Technické potíže?


Marthas
Marthas 24.02.2015 v 21:53

No, to ano, máme, ale jak si zjistíme co číst, ledaže bychom se přestěhovali ke konkurenci, pokud je opožděná stejně jako já, tak bych to měla brát, pokud by mi to tam ještě vůbec jelo ...

Jinak jsem chtěla podotknout, že mi zas ujela "bota", u mne se to totiž též zhoršilo, jen jsem si musela vzpomenout, tam, kde se má zobrazovat po rozkliknutí autor, kniha, ocenění, bazar a já nevím co, tam , jak jsem dneska zjistila, se to nahrávám zobrazuje taky... Prostě se danielson, rozhodl zrychlit uplně všechno, aby všechny, co mu "brzdí jeho vláček", pořádně "rozmašíroval"... :)

Já si dneska myslela, že se, v novinkách na webu dlouho nic neobjevilo, takže třeba přibrzdil, ale ono ne, prostě brzy budu moct dát databázi pá pá, zrovna když jsem se tu začala zabydlovat.

Jinak mamka mi říkala, že dokud se sem ještě dokážu přihlásit mám toho využít.)
Nebo tak jsem si vysvětlila její dotaz, zda to ještě nefunguje...:)

whack
whack 15.03.2015 v 09:04

http://www.databazeknih.cz/seznamy/whack-55957/knihy-o-ekologii-a-environmentalnych-otazkach-1696

pri knihe "Esej o principu populace" sa nezobrazuje obrázok, môžem to nejak napraviť?

Dan
Dan 15.03.2015 v 09:29

Díky, opraveno.

dearkiki
dearkiki 26.03.2015 v 13:41

Mám už dlouho stejný problém jako Siena a Marthas. Taky při kliknutí na jakoukoli záložku (bazar, vydání, atd.) pod knihou či autorem pouze "nahrávám" a dál se nedostanu. Mám IE prohlížeč. Zkoušela jsem to na dvou různých počítačích a je to všude stejné. Když se chci někam dostat, musím po kliknutí na záložku zobrazit vlastnosti a zkopírovat adresu, jinak to nefunguje.
Už jste někdo přišel na to čím to je???

Dan
Dan 26.03.2015 v 14:03

to dearkiki: Pravděpodobně budete mít starý prohlížeč.

Marthas
Marthas 27.03.2015 v 18:33

to dearkiki: Ráda bych řekla, že je to jen otázkou času a že se to vyřeší, ale mě to danielson vysvětlil tak, že stránky jsou postupně přepisovány do novějšího jazyka (pochopte, danielsone, to není vaše doslovná citace jen to, jak jsem to pochopila), a že staré nebo starší počítače, prostě jaksi nerozumí tomu, co je v nich napsáno, z toho prý pramení spousta chybových hlášení, které se majitelům těchto počítačů zobrazují, já např. stále tlačím na strýčka, aby mi upnul komp, bohužel strýček, jak už jsem někde psala babičce montuje elektrický zvonek slovně už x-let, takže počítám s tím, že se sem brzy ani nepřihlásím, proto kvituji s povděkem, že alespoň to stále jde.:) Víc od svého kompu asi už chtít nemůžu...

PS: Kvůli kritice strýčka jsem to ale psát nechtěla. Touto zprávou jsem původně chtěla poděkovat, přes komp já vám, že jste to tu pro mne udělala snesitelnějším, když jste popsala postup, kterým se dostáváte, tam kam já se už měsíce nedostanu, a já se tam tedy přes tento sice nijak luxusní spoj nyní vlámu a to je super, původně jsem totiž již tyto funkce, odepsala ze seznamu pro mne použitelných... Moc díky
Marthas


siena
siena 28.03.2015 v 09:23

Dearkiki, díky za nápovědu a radu!!!

dearkiki
dearkiki 28.03.2015 v 19:13

Není vůbec zač. Nějak jsem se do toho bazaru dostat musela... Ale stejně je to dost komplikované. Zkusím nějaký jiný prohlížeč.

siena
siena 28.03.2015 v 20:29

Ale je:) Nejsem si jistá, že to je jen prohlížečem. Zkoušela jsem to na mém starém notebooku jak přes IE, tak i přes Firefox. Prostě se mi sešly dvě věci, starý notebook a starší verze prohlížečů...

Mantichora
Mantichora 06.04.2015 v 20:35

Zdravím, už přes týden mám určité technické potíže a nevím si rady. Tato stránka se mi vůbec nechci načíst, jde to pouze v anonymním okně. Mám Chrome, už jsem zkoušela smazat všechna rozšíření i reinstalovat prohlížeč, ale beze změny. Mohl by mi někdo poradit, co s tím? Předem díky za reakce, M. :)

Marthas
Marthas 07.04.2015 v 16:44

To siena a dearkiki: Zjistila jsem, že se tam taky dá dostat tak, že klepnete pravým tlačítkem myši na vámi vybranou položku a zvolite otevřít v novém okně, což je super v dalším okně se to zobrazí, ale zatím jsem to zkoušela pouze u dalších vydání a u recenzí, takže nevím, jestli se tím dá obejít vše...

siena
siena 07.04.2015 v 20:27

Marthas, díky za další tip...dámy, my se nakonec bez těch posledních výkřiků techniky obejdeme...:-)

Marthas
Marthas 07.04.2015 v 20:31

To siena: Není zač.) Mě netěší o nic méně, i když mám pocit, že to oddálí nevyhnutelné, když budu optismistická, tak půl roku, při té frekvenci změn, co se tu poslední dobou dějí...

elfos
elfos 22.04.2015 v 22:14

Nejde o technický problém. Po půlnoci pravidelně probíhá údržba systému, která začíná v 00.20 a končí někdy kolem nebo po půl jedné. V tuto dobu nejde na DK nic dělat a je potřeba vyčkat, až Databáze knih zase naskočí. Setkávám se s tím skoro denně (pokud jsem zrovna na DK), už s tím počítám a od 00.19 hodin se prostě chvíli věnuji něčemu jinému a po půl jedné se sem vrátím. ;-)

Michel-RD5692
Michel-RD5692 24.04.2015 v 20:03

Nevím, jestli je to jen tím že jsem na tabletu, ale nejde mi nahrát profilový obrázek přesto ze je ve formátu, který by měl jít nahrávat

Marthas
Marthas 26.04.2015 v 17:42

To Michel-RD5692: Mě to taky nešlo, pak jsem to zkontrolovala přes Zoner a zjistila, že je to jpeg a ten to nějak nežere....

R.E.M.
R.E.M. 02.05.2015 v 10:54

Jen jsem chtěla upozornit (i když mě to nijak neobtěžuje), že se zobrazuje nová zpráva, resp. počet nových zpráv, přestože žádná nedošla.
A druhá technická - po přidání prvního komentáře ke knize tam ještě nějakou dobu visí, že žádný komentář nebyl přidán.

Marthas
Marthas 19.05.2015 v 18:47

Dnes okolo čtvrté hodiny odpoledne jsem se nemohla dostat na stránky a házelo to tuto hlášku
The document has moved here.
Apache/2.2.16 (Debian) PHP/5.3.3-7+squeeze19 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.16 OpenSSL/0.9.8o mod_apreq2-20090110/2.7.1 Server at www.databazeknih.cz Port 80,
chtěla jsem se zeptat, zda někdo neví, co to je a jestli jsem nebyla sama nebo jestli to náhodou nebyl nějaký pokus o odklon na falešnou adresu...

Díky Marthas

PS: Já totiž myslela, že pravidelná aktualizace portálu je okolo půlnoci?

R.E.M.
R.E.M. 01.06.2015 v 21:02

Po úpravě knihy - vložení chybějících údajů a uložení, se 3x vymazaly vložené údaje:
http://www.databazeknih.cz/knihy/kucharska-technologie-119978.

Text příspěvku byl upraven 02.06.15 v 13:04

Marthas
Marthas 02.06.2015 v 23:11

to Danielson: Už se mi stalo po x té, že jsem stiskla např. tlačítko přítomní a prohlížeč zobrazoval, že se má nahrávat stránka www.databazeknih.cz/pritomni a pak se mi zobazila stránka, která odkazovala na nějakou tu kravinku z reklam, co tu na databázi jsou, jak si to vysvětlujete?

Marthas

ritterqa
ritterqa 24.06.2015 v 15:02

Zdravím, též se někomu stává, že přestože nemá nic nepřečteného, tak mu blikají uppozornění?

Marthas
Marthas 24.06.2015 v 15:26

to ritterqa: Spíše přibydou a já pak nic neobjevím, takhle mi tam visí v diskusi, že mám nepřečteno 7, a i když jsem hledala, jak magorka nic, co bych nečetla, jsem nenašla...
Danielson tomu tuším říká "duch", a je tam kvůli tomu tlačítko vynulovat upozornění, bohužel myslím, že se vynulují všechna a já si nejsem jistá, zda i ta ohledně palců, tak mi tam furt straší a strašit holt budou...

Text příspěvku byl upraven 24.06.15 v 15:26

fanciulla
fanciulla 14.07.2015 v 17:18

Zdravím, mám problém s komunikací přes správy. Odepsala jsem na inzerát v bazaru, že mám zájem o knihu, ale inzerent mi neopdověděl i přesto, že byl aktivní, dokonce vložil další nabídku. Znovu jsem mu psala, ale nic. To bylo asi před dvěma týdny. Včera jsem odpověděla na jiný inzerát a přesto, že dotyčný byl o několik hodin později aktivní, taky mi neodpověděl. To mi už přijde podezřelé, jestli vůbec moje správy dostali. Můžete to nějak prověřit?

tenax
tenax 28.09.2015 v 16:14

Mám záhadu (aspoň pro mě, jako počítačového analfabeta).
Dneska při kliknutí na Dnes přidané knihy se mi zobrazuje část (=ISBN, autoři, rok vydání a vložil) vpravo v šedé části mimo vlastní světlou plochu DK. Záhlaví stránky je přitom v pořádku, takhle posunuté a protažené jsou pouze řádky vložených knížek. U Zobrazit včera přidané knihy a Dnes / včera přidaní autoři je zobrazení správné. Také u ostatních stránek je všechno v pořádku, porucha je pouze u Dnes přidané knihy.
Tak se chci zeptat, dělám něco špatně nebo je závada ve více „přijímačích“?

R.E.M.
R.E.M. 28.09.2015 v 16:43

Podívala jsem se do Dnes přidaných knih a také se mi stránka zobrazuje nesprávně. Mám tam naopak pouze foto a název knih, vic nic. Stránka se včera přidanými knihami funguje dobře.



Vložit příspěvek