. Přesto lze do výzvy dodat knihy roky zpět (kniha se vám zobrazí v seznamu potom jinak). Ale to já chápu jako zpětné v čase. Pokud k sobě chce být čtenář upřímný, mělo by to tak být. Maximálně opětovné čtení. Knihu potom stačí jenom přidat do výzvy. Už jí máte označenou jako přečtenou, tak nic jiného nemusíte.
(Ovšem, tak to mám nastavené já. Jiný třeba jinak.)



Vložit příspěvek