16. darovaná kniha


Silwia20
Silwia20 29.12.2016 v 15:44

A co tam vlastne bolo povodne? :D

rysavas
rysavas 29.12.2016 v 16:15

Dan: Četla jsem si důvody, které vedly ke změně a nevím, podle mě i v minulé výzvě pod oblíbenou knihou tvého dětství bylo zřejmé, že se bude jednat o knihu, kterou jsem již četla. Asi mě jen mrzí, že kategorie u které jsem věděla, co číst, náhle zmizí, ale to se nedá nic dělat , možná bych jen doporučila lépe na změnu upozornit. Každopádně jsem chtěla ještě zmínit jeden takový nápad, možná je úplně mimo, ale ráda bych se zeptala :) A co takhle dát u výzvy možnost, ať si v případě své osobní potřeby má člověk možnost přidat nějaké další výzvy (mně třeba přijde škoda některá témata nevyužít (navíc třeba založit vlákno diskuze, kde by byly zveřejněny návrhy pro letošní výzvu). Nešlo by to? Já už jsem si třeba výzvu rozšířila asi o 10 bodů. Teď tedy o 11, jelikož tam chci zadat i tu knihu, co ovlivnila můj život, jinak se k ní asi nedokopu :)

Hana H.
Hana H. 29.12.2016 v 18:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jiri77
jiri77 29.12.2016 v 20:27

S tématem darovaná kniha nemám problém.Na vánoce jsem dostal šest knih,tak mám v klidu z čeho vybírat :-)
Myslím si,že to nemusí být zrovna darována kniha těd někdy, každý určitě v životě dostal nějakou knihu ,nebo si jí muže tento rok přát.

eraserhead
eraserhead 29.12.2016 v 20:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

cecetka
cecetka 29.12.2016 v 20:46

Se zmenou nesouhlasim.
Aby postupne nebyla zmenena dalsi temata. Jednou to bylo zverejneno, tak to ma zustat!


eraserhead
eraserhead 29.12.2016 v 20:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 29.12.2016 v 21:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ajrad1981
Ajrad1981 29.12.2016 v 21:14

Proč to řešíte jako neřešitelný problém? Komu se změna tématu nelíbí, tak ať si přečte knihu, která mu ovlivnila život, a zařadí ji pod darovanou knihu. Kdo z uživatelů pozná, jestli je to tak nebo onak? Anebo jak psala Hanka, udělejte si výzvu vlastní, s tématy, co vám budou vyhovovat.

Atuin
Atuin 29.12.2016 v 21:14

cecetka a eraserhead: souhlasím
Hana H. - nemyslím že,by někdo z výše uvedených potřeboval vůbec nějakou čtenářskou výzvu plnit, o to tu však vůbec,ale o něco jiného. Navíc tohle není výzva pro čtenáře,ale když se na to člověk podívá tak spíš pro nečtenáře, samozřejmě v uvozovkách:-),ale o tu taky nejde. Výzva mohla obsahovat i tuto i původní verzi zadání, nakonec by to třeba ve výsledku - i s jinými úpravami- to udělalo 25 namísto 20 knih,ale já si pořád myslím,že toto je knižní web,tedy čtenářská komunita,tak to není problém.

Hana H.
Hana H. 29.12.2016 v 21:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

maja8148
maja8148 29.12.2016 v 21:24

Takže mohu využít Vánoční dárek? Super, tak to mám za pár :D

Atuin
Atuin 29.12.2016 v 21:31

Z toho nemá vyplývat nic, jako zásadního a nevyvratitelného:-). Každý to vidí jinak a souhlasí s něčím a někým jiným, to bylo jen takové postesknutí,že nejsou obě verze i za cenu navýšení knih. Mimochodem já psala max.25 a ne 50.:-))

Text příspěvku byl upraven 29.12.16 v 22:18

Hana H.
Hana H. 29.12.2016 v 21:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

dagsvob
dagsvob 29.12.2016 v 22:13

Já dostala 6 knížek během měsíce, takže toto zadání není žádný problém. Dlouho jsem nemohla přijít na to, jaká kniha mně ovlivnila život a přišla jsem jen na jednu, která ve mně zanechala v dětství snad největší dojem, a proto i když se změnilo zadání, si ji znovu přečtu. Takže změnu tématu vůbec neřešim.

eraserhead
eraserhead 29.12.2016 v 22:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

AnickaW
AnickaW 30.12.2016 v 00:00

Zmena mi je lito. Docela jsem se tesila znovu na Hobita. Darovane knihy okamzite ctu tak snad dostanu knihu v cervnu k narozeninam a pokud ne tak co??? Pri tomto tematu budu muset ohlasit rodine ze chci darovat knihu. A ja chtela obleceni.

AnickaW
AnickaW 30.12.2016 v 00:24

Co kniha co ovlivnila nekoho z tvych nejblizsich? To by bylo krasne tema. Teda pro me.

prazskanaplava
prazskanaplava 30.12.2016 v 00:40

To někteří čtete jenom knihy, které vám někdo nadiktuje do výzvy? Vždyť si přece pořád můžete vyhradit čas speciálně na knihu, která vás obohatila. Není čeho litovat, snad vám tímto nikdo nezakázal danou knihu znovu přečíst.
Navíc je tohle téma dost otevřené, není řečeno, komu a kým musela být darována, takže se snad najde ve vašem okolí alespoň jeden člověk, který bude obdarovaný knihou, co si pak můžete přečíst v rámci splnění úkolu. Přece se kvůli náhodně zvolenému bodu někde na internetu nebudete nutit do nechtěných darů.

Bonda
Bonda 30.12.2016 v 07:39

prazskanaplava: Kromě dvou jasných cílů (motivovat lidi ke čtení a zvýšit návštěvnost tohoto webu) má Výzva i další hodnoty. Třeba shromažďuje informace o knihách. V budoucnu bude snad možné prokliknout si jednotlivé body Výzvy a zjistit, které knihy si lidé k danému bodu přečetli a uložili (už teď je možné zjišťovat to aspoň přes profily čtenářů nebo v diskuzích). Pokládám za mnohem zajímavější zjistit, které knihy lidi pokládají za formující pro své myšlení (a jednání), než zjistit, které knihy lidé dostali či darovali.
Jinak k rozruchu - pokud se někde něco slavnostně vyhlásí, pak se to tiše změní, a na dotaz se uvede jasně nevěrohodný důvod, nějaký rozruch je logický důsledek. Rozruch pak zas přispívá k cíli dva. :)

Bonda
Bonda 30.12.2016 v 07:40

(Plus formující pro své cítění, samozřejmě.)

Silkwe
Silkwe 30.12.2016 v 08:15

Bondy: krásné řečeno... Jsem ráda, ze nejsem jediná koho náhlá změna tématu mrzí

Nelmal
Nelmal 30.12.2016 v 08:24

jenže "formující pro své myšlení, jednání a cítění".. je něco jiného než "kniha, která mi změnila život!

cecetka
cecetka 30.12.2016 v 08:25

Silkwe: To teda nejsi. Taky me to mrzi :-(

Jesteze tema je darovana kniha. Nepise se kdo komu, takze to muze byt kniha, ktera mi byla darovana, nebo jsem ji nekomu darovala ja, nebo byla darovana treti osobe, ktera mi ji pujcila. V podstate se toto tema zmenilo na jakoukoliv knihu. Neni potreba nejak zvlast premyslet, co do tohoto tematu zaradit. A proto je to skoda. Puvodni tema vybizelo k zamysleni, toto je vylozene universalni.

Kdyz uz tema zmenili, mohli ho zmenit treba na cervenou knihovnu. To by teprve byla bourliva diskuse :-D

Bonda
Bonda 30.12.2016 v 08:27

Nelmal: Svůj život měníte vy, ne? Respektive řídíte.



Vložit příspěvek