Technické potíže?


intelektuálka
intelektuálka 05.01.2019 v 20:33

Děkuji Dane - zlobilo mě to, zkoušela jsem odstranit - ale nejsem odborník ...

Eldar80
Eldar80 06.01.2019 v 23:43

Dan: Od některých knih občas chodí duplicitní upozornění. Vždy se to týká knih, které mají víc vydání. Není to názvem? Třeba u knihy Stalker
https://www.databazeknih.cz/knihy/piknik-u-cesty-9950
mě vždy chodí 2 upozornění. Protože různá vydání knihy mají 2 názvy: Stalker a Piknik u cesty. Dneska mě opět přišly 3 upozornění tentokrát u knihy Sapiens
https://www.databazeknih.cz/knihy/sapiens-strucne-dejiny-lidstva-396155
Jenže by jich mělo být víc. Názvy se mění jednak použitím "-" nebo ":" a jednou je název ve slovenštině...

Majsha
Majsha 07.01.2019 v 23:47

Už v srpnu jsem s vámi řešila, že se část zpráv nezobrazujete. Od té doby se nic nezměnilo. Věnujete se různým "vylepšením", zobrazujete, jak rychle člověk reaguje. Ale jak mám reagovat, když se na zprávy nedostanu? Po tom, co jsem prošla všechny zprávy, bych tam měla mít ještě 10 nových zpráv, ale kde?? Já je prostě nevidím. A to se samozřejmě netýká jen nových zpráv.
A proč se stává, že u konverzace se nezobrazuje jen poslední zpráva, ale i předposlední? Tím se seznam zpráv neúměrně natahuje.

syskas
syskas 21.01.2019 v 14:26

Včera som asi pol hodinu prekladala z češtiny do slovenčiny a potom písala životopis tejto spisovateľky (je napísaný na jej knihe, ktorú práve čítam): https://www.databazeknih.cz/zivotopis/jeugenia-ginzburg-18281
Keď som to dala uložiť, tak mi vyhodilo nejakú chybu a to bol koniec. Nová verzia životopisu sa neuložila. Celá moja práca je v .... To je nejaký časový limit, do ktorého treba stihnúť uložiť zmeny? Ak áno, tak je to hlúposť. Nebudem si predsa nastavovať stopky a stresovať, aby som to stihla včas. A ak má byť moja práca zbytočná (ako včera večer) len preto, že som ju nestihla v nejakom termíne, tak to ten čas radšej venujem niečomu inému...

asam
asam 21.01.2019 v 16:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 21.01.2019 v 17:04

O časovém limitu či nelimitu nevím zhola nic, ale jsem přesvědčena, že to ruské jméno se do češtiny má přepsat jako Jevgenija a ne Jeugenia. Prosím tedy o opravu.


Eldar80
Eldar80 21.01.2019 v 17:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

syskas
syskas 22.01.2019 v 09:50

Eldar80: Áno, určite to bolo niečo v zmysle, že vypršala platnosť stránky. No nič, nebudem mrhať svojím časom a robiť niečo zbytočne a ani si komplikovať život tým, aby som niečo písala do Wordu a potom to kopírovala. Radšej ten čas využijem na čítanie :-).
Zrovna toto je spisovateľka, ktorá nemá poriadny životopis ani na Wikipedii, preto som ho chcela aspoň tu, u nás, doplniť. Snaha bola, ale výsledok nepriniesla...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2019 v 10:56

Tak to by mě zajímalo, jak je tedy ten časový limit dlouhý, pokud nějaký časový limit existuje. V deset hodin jsem rozepsala komentář. V 10:44 jsem do něj ještě něco dopisovala. Pracovala jsem v ostatních záložkách bez vložení příspěvku, takže byl rozpracovaný. Potom jsem se tam vrátila. Vložila do textu, co jsem chtěla, a vložila komentář na DK.
Text zmizí pouze aktualizací.
Občas se mi podaří, že omylem kliknu na reklamu. Předtím jsem měla strach, když se mi reklama neotevřela v novém okně. Po použití šipky zpět tam byl zpět stránka. I s mojim rozepsaným příspěvkem. (Dřív to tak bylo, že text zmizel, ale teď asi něco někdo vylepšil.)

Čili, asi byla chyba na straně uživatele. Moje keci poslouchat nemusíte. Protože někdo je už rozhodnutý, že "databázi nevěří", natož nějakému uživateli. Ale odpověděl i moderátor. Jestli nestačí toto, nebude vám stačit víc... :(

Ta odpověď je ten smazány příspěvek ze včera ze čtyř odpoledne :D nu, což důkaz mému tvrzení zmizel, tak alespoň se mohou rozjet o to větší konspirace ;)

Text příspěvku byl upraven 22.01.19 v 10:58

Eldar80
Eldar80 22.01.2019 v 21:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2019 v 21:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eldar80
Eldar80 22.01.2019 v 21:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.01.2019 v 21:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

syskas
syskas 23.01.2019 v 07:39

Lenka.Vílka:
Nebola to prvá vec, ktorú som sem vkladala. Ale bola to prvá vec, ktorá sa mi neuložila (a áno, už som vkladala a doplňovala aj životopisy a vkladala úplne nové knihy...). Nie, neklikla som na reklamu ani na nič iné. A nerobila som cez telefón, ale na notebooku. A dobre som si dávala pozor, na čo klikám. Z týchto všetkých dôvodov je veľmi nepravdepodobné, že chyba bola na mojej strane. Po tom, čo som dala "uložiť" zostala biela obrazovka a vľavo nejaký nápis tuším s číslom chyby alebo niečo ako "not found...". Nebolo kam sa vrátiť. Keď som dala znova načítať DK, tak môj text tam vložený nebol a nebol tam ani na druhý deň (že by prípadne text čakal na schválenie moderátora).

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.01.2019 v 09:31

Syskas: děkuji za zopakování vašeho prvního příspěvku v případě, kdybych mu nerozuměla. Já mu sice rozuměla, ale i tak děkuji :)

(Ve svém prvním příspěvku jsem uvedla příklad toho, proč asi nebude žádný časový limit a že má DK nejspíš nastavenou jakousi pojistku.)
Já po delší době rozepsaný text uložila a vše bylo ok. A nebyl to moje poprvé. Jak prvně odpovídal moderátor, není žádný časový limit. Prostě jste spadla do kategorie "shit happens". Ale odvozovat si z toho, že tím pádem jsou od teď tady všechny rozepsané věci ve stavu ohrožení, když sama píšete, že jste to už dělala hodněkrat, a vždy to bylo dobré, je podle mě škoda. Též kvůli tomu přestat psát.
Ale jestliže to bylo poprvé, co se vám to neuložilo, tak proč se neoklepat a jít dál? Chyb mezi vaším přístrojem a DK se mohlo v ten okamžik stát nespočet. Jasně, já bych kvůli té své práci taky byla naštvaná, ale podle mě to patří do "shit happens"...

kapr
kapr 23.01.2019 v 19:46

Stalo se mi to mnohokrát, a stává se mi to dodnes. Nedokáži příspěvek psát do textového procesoru, a pak jej na DK překopírovat, proto užívám postup(y) které mi pomáhají.
Když příspěvek dopíšu neodesílám jej hned, ale překopíruji jej nejprve do prázdného okna textového procesoru.
Jde li o něco opravdu závažného, ukládám to nejprve na svůj počítač, jinak nechám to textové okno viset neuložené, a teprve potom co jsem jej do okna textového procesoru na mém počítači vložil, příspěvek na DK vkládám - odesílám. Jde-li o drobnější věci, stačí text v okně DK před odesláním vysvítit, a Ctrl-C uložit do schránky. Pokud by se příspěvek na DK neuložil a zmizel, jde jej do nového prázdného okna DK ještě pořád vložit právě z té schránky. Žádný z těchto postupů mne dosud nezklamal. Bohužel v zápalu občas žádný z nich nepoužiji, a neštěstí je hotovo. Už se mi to ale u rozsáhlejších příspěvků stává poslední dobou opravdu jenom zřídka.

RogiS
RogiS 29.01.2019 v 20:46

Dobrý den, nevím, jestli to patří sem, ale dnes jsem si koupil knihu (podotýkám e-knihu) ale nemůžu se k ní vyjádřit v diskuzi, neboť kniha ještě nevyšla...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.01.2019 v 20:48

RogiS: co to je za knihu? Ke každé knize se můžete vyjádřit v diskuzi, ale nemůžete hodnotit, pokud nevyšla. Kouknu se, když mi napíšete titul :)
Jestli jde o Vondrušku, ebook jsem přidala. Teď by měla jít hodnotit, protože ebook vyšel dřív. Ale musíte si knihu najít zvlášť, nevím, kdy to sloučí.

Text příspěvku byl upraven 29.01.19 v 21:09

RogiS
RogiS 29.01.2019 v 21:00

Lenka.Vílka: děkuji, teď se mi tam objevila i diskuze. Předtím pouze kniha ještě nevyšla.

RogiS
RogiS 29.01.2019 v 21:06

Jo, pardon, já měl na mysli komentáře. Moje zmýlená.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.01.2019 v 21:07

https://www.databazeknih.cz/knihy/duch-znojemskych-katakomb-401307

Už můžete i komentář. Přímo k ebooku :)
A já smažu to diskuze, ať nevypadám "nemocně" :D

Text příspěvku byl upraven 29.01.19 v 21:09

Eldar80
Eldar80 08.02.2019 v 08:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 08.02.2019 v 08:12

Už sa stalo.

janesy
janesy 22.02.2019 v 17:57

Zdravím a mám prosbu-omylem jsem u jednoho uživatele u komentáře klikla na místo "palečku" , tak na tlačítko hned vedle "nahlásit". Nevím, k čemu toto slouží a mrzí mne, co se mi stalo-jedná se o knihu Templářské dědictví od Steve Berry. Nebude mít s tímto uživatel nějaký problém? Děkuji za reakci.

Koka
Koka 22.02.2019 v 18:17

janesy - nemějte obavy, nebyl to omyl, je to zákonité: když klikne člověk na ten malinkatý paleček, tak paleček jednoduše zmizí a "probarví" se nám slůvko nahlásit. Také mě to ze začátku děsilo, pak jsem si zvykla.
Doporučuji: pokud si pamatujete ten komentář, který jste palcoval/a, jděte na něj a rozklikněte si jeho palce - ukážou se vám přezdívky všech osob, které jej hodnotily - když tam uvidíte i své jméno, tak je to v pořádku.



Vložit příspěvek