Technické potíže?


Naias
Naias 14.06.2020 v 15:30

Aha, nevedela som si, že to pôvodne fungovalo. Bazár ma míňa.

Eicherik
Eicherik 15.06.2020 v 09:03

Narazil jsem dnes na jednu chybu u povídkových knih. Když rozkliknu složku Povídky, není vidět v seznamu povídek, jak jsem kterou ohodnotil (ohvězdičkoval). Toto hodnocení není vidět, ani když povídku rozkliknu. Hodnocení zjistím, až teprve, když kliknu na hodnocení vpravo od procentuálního ukazatele. Musí to být poměrně nová chyba.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.06.2020 v 09:07

Eicherik: mě to funguje :/ mám hodnocení v přehledu, tak potom u komentáře :/ asi to nebude tedy plošné...

Eicherik
Eicherik 15.06.2020 v 09:15

Lenka.Vílka: Už je to v pořádku. Možná se na webu pracuje a tak to bylo jen přechodné. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.06.2020 v 09:16

Eicherik: tak to jsem ráda, že už ok ;) :)

To-z-kanálu
To-z-kanálu 15.06.2020 v 17:27

Zdravím. Všiml jsem si, že se zničehonic změnilo hodnocení u všech povídek. 3 hvězdy na 2 hvězdy, jinde 3 hvězdy na 5 hvězd. Je to u všech uživatelů. Je bizarní číst v komentářích "proto dávám 3 hvězdičky" a nad tím je 5 hvězd. Příklad: https://www.databazeknih.cz/povidky/zchladit-si-hlavu-66886


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.06.2020 v 18:20

Asi se furt někdo hrabe v povídkách, viz Eicherik dnes ráno...

Už předtím bylo ok u mě, teď i na vašem odkazu

Text příspěvku byl upraven 15.06.20 v 21:33

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.06.2020 v 09:03

25 4. bylo hlášení, že nefunguje nastavení "jsem nepřítomen od do".
Buď se vám to rozbilo znovu nebo od té doby nikdo nepravoval.
Jenom ať víte...
Znovu víte...

Koka
Koka 16.06.2020 v 16:05

Něco v DK technicky hapruje: V rubrice Aktivita oblíbených uživatelů vidím, že jeden z mých Oblíbených uživatelů udělil hvězdičkové hodnocení knize Návraty do Polynézie po Štefánikových stopách, přičemž se u názvu té knihy (v tom seznamu aktivit Oblíbených) zobrazuje obálka z úplně jiné knihy, a sice z knihy Tapetář.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.06.2020 v 16:15

koka: to dělá databáze vždy, pravidelně, a asi se to nikdy nezmění (po takové době, kdy jsem poprvé hlásila, už jsem si zvykla), když se pod sebou v seznamu sejde kniha bez obálky, převezme obálku té šťastlivky s obálkou. Na to jsem si zvykla stejně jako na velikost svojich bot.

Dan
Dan 16.06.2020 v 17:43

Zde zmíněné by mělo již fungovat, díky. Příště prosím směřujte do "Napište nám". Zde se moc nevyskytuji. Díky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.06.2020 v 21:41

Už to jde zase vidět hned v přehledu bazaru u knihy, zda je účet ověřený nebo ne :)

smardice
smardice 19.06.2020 v 17:10

Proč se v knihách u sérii nezobrazuje počet knih?

Musvar
Musvar 20.06.2020 v 13:57

Dobrý den,
opakovaně se mi stává u knih, které nemají ISBN, že se mi po pokusu uložit knihu objeví absurdní hláška „Zdrojový odkaz knihy není platná www adresa“. Jistěže je platná, jinak bych ji nemohl na internetu vyhledat a otevřít. Někdy se mi podaří najít jiný web, který je uznán za platný, ale vložení několika knih už jsem musel vzdát, protože mi to špatně nastavený algoritmus webu prostě nedovolil. Šlo by s tím něco udělat?
Děkuji

baudolino
baudolino 20.06.2020 v 16:04

V seznamu e-knih zdarma jsou uvedeny některé knihy, které zdarma nejsou. například:

https://www.databazeknih.cz/knihy/znavena-evropa-umira-157844

https://www.databazeknih.cz/knihy/osvobozene-ceskoslovensko-ocima-britskeho-diplomata-69687

Není možné seznam pročistit?

MilanCFC
MilanCFC 20.06.2020 v 18:48

Ne že bych byl narcis a musel se dennodenně prohlížet, ale proč nemám viditelný komentář z 18.6. ke knize Smrt krásných srnců https://www.databazeknih.cz/knihy/smrt-krasnych-srncu-347208 , kdežto ve svém profilu komentář viditelný mám?

A ted si všímám, že to je u vícero knížek - Smrt v oblacích, Divá Bára - tady se mi to tváří jako úplně bez komentáře, ale nad nimi je Komentáře (1).

Text příspěvku byl upraven 20.06.20 v 18:56

Naias
Naias 20.06.2020 v 19:37

MilanCFC, ja tam váš komentár vidím. A pri Smrti v oblacích vidím Komentáře (43) a navrchu je váš komentár z 15.6.2020.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.06.2020 v 19:56

To byl technický problém, už vyřešeno, taky jsem to měla. Psali mi z technického, že už ok. Nebyl vidět komentář u knihy, jenom u mě na profilu a když jsem si dala řazení podle oblíbených, potom u knihy jo, ale v řazení nejnovější vidět nebyl. Už opraveno :)

kapr
kapr 22.06.2020 v 14:08

Občas narazím na titul, o kterém jsem přesvědčen, že na DK pravděpodobně z vícero různých důvodů dosud vložen nebude. Vkládání je poměrně komplikované, již vložené mizí, a často se pak stává, že nakonec je vložena jedna a ta samá informace dvakrát, někdy s mírnou obměnou textu. Prostě vkládat titul, který je spojený s řadou informací, které jsou pro DK nové, například s novým autorem a překladatelem bývá někdy značně únavné a nevděčné. Často se v těchto případech snažím postupovat v řadě menších dílčích kroků, ale i tak někdy některé již vložené položky záhadně mizí. Možná by pomohlo zavést pro ukládání tlačítka dvě. Jedno prosté a finální - tedy konečné ULOŽIT, a druhé ULOŽIT A POKRAČOVAT V ÚPRAVÁCH tak, aby se po uložení dílčí úpravy záznamu stránka včetně kurzoru vrátila na naposledy navštívené místo, tedy řádku formuláře a pole ve kterém bylo provedeno poslední vložení nového záznamu, nebo změna předchozího záznamu, případně na pole bezprostředně následující.
Konkrétně dnes jsem vkládal nového autora, tedy spoluautora, který byl nakonec v textu uváděn jako pouhý autor předmluvy.
Po více než desetiminutovém boji se systémem jsem já, který jsem zde již třetím rokem, a vložil jsem na DK celkem 96 nových autorů, byl nucen vyhledat Nápovědu, aby se mi vůbec nového autora podařilo vložit.
Mám z toho takový trošku zvláštní pocit. Řekl bych, že některé funkce DK bývaly tak nějak jednodušší, přirozenější. Dříve jsem se v systému pohyboval často přímo intuitivně. Poslední dobou bohužel pravidelně stále na něco narážím, a to něco značně drhne. Pokud se k nějaké funkci probojovávám dlouhé minuty, hrozí přinejmenším to, že dojde ke vložení duplikátu, v krajním případě dokonce k několikanásobnému.

čef
čef 23.06.2020 v 06:28

Od včerejšího odpoledne se objevuje matoucí popis v Upozornění/ostatní: místo konkrétní knihy se objevuje "u autora". Děkuji pěkně.

Eldar80
Eldar80 23.06.2020 v 12:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.06.2020 v 12:35

Už opraveno, ale zase to bude jako vždy, zpětně se to neukáže. Ale teď jsem dostala palec a je to ok ;)

reader.007
reader.007 23.06.2020 v 14:10

Copak palce... ale já chtěla včera ke knize vložit edici a tramtadadá... hodilo mne to na stránku Vkládáte novou knihu. Tak si říkám, blbče, bůhví kams to ťukla, dám zpátky, znova vkládám edici a bum, jsem zase na vkládání nové knihy. Tak jsem vylezla z profilu knihy a už to šlo normálně. Teď jsem to zkoušela a je to v cajku.
Někdy si fakt říkám, že všechny ty změny museli ty "drátky" v programu hezky pomíchat a rozšmodrchávat to... nezávidím...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.06.2020 v 14:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

fvalek
fvalek 23.06.2020 v 14:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek