Obecně o Čtenářské výzvě 2018


Marika Vanova
Marika Vanova 21.03.2018 v 08:29

Ale vždyť tam není zadáno kniha s 2. svět. válkou, ale s válečnou tematikou a to může být z jakéhokoliv boje.

Petass
Petass 21.03.2018 v 09:18

Marika Vanová: Ano, já vím, ale nebýt výzvy, tak bych do téhle knihy prostě nešla... Hanu bych nepřečetla... Odhodlala jsem se k ní právě kvůli výzvě :) Ano mohla jsem si vybrat jakoukoliv válku, klidně i fantasy válku, i vtipnou válku... ale to čtu běžně a ČV je právě o těch výzvách přečíst něco jiného... aspoň pro mě :)

Text příspěvku byl upraven 21.03.18 v 09:19

Marika Vanova
Marika Vanova 21.03.2018 v 14:38

Petass: a s Hanou, podle mě, neprohloupíte, mně se moc líbila, hezký počtení ;-)

Lejdus
Lejdus 23.03.2018 v 17:49

Musím pochválit zlínskou knihovnu :) objevila jsem tam regál s tipy na čtenářskou výzvu a jednotlivá témata. Nevím, jestli to bylo už vloni, ale při poslední návštěvě v knihovně mne to mile překvapilo. Knížky jsou tam rovnou přiřazené k tématům a mohou si je čtenáři vypůjčit.

Text příspěvku byl upraven 23.03.18 v 17:49

KnihomolkaEva
KnihomolkaEva 24.03.2018 v 19:26

Lejdus: Ve znojemské knihovně taky máme stolek s knihami přiřazenými k jednotlivým tématům čtenářské výzvy. :)

Litocha
Litocha 24.03.2018 v 19:49

V liberecké knihovně mají každý měsíc vybrané knihy na dvě z témat výzvy, taky mě to potěšilo. (A pobavila mě už tradiční akce k měsíci knihy, tzv. rande naslepo - čtenář si vybere jednu ze zabalených knížek - ví jen žánr - a co si opravdu vypůjčil, zjistí až doma :-) )


Petass
Petass 24.03.2018 v 19:55

To je skvělý, že jsou knihovníci a knihovnice takhle kreativní!! Úplně Vám to závidím ;)

Lejdus
Lejdus 26.03.2018 v 19:45

Petass: můžete to u Vás také navrhnout :)

Petass
Petass 26.03.2018 v 19:56

Lejdus: to bych ráda, ale momentálně nám po přestavbě místní knihovnu zmenšili tak, že jsme rádi, že má knihovník kde sedět... Volný regál těžko pohledat. A taky asi moc místních nebude fanoušky DK a tím ani ČV, takže bych to ocenila asi jen já. Budu muset zabrousit do nějaké větší knihovny v Brně :D

Lejdus
Lejdus 26.03.2018 v 20:05

Petass: tak to je škoda :)

moni.ka
moni.ka 26.03.2018 v 21:40

Brno, autor z mého kraje, Magnesia Litera, slovenský autor...všechno se to snažíte směřovat na českou (slovenskou) literaturu, což je možná záměr, ale pro mě asi největší komplikace. Nevím proč, témata českých a slovenských knih jsou mi nějak vzdálená a "naše" knihy mě prostě nebaví. Tak uvidíme, no :-)

babicka_amalka
babicka_amalka 27.03.2018 v 14:20

moni.ka: u Magnesie si můžete zvolit i kategorii překlad - třeba si tam tedy vyberete lépe než z české ;-)

Twinny
Twinny 29.03.2018 v 14:50

Tak já jsem z letošních šesti přečtených knih (myšleno nově přečtené, prokládám je i srdcovkami, které nepočítám) jsem s klidným srdcem do ČV přiřadila pět z nich - témata 3, 4, 10, 13, 15. Prostě odpovídaly, tak jsem je zařadila.
Dále při procházení "domácí knihovny" jsem zjistila, že ty, které mám v plánu, splňují body 1, 5, 7, 8, 11, 12 a 17.

Text příspěvku byl upraven 29.03.18 v 14:51

Sharona73
Sharona73 13.04.2018 v 10:17

Dobry den, jak se muzu prihlasit do vyzvy?

Petass
Petass 13.04.2018 v 10:23

Sharona 73, přihlašovat se nemusíte, na svém profilu máte záložku ČV, kde je přehled Vámi přečtených/přiřazených knih. Kniha se k tématu přiřazuje tak, že si na databázi najdete přečtenou knihu a dáte "přidat do mých" - "čtenářská výzva" a zvolíte téma, ke kterému si knihu přiřazujete.

Sahti
Sahti 14.04.2018 v 13:21

Existuje k vytištění či uložení do pdf seznam bodů pro výzvu 2018?

Naias
Naias 14.04.2018 v 14:32

Tu ponúkajú nejaký plagát. http://www.ctenarskavyzva.cz/zajimavosti#zajimavosti

Sahti
Sahti 14.04.2018 v 20:22

Díky, super :-)

Dan
Dan 02.06.2018 v 09:46

Ahoj, potřebuji od vás malou pomoc :-) Pošlete mi, prosím, tipy na témtata do chystané Čtenářské výzvy 2019. Prosím přímo do formuláře v odkazu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfX9uUltPfzH1RGhFVt8mp-yzGTmStZDn40yvqArD6Jfs0eGA/viewform

(nikoliv sem do diskuze) Budu je mít pak všechny pěkně pohromadě. Díky moc a přeji krásnou slunnou sobotu.

niki-chan
niki-chan 03.06.2018 v 06:57

To Dan: posláno ;)

Alseri
Alseri 13.07.2018 v 01:56

Neviem, či to tuná už niekto zmieňoval, ale narazila som na užívateľa, ktorý mal väčšinu kníh v Čtenářské výzvě pridelených (pravdepodobne naschvál) nesprávne. Napr. pod knihou od SVK autora mal austrálsku autorku, ako knihu z štvorslovným názvom uviedol knihu Hana, knihu s dátumom vášho narodenia, titul z roku 2017 :)
Zaujímalo by ma, či pri záverečnej štatistike aj prebieha nejaká kontrola rebríčkov.

mija.chalka
mija.chalka 13.07.2018 v 08:31

Alseri: že to někdo až tak bojkotuje, ukazuje jaký je. Jsou tu různý názory na výzvu (jo či ne), také témata si vykládáme trošku jinak nebo je někdo víc ohne, ale je to naše volba. Pokud se nedomluví víc uživatelů, tak se kniha do žebříčku nedostane, jen má výzva větší účast. Na druhou stranu mi to přijde spíš úsměvný.

Marylaa
Marylaa 13.07.2018 v 11:20

Tak pokud se ten někdo narodil v roce 2017, tak bych byla vůči němu shovívavá :) Už tak je hodně talentovaný, že v tomhle věku umí číst :)

babicka_amalka
babicka_amalka 13.07.2018 v 11:24

Marylaa: palec nahoru, opravdu vtipné - pobavila jste mě a hned mám lepší začátek dne; díky!

Stuka
Stuka 07.08.2018 v 13:51

Asi natvrdlý dotaz, ale keby mi niekto v krátkosti vysvetlil účel Čitateľskej výzvy. Preklikala som jednotlivé položky a v rámci zadanej úlohy "nájsť knihu či pridať knihu ..." som zistila, že sa nepridáva po jednej knihe, ale vždy priskáče niekto, kto vychrlí zoznam, potom niekto iný pridá ďalší zoznam a potom tí nasledujúci už vlastne len sem tam buď po jednej knihe alebo po viacerých opakujú. Čiže ide len o pridávanie - aby človek mal splnené - a potom keď do každej témy pridá knihu bez ohľadu na to, že ju už päťdesiaty pred ním spomínali, veď sa tie stránky a zoznamy nedajú prezerať, tak sa dostane do zlosovania o hrníček? :)
Tak mi prosím vás niekto vysvetlite význam Výzvy, o čo tam ide. Aký má pre mňa zmysel sa pridať. Zatiaľ ho vidím len v tom, že si pozriem témy a neprečítam žiaden príspevok, len teda za seba vložím názvy kníh, o ktorých si myslím, že tému spĺňajú. Kontroluje to vôbec niekto? Nejde len o to zúčastniť sa? Čiže do každej témy môžem napísať "Dnes mali v Kauflande zavreté" a mám splnené? :)



Vložit příspěvek