Technické potíže?


Koka
Koka 14.07.2020 v 17:02

alexLytton - blogy sice zmizely, ale na druhou stranu se od mého příchodu na DK asi zpětinásobil prostor věnovaný reklamám. Tak když si člověk zaplatí třeba ten rámeček kolem celé DK, který mám na monitoru a ve kterém mi běží hlavně reklama na výrobky Agrofertu, může si tam psát, co chce ...
Hlavně by mě zajímal názor neurologů na ty reklamy, které neustále, opakovaně a nezastavitelně "najíždějí" , blikají a dělají zde různé animace utočící na periferní vidění, a v podstatě mi tak znemožňují souvisle přečíst jakýkoliv text.

alexLytton
alexLytton 14.07.2020 v 17:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 14.07.2020 v 17:40

Že tohle má být o čtení - jsem si také myslela, když jsem se v roce 2013 (!) sem zatoulala... Ono to také dlouho i o čtení, čtenářství, čtenářích bylo, ale pak .... no, to vidíš sám.

Momentka (je 14.7.20220, 17:35 hod. - na monitru vidím vlevo reklamu jakéhosi tatínka s dcerami a něco o velikých věcech, pak uprostřed obrazovky dlouhý bílý pruh marných diskuzních příspěvků uživatelů DK, vpravo od toho reklama na totální výprodej skladu a pod ní reklama na chytrý náramek, a ještě více vpravo úzký pruh s reklamami na vrtulník, tatrovku, kokpit ... a pod tím vším, (specielně pro nás - neznabohy - blikající reklama tvrdící, že kláštery jsou boží (asi nějako novela restitučního zákona či co) ....
A to je to "ke čtení" Gratuluji, DK!!!!

Text příspěvku byl upraven 14.07.20 v 17:44

R.E.M.
R.E.M. 14.07.2020 v 17:40

Tak fajn, vkládám trpělivě příspěvek potřetí.

Logický vývoj, přesunout funkci na nenápadné místo a pak pro nezájem zrušit.

Bylo by od majitele DK hezké, kdyby informoval VŠECHNY uživatele o plánovaném zrušení blogů třeba 14 dní předem, ať si zájemci mohou zálohovat texty v článku i svoje příspěvky.

alexLytton: Kam? Výstižný a jadrný výraz vynechám. Ze slušných, leč nevýstižných odpovědí, mě napadá pouze "psát své texty černou křídou do komína". :)

Mohu potvrdit - od r. 2013 se DK hodně změnila.

Text příspěvku byl upraven 14.07.20 v 17:43

siena
siena 14.07.2020 v 20:10

Já ten argument, nezájem, beru na vědomí. Opravdu, zájem přispívat, a nejen do Blogů, tu opadl. Jsem tu od roku 2011 a těch, kteří pravidelně psali komentáře přečtených knih, kteří přispívali do diskuzí, tu bylo podstatně více, než dnes. Já bych se ale zamyslela proč tomu tak je? Proč ti, kteří těmto stránkám dávali smysl, jejich komentáře byly, nám ostatním, inspirací, pomáhali nám orientovat se ve světě literatury, už nemají potřebu dále přispívat... A má poznámka nebyla kritikou výše zmíněných uživatelů, jejich rozhodnutí chápu, ale posteskem nad tím, jak se dnes DK prezentuje...

Text příspěvku byl upraven 14.07.20 v 20:13

Dan
Dan 14.07.2020 v 20:35

O články v blozích autoři nepřijdou. Informace o zrušení blogů byla zatím poslána (hned odpoledne) posledním 70 vkladatelům blogu. Už když byly blogy na úvodní straně, byl o ně malý zájem.
A pokud jde o komentáře a diskuzní příspěvky, jejich počet roste, nikoliv upadá.


siena
siena 14.07.2020 v 21:10

Dane, ano, určitě rostou. Já ale psala o něčem jiném. Psala jsem o příspěvcích, v kterých se neřešilo, jak černá je obálka, aby se mohla přečíst kniha v rámci nějaké výzvy...

Text příspěvku byl upraven 15.07.20 v 08:00

book_fan
book_fan 15.07.2020 v 15:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Klarusa
Klarusa 28.07.2020 v 14:53

Nevím, zda jsem tak slepá, ale přihlašovla jsem se po delší době a nedokážu se odhlásit - nevidím v profilu žádné tlačítko. Zkoušela jsem víc prohlížečů a je to pořád stejné. I když počítač vypnu, nepomůže to. Setkal se s tím prosím někdo?

Koka
Koka 28.07.2020 v 15:12

Klarusa - nahoře, vedle nápisu Databáze knih.cz, je řádek s "obrázky" - tím úplně vpravo na kraji je takový jakoby větrník. Když na něj kliknete, otevře se vám nabídka možných operací - ta poslední z nich je Odhlásit se.

asam
asam 28.07.2020 v 15:14

Klarusa - na hlavní stránce - 6tá ikona nahoře -/ taková kytička/ - kliknout a poslední řádek je odhlásit.... hotovo
Koka tvrdí to samé - předběhla mě. .....

Text příspěvku byl upraven 28.07.20 v 15:15

Klarusa
Klarusa 28.07.2020 v 15:15

Děkuju moc!!! Jsem fakt slepá.

Koka
Koka 28.07.2020 v 15:20

asam - netvrdím to samé : ty v tom totiž vidíš kytičku, já větrník, a ve skutečnosti je to možná lodní šroub (jak mi teď napovídá někdo přes rameno) :=))))

asam
asam 28.07.2020 v 18:44

Koka - hlavně, že se povedlo!!!!!

Teodorswa
Teodorswa 04.08.2020 v 18:10

Dobrý den, chtěl jsem si koupit šerm mečem od joachima meyera, a přesměrovalo mě to na adrian mole a zbraně hromadného ničení. Pomůže mi někdo prosím?

paulhunter
paulhunter 04.08.2020 v 18:15

Kniha Šerm mečem je bohužel u obch. partnera vyprodána a co jsem se tak díval, tak i u spousty dalších obchodů. Tuto knihu je ale možné zakoupit v bazaru zde na Databázi knih.
https://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/serm-mecem-246378

Text příspěvku byl upraven 04.08.20 v 18:15

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.08.2020 v 18:23

No, a nejde spíš o to, aby se dalo pryč, že jde kniha koupit, když tam koupit nejde?

Což je mmch vtipné (kolikrát to píšu ?!), že třeba u knih, které nevyšly jako ebooky, no a svojí podstatnou jako ebook ani nemohou, tam je "koupit ebook". Což je taky u toho Šermu, ale sedm stovek od vyděračů, protože je kniha vyprodaná ve zdejším bazaru, je taky pocuc! :/

Text příspěvku byl upraven 04.08.20 v 18:29

paulhunter
paulhunter 04.08.2020 v 18:37

S prolinky na jiné weby je to složitější, některé bylo třeba zadávat ručně, některé fungovaly přes klíčová slova. Navíc pokud druhá strana provede změnu, tak může nově odkaz směřovat jinam anebo nikam. To je stejné jako u externích recenzí. Pokud je někde chyba v odkazu, je možné ji nahlásit do úprav. Bohužel se nelze vyhnout tomu, že ne všechny odkazy ven budou vždy správné.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.08.2020 v 18:44

Paulhunter: nejde mi o error linku, to se stane. Jde o to, že to tam daný titul prostě nemůže mít už jenom ze své podstaty, ale má. To se potom asi zhmotlil z myšlenky.

https://www.databazeknih.cz/knihy/cerna-palice-doktor-hvezda-a-kralovstvi-ztracenych-zitrku-432388

Dokonalý příklad. Kniha ještě nevyšla a svítí tam co? Nikdy jako ebook nevyjde.

Na tom by se mělo zapracovat. Nebo zvážit možnost výdělku jinou cestou...

Text příspěvku byl upraven 04.08.20 v 18:45

paulhunter
paulhunter 04.08.2020 v 18:46

Odkazy na e-knihy jsou prakticky u všech titulů. DK má u nich spolupráci s Alzou, která je dle názvu vyhledá a buď je nabízí nebo ne. V případě, že ne, hodí uživatele na titulku e-knih. Chápu, že to někoho vytáčí, ale i to, že uživatel proklikne na Alzu a třeba si vybere jiný titul ke koupi je taky spolupráce.

Text příspěvku byl upraven 04.08.20 v 18:46

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.08.2020 v 18:51

Působí to trapně. Ale pokud je někdo tak slabej, a evidentně je určité procento error linků žádané, a koupí si jinou knihu jenom proto, že v odkazu je něco jiného, než chtěl, je to dobrá podnikatelská taktika.
V tom případě si již těchto věcí nebudu všímat a přeji hezkou spolupráci. Peníze na prvním místě. Omlouvám se, mělo mi to dojít :(

paulhunter
paulhunter 04.08.2020 v 18:58

Proč tak silná slova? Každý se snad umí rozhodovat na základě rozumu a své volby.
Jak jinak by to mělo být nastaveno? Jde přece i o programátorské hledisko. Spolupráce se přece může libovolně měnit a není možné procházet denně všechny tituly na DK a porovnávat odkazy s druhým webem, natož řešit, jestli daný titul může nebo nemůže mít elektronickou variantu. (Jen pro zajímavost - proč nemůže mít Černá palice nikdy ebook?).

Jinak žádané by bylo, kdyby měla druhá strana všechny e-knihy k dispozici, což není možné.

Jinak to, co píšu, nepochází od Dana, nevím, jak a za jakých podmínek má spolupráci nastavenou, ale přijde mi to logické.

Text příspěvku byl upraven 04.08.20 v 19:00

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.08.2020 v 19:08

Paulhunter: proč?! Protože by to byla urážka žánru. Vy ke komiksům nevoníte? Nevšímáte si lesklost/matnost papíru? O hodně přicházíte pouhým čtením :( až začnou tyhle knihy vycházet i jako ebooky, bude to strašnej úpadek :/
(Tak odlehčená část za námi.)

Možná by stálo za to popřemýšlet o jiném nastavení. Místo neustálého opakování, že "technika, technika, to nebýt naše vina" nějak udělat, že když už je funkce, aby byla funkční...
Úplně by stačilo, aby byly v pořádku alespoň nějaké tituly. Třeba aktuální novinky. A aby se možnosti různých variant v systému připojily, až tato varianta bude vložena. To by dost pomohlo :(

Text příspěvku byl upraven 04.08.20 v 19:14

paulhunter
paulhunter 04.08.2020 v 19:16

Mám docela velkou sbírku komiksů a samozřejmě je mám rád v papírové formě, ale napsat kvůli tomu, že v elektronické formě jsou urážkou žánru? :) To je stejné, jak kdyby někdo řekl, že obecně e-knihy jsou urážkou tištěné formy. Ve výsledku jde předně o obsah, ne? :) A že se u nás komiksy neprodávají příliš v elektronické formě, neznamená, že tomu je tak všude ve světě.

Doktor Star jako e-book:
https://www.comixology.com/Doctor-Star-and-the-Kingdom-of-Lost-Tomorrows-From-the-World-of-Black-Hammer/digital-comic/692032

Moc tedy nechápu (bez urážky prosím) ten argument, že nikdy nemůže vyjít jako e-book. Možná tím bylo myšleno u nás, nevím, třeba Václav Dort z Comics Centra má doživotní práva a zakázal to :)

Text příspěvku byl upraven 04.08.20 v 19:16

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.08.2020 v 19:24

Paulhunter: je to divný! Nejde to zhodnotit úplně. Prostě až moc "kupte, zahoďte, čeká na vás něco dalšího". A jsem ráda, že bydlím, kde bydlím, že tyhle zvěrstva u nás nejsou. Ebook není moje nemesis, jenom mojich očí, proto snižuju na minimum. (Samozřejmě jsem myslela vycházení u nás :) ...)
I když ono je otázkou, zda až samotnej Star vyjde, jak se budu jmenovat, že? :D Snad to nebude za padesát let, až budou komiksy ebooky normální i u nás. Protože už budu stará bába a vyprdnu se na to úplně... :D



Vložit příspěvek