Technické potíže?

reader.00722. května v 21:57

PanPredseda: tak slevu nebo odpuštění jsem fakt nečekala, ono tady není v módě ani blbé "Děkuju", které jsem optimisticky očekávala když admin několikrát po sobě fasoval Lupu.

Lenka: ano, děláme to, my blbci, zcela dobrovolně. Přesto je to kopa práce, bez které by na místním, mnohými tolik vychvalovaném webu, byl bordel jako v tanku, nebo taky velice prázdno.
A nediv se že jsem poněkud zhýčkaná občasnými projevy vděku z nečekaných zdrojů - věřila bys, že mi jednou dokonce poděkoval i chlápek běhající v lese, že tam sbírám odpadky?

Lenka.Vílka22. května v 23:04

Reader.007: ano, věřím, že je větší šance, že ti poděkuje za pomoc cizí chlap, než chlápek, kterej díky tvé částečné pomoci dostane další lupičku.
Ale na druhou stranu, je to jako v práci. Když něco udeláš správně, nikdo tě nepochválí. Je to tvoje práce, tak co jako čekáš?! Jsou to věci, které děláš automaticky. Ale nedej, abys něco udělala špatně. Oheň na střeše...
Prostě normálka, že...

Nevím, zda jsem poslední dobou jenom negativní nebo je mi už jedno, jak to působí na ostatní, ale je to lepší než všechno zbytečně prožívat. Hned jde všechno líp :)

Text příspěvku byl upraven 22. května v 23:14

PanPredseda23. května v 00:34

Lampárnu jsem nenašel, ale snad můžu napsat, že si práce těch, kteří do DK přidávají knihy, autory, ilustrátory atd. a v těch nesprávně přidaných dělají pořádek, vážím.

reader.00723. května v 11:54

Vilka: jako v práci... tak to je velice přesné :-)

PanPredseda: rádo se stalo, když je to k užitku i jinde než jen prodeji reklamy uživatele ;-)

whack24. května v 19:04

na svojom profile mám:

(1986, muž) · Bratislavský kraj (SK) · statistiky· web

Body: 8 944 · "514 knih,..."

Keď kliknem na "514 knih,..." tak ma to hodí znova do Statistik. Predtým som mal v riadku kde sú body, Knihy a Autorov ktorých som pridal do Databázy, teraz nie.

screenshot: https://i.imgur.com/2DfAuiV.jpg

Text příspěvku byl upraven 24. května v 19:35

Marthas24. května v 21:51

To whack: Tuším, že je to již opraveno.-)


Marthas24. května v 22:17

Já si všimla něčeho jiného. V sekci Aktivita oblíbených uživatelů je to poslední dobou trochu zvláštní. Všimla jsem si, že u Hodnocení a Komentáře je vždy jiné vydání než u Právě čtených nebo Přečtených a pochybuju, že by to moji oblíbení tak často měnili. Ale mohu se mýlit, proto to dávám zde, abych měla zpětnou vazbu.

whack25. května v 21:34

Marthas, nie je, stále sa mi to zobrazuje rovnako.. Na riadku kde mám body mám iba "514 knih,..." -presne to. A ked na to kliknem tak ma to hodí do sekcie Statistiky. nemám tam knihy a autorov ktorých som pridal do Databázy.

Text příspěvku byl upraven 25. května v 21:35

Lenka.Vílka25. května v 22:24

Whack: máte to tam, já to tam vidím...je to zbytečné zdvojení cesty ke stejnému výsledku :( což by nevadilo, ty dvě cesty. Jenom kdyby to nebylo na profilu dva řádky nad sebou a nezabíralo to tam místo. Stejně jako počet bodů, který je momentálně jenom k honění trika, když za body nic není...

Ve statistikách, kam se dostanete přes statistiku nebo přes číslo počtu knih, vidíte (já u vás taky) "Přidaný obsah" a tam vidíte statistiku přidaného. To červené je na proklik. To černé není.

Vylepšení na Zlatou malinu. Naprosto chápu, proč se s tímhle nikdo nepochlubil v Novinky na webu :/

Text příspěvku byl upraven 25. května v 22:31

whack26. května v 16:43

Lenka.Vílka, ďakujem za info, už som pochopil a našiel čo som hľadal.
Ano, je to veľmi čudný krok, aj vizuálne je to horšie, a je to aj neprehladnejšie..
Asi to je len kvoli reklamám.. Tých tu tiež nikdy nebolo toľko čo teraz..
Pravdupovediac tieto kroky mi dosť znechutili a znepríjemnili pobyt na Databáze, trávim tu čoraz menej času..
No nič, prajem pekny deň :)

Lenka.Vílka28. května v 22:09

Whack:
https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu
Konečně oznámeno. Jenom si nejsem jistá, zda to vedení vyšlo a přerod to byl ok na zvyknutí. Přerod na zvyknutí si představuju tak, že se do novinek napíše "Teď budeme předělávat xyz, tak neplašte, žádná technická chyba." Místo toho jako vždy vznikne diskuse zmatených uživatelů, do které nikdo nezasáhne, a oznámí se, až když je hotovo. Prostě zdejší klasika... ;)

Marthas29. května v 00:21

To Lenka.Vílka: Neříkala jsem to?..

kapr29. května v 04:05

Novinky by asi zasloužily rozdělit na zásadní změny, a monitoring aktuálně prováděných - měněných dat, či způsobů jejich zpracování.

Koka29. května v 09:31

A ještě ten zásah a "úprava" přinesly i to, že jisté - připusťme, že zásluhy, obohacení DK - každého uživatele, který sem vložil nějaké knižní tituly nebo autory, se upozadil.
Zatímco dosud hned u jména dotyčného hezky svítilo, kolik vložil knih a autorů, teď to od jeho jména zmizelo a schovalo se pod statistiky - k pro mne nesmyslnému a nic neříkajícímu údaji, kolik stránek jsem v kterém roce přečetla. Nikdy bych nevěřila, že na knižním webu se dočkám takové dehonestace četby a významu literatury, jako je počítání počtu přečtených stránek!

Lenka.Vílka29. května v 09:40

Nebylo by to tak hrozný, kdyby do tý statistiky nezmizely i body, který vypovídající hodnotu prd a půl, ale na profilu jsou, když k ničemu nejsou. Jasný, hned na první pohled není teď jasné, s kým máte tu čest podle vložených knih. Ale počet vložených knih není roven počtu správně nebo kompletně vložených knih.
Třeba jako když se sem někdo přihlásí, za dvě minuty si myslí, že všechno ví, vloží sem deset knih (které mu hrdě svítí na profilu), ale už nikdo nezná pravdu. Tj on měl vloženo za další dvě minuty, ale rozdrbal mezitím všechno, co jenom šlo a další dva dny se to bude opravovat.
Nebo vloží jenom název, zdroj, datum vydání a jde dál. A všichni ostatní doplňují, ale chlubí se tím ten, kdo vložil knihu, která vyjde za 11 měsíců jenom proto "že zdroj"...

:D

siena29. května v 09:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas29. května v 13:48

To Koka: Souhlasím. Sice nemám pocit, že počet přečtených stran je až taková hrůza, jak uvádíš. Přesto ale si myslím, že se zde mísí jablka s hruškami a nemělo by to být spolu, ale tak jak to bylo dříve. Je sice pravda, že i Lenčina slova mají nějakou logiku, ale... Tohle upozaďování důležitých rozlišovacích bodů se mi nelíbí. A Danova slova ohledně toho, myslím, vody nezklidňují ale spíše je ještě čeří.

siena29. května v 14:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr31. května v 11:12

Povšiml jsem si, že v bazaru figuruje celá řada knih postrádajících prakticky všechny informace. Tedy byly vloženy tak, aby vůbec mohly v bazaru figurovat, ale přínos pro uživatele DK je roven téměř nule.

reader.00731. května v 23:00

kapr: tím bych se netrápila, důležité je jestli fakticky existují v češtině, slovenštině nebo jiné formě, jestli nejsou duplicitní a on už se časem najde nějaký blbec, který ty scházející údaje doplní.

cucik1401. června v 08:42

Ahoj :) Přidala jsem komentář ke knize Štvanice https://www.databazeknih.cz/knihy/stvanice-458308?orderBy=new a nemám tam ten palec aby mi někdo mohl dát like, kde dělám chybu? :D u ostatních knih to mám. Díky :)

Text příspěvku byl upraven 01. června v 08:42

Naias01. června v 08:50

Ja tam ten palec vidím.

Dan01. června v 09:42

to cucik14: To je proto, aby člověk nedával palce sám sobě...

PanPredseda01. června v 09:46

Ad Dan: Už jsem chtěl napsat, že to se některým líbit nebude. Ale pak mne napadlo, že ti mají více uživatelských profilů a ty si dají palce navzájem :-D

jirin@01. června v 14:39

reader.007 - cituji: "...a on už se časem najde nějaký blbec, který ty scházející údaje doplní..."
Velmi často, a opravdu velmi často, denně, doplňuji do záznamů chybějící data. Podotýkám, že se za nějakého blbce nepovažuji ...

Text příspěvku byl upraven 01. června v 14:44Vložit příspěvek
... 63