Obecně o Čtenářské výzvě 2016


Janulka
Janulka 05.01.2016 v 13:57

Lena79: to budou asi ti, kteří nepochopili, že si mají ty knihy první přečíst, dát do přečtených a až pak je navolit v té čtenářské výzvě...ale já to zpočátku taky nevěděla, nebo spíš, nebyla jsem si jistá, jestli si to můžu navolit předem. Ale co už...stejně se k první knize dostanu nejspíš až po zkouškách...:D

Petbe
Petbe 05.01.2016 v 16:21

Ahoj všichni do jaké kategorie byste zařadili knihu Křídla ve větru? Právě ji mám rozečtenou...Díky za rady:-)

hellyhansen
hellyhansen 05.01.2016 v 16:32

Jak už napsal před pár dny "vlkodlaq" ...je to taková "novoročněpředsevzeťová" výzva .I pro mne je vcelku zvláštní ...jistě,čtení je super ,sám přečtu za rok určitě mnohem více knih než dvacet ...ale připadá mi trochu násilné číst dle zadání ,nikoliv dle vlastního zájmu ...nicméně pokud to pomůže v lidech vyvolat zájem o čtení tak proč ne ...sám však raději zůstanu u vlastního výběru knih ,ale schválně se budu snažit počítat kolik knih za rok přečtu ,letos čtu už třetí ,bude to možná zajímavé číslo.... :-)

Text příspěvku byl upraven 05.01.16 v 18:21

Janulka
Janulka 05.01.2016 v 18:36

hellyhansen: to sice jo, ale zase si přečteš hromadu knih, ke kterým by ses normálně nedostal. (Taky se mi v té loňské nechtělo číst knihy jako - kniha se špatným hodnocením nebo zakázaná kniha; ale nějak to šlo a rozšířila jsem si obzory o to, co třeba už číst nebudu :D)

hellyhansen
hellyhansen 05.01.2016 v 19:02

Janulka :dobře ,chápu ...ale co znamená - knihy ke kterým se normálně nedostanu ? nevím ,ale číst něco co obvykle nečtu bez vlastního zájmu ,zvědavosti a chuti mi připadá poněkud zbytečné ...je to jako např.když člověk nemá rád zeleninu a jen aby snědl něco co obvykle nejí jí pár dní začne jíst ,ano ,může mu třeba zachutnat ,ale také mu může být i špatně ......omlouvám se ,nechci žádné výzvy jakkoli haťit ,jen mi to prostě nepřipadá přirozené...

Janulka
Janulka 05.01.2016 v 19:09

hellyhansen: jako v tomhle máš pravdu, ale může se klidně stát, že nějaký žánr odsuzuješ, a nakonec zjistíš, že to zas tak špatné není. Autor, o kterém si říkáš, že stojí zaprd, i když jsi ho nikdy nečetl, jen o tom slyšel, a nakonec zjistíš, že ti přesně jeho styl sedí...Někdo výzvy čte jenom kvůli tomu, že se nudí, chce najít něco nového. Já jsem třeba za takové výzvy ráda, někdy už fakt nemám nápady, co bych mohla číst (třeba když přijdu do knihovny a zase tam od mých oblíbených autorů mají jenom to, co jsem už dávno četla). Ale přiznám, setkala jsem i s divnými knihami, které mě nebavily a přišly mi o ničem, ale co už. Už třeba vím, kterým autorům se vyhnout a i to mi rozšířilo obzory. :D


hellyhansen
hellyhansen 05.01.2016 v 19:15

Janulka : otázka ..dá se o nějakém autorovi říct že "stojí za prd " jak píšeš ???já myslím že nikoli ...co není zajímavé pro mne ,je zajímavé pro jiného čtenáře ,každý jsme jiný a máme rádi jiné druhy literatury ,což je naprosto v pořádku ,je to přirozené...co už přirozené není ,je číst něco co mne nezajímá ,jen z jakési povinnosti to přečíst ...já to neodsuzuji ,jen říkám že to pro mne je v podstatě ztráta času ,který mohu využít k četbě něčeho co pro mne bude zajímavé ,přínosné ,něčeho co mám rád ...

Text příspěvku byl upraven 05.01.16 v 19:24

Janulka
Janulka 05.01.2016 v 19:24

hellyhansen: No, a mi teď přijde jako ztráta času to tady řešit, protože se stejně neshodneme a každý z nás bude obhajovat to, co říká. :D Tobě to přijde nepřirozené, číst něco proti své vůli, mi to přijde jako objevování něčeho nového, i když třeba takového, že mi se to líbit nebude. To je zase přínos pro mě. Tečka.
A věřím, že je tady plno knihomolů, kteří výzvu uvítají už jenom z toho důvodu, že už prostě neví, co číst.

Janulka
Janulka 05.01.2016 v 19:26

Teda...Tobě přijde nepřirozené číst něco proti své vůli, z povinnosti...já to beru jako povinnost jen částečně a spíš to beru tak, že objevím něco nového. Je to prostě čtení knihy, když se mi to líbit nebude, tak tu knihu prostě odložím...a někdy třeba budu sama překvapená, že to není zas tak hrozné, jak jsem si myslela, že bude ;)

hellyhansen
hellyhansen 05.01.2016 v 19:35

Janulka : souhlasím ...neshodneme se ...nicméně ...každý čtenář neustále objevuje ...každý přece četl i knihy ,kterým by se raději vyhnul ,jinak to ani nejde ...U mne určitě např.Hemingway...ale proč se raději rovnou nevěnovat něčemu,kde je předpoklad že to pro mne zajímavé bude a nebude to ztráta času ...jinak k tomu objevování ,každý jsme přece objevovali ,a objevujeme ,ale pokud se mi líbí např.historické romány a nemám rád military tak přece nebudu zkoušet číst opak...

Text příspěvku byl upraven 05.01.16 v 19:43

hellyhansen
hellyhansen 05.01.2016 v 19:41

a ještě poznámka ..promiň ,ale "knihomol" ví vždy co číst....

Text příspěvku byl upraven 05.01.16 v 19:41

Janulka
Janulka 05.01.2016 v 19:52

hellyhansen: Ale já netvrdím, že zrovna ty to budeš muset číst. Někdo to třeba zkusí, někdo ne, to je na každém, tak o co jde. Já ti výzvu přece nenutím, já si jenom dovolila obhajovat její myšlenku.
Hm, tak toho s tím knihomolem, bych si tak jistá nebyla, ale co už (asi nejsem správný knihomol, ale občas už fakt nevím, po čem sáhnout). Ale už tady nebudu spamovat.
Ahoj, měj se krásně, a přeju plno krásných chvil nad knihami.

lama_on_line
lama_on_line 05.01.2016 v 19:55

Jouhouhou, už začínám :) Včera jsem začala číst knížku od K (Terry Pratchett,.... - Koule) aniž bych o tom věděla, ještě jsem ji nedočetla tak doufám že se to počítá když jsem se přihlásila až dneska :D

hellyhansen
hellyhansen 05.01.2016 v 19:58

Janulka : a já jsem už psal že žádné výzvy nehatím...jen to proč se nemohu připojit ...je to pouze na každém čtenáři ,co bude číst a z jakého důvodu a to je přece nejen v literatuře ,ale v životě vůbec to krásné- možnost volby ....ahoj ,i Ty se mě hezky ,přeji mnoho krásných a zajímavých knih .

tornado-lou
tornado-lou 05.01.2016 v 20:24

Tak já si třeba výzvu dám:-) a naschvál pujdu právě po knížkách, který si normálně nevybírám:-)
koneckonců, ty kategorie jsou tak vágní, že se tam schová skoro cokoliv. Ale sama za sebe se pokusím vybírat si něco odlišného.

notburga
notburga 05.01.2016 v 20:46

tornado-lou: tak, tak. pro mě by také nebyla výzva zaplnit půlku kolonek Tolkienem a většinu zbytku knížkami o Japonsku. Už to plánování je na tom skvělé :)

Eicherik
Eicherik 05.01.2016 v 20:55

Já si myslím, že Čtenářská výzva 2016 má úspěch. Výzvu je třeba chápat jako zábavu a ne jako nějaké novoroční předsevzetí. A těm pár škarohlídům, kterým je trnem v oku bych vzkázal - klidně ji ignorujte. :-)

Text příspěvku byl upraven 05.01.16 v 20:55

trudi_czu
trudi_czu 05.01.2016 v 22:56

Chtela jsem si do vyzvy vlozit knihu pres aplikaci,ale ta volba tam chybi - to je zamer? Dekuji!

Petratra
Petratra 06.01.2016 v 10:41

Včera jsem pátrala tady po webu co budu k té výzvě číst. Nejdřív jsem si říkala, jak dám dohromady dvacet knih. A už mám vybrané skoro všechny, protože jsem díky výzvě narazila na věci, které jsem si už dávno přečíst chtěla, ale v záplavě dalších nových knih se na ně zapomnělo. Mám hodně zájmů, nečtu zdaleka tolik, jak bych ráda takže nějakých 25-30 knih za rok je moje maximum. Jsem ráda, že ta výzva je, protože mě hodně inspirovala co letos číst :)

Iwets
Iwets 06.01.2016 v 20:46

Výzva je skvělý nápad. Odvede mě to od mých klasických žánrů a donutí číst i jiné knihy. Okamžitě jsem si začala sestavovat plán čtení :). Jediné, co mě na výzvě mrzí, že už jsem naklikala pár uživatelů, kteří už si do výzvy ,,naflákali" třeba 15 nebo i 17 knih, což mi opravdu přijde neproveditelné, když je teprve 6. ledna. To by mohl udělat každý, ale aspoň si jí užijeme my, co podvádět nebudeme ;)

Text příspěvku byl upraven 06.01.16 v 21:55

Lena79
Lena79 06.01.2016 v 21:15

Iwets Tak nad tím jsem se pozastavovala už včera. Buď ti čtenáři skutečně podvádějí nebo to vůbec nepochopili, že si knihu naklikají až po přečtení... Pro mě osobně je to veliká možnost nahlédnout do knih, které bych jen přešla bez povšimnutí. Ikdyž musím přiznat, docela mě děsí vlastní výběr povídek :-) Zvolila jsem B. Němcovou, když už tu knihu mám doma...

Junjun
Junjun 06.01.2016 v 22:02

Tak jsem zvedava jestli vyzvu zvlsdnu. Ctu rada, ale mam i spoustu jinych zajmu, tak nevim jestli 20 knih zmaknu:-) Co se tyce diskuze jestli cist knihy dle zadani, tak proc ne, myslim, ze jde o to hledat a najit si vzdy to, co vas zaujme a bude zajimat. Tesim se na to:-)

Iwets
Iwets 06.01.2016 v 22:20

Lena79 To je pro mě také velký oříšek, já nejspíš zvolím Povídky malostranské a vrátím se tak k povinné četbě ze školy :) Ale najít knihu na I, to teprv bylo. Tak nejspíš zvolím Inferno.

katkaost
katkaost 07.01.2016 v 13:00

Iwets Taky mám ve výzvě už nahozené knihy vytipované a u těch knih mám, že se je chystám číst, ne že jsem je přečetla.

Iwets
Iwets 07.01.2016 v 13:38

katkaost Máte-li už vybranou první z knih, která splňuje zadání výzvy, !!!po jejím přečtení v letošním roce (2016)!!! stačí v jejím detailu použít tlačítko "Přidat do mých knih" a kliknout na "Čtenářská výzva".
Tudíž by nejspíš stačilo si je naházet do chystám se číst. A až pak do výzvy, ale každého věc, jen to mate ;)



Vložit příspěvek