Nutný souhlas s reklamou


mmouse
mmouse 03.04.2021 v 20:10

Přijde mi, že je to dobré už z důvodů prevence malware a vůbec to patří k dobré hygieně počítače, stejně jako pravidelný úklid kdekoliv jinde. To, že mají lidi roky uložená hesla v prohlížeči, která potom zapomenou a nedokážou se ani přihlásit do systému, je jejich problém. Nicméně, tahle úprava nastavení mi umožní alespoň to zbytečně nemuset odklikávat během jednoho dne při práci na stejném PC.

Jacck
Jacck 03.04.2021 v 20:12

vyhybát se Velkému bratru Googlovi není zas tak těžké. Důležité je nepoužívat Chrome (alternativ je dost), používat Duckduckgo jako vyhledávač, a nemít u googlu účet (samozřejmě mám v mobilu účet, ale na dummy email adresu). A samozřejmě v prohlížeči si nakonfigurovat doplňky blokující google trackery rozlezlé všude po webu. Třeba já mám ublock origin a tady na databázi mi to blokuje google-analytics.com. Rozhodně nikde po webu nevidím personalizované reklamy. Jinak je samozřejmě možné, že i tak o mně něco nasbírají. O Facebooku je známo, že si vytvářel datové složky i o lidech, kteří tam nikdy neměli účet

mmouse
mmouse 03.04.2021 v 20:26

Jacck - to už jsi opravdu systematický bojovník proti postfaktické společnosti. Já už jsem ročník, kterej pomalu přestává bavit vymýšlet na PC furt nějaký vychytávky. Dělám, co mě baví a ostatní beru jako nutný zlo. Chrome používám od doby, co před lety byl prokazatelně nejrychlejší ze všech prohlížečů a dal definitivního lepáka Microsoftu. Jeho prostředí se mi od začátku líbí nejvíc ze všech prohlížečů. Mám zkrátka rád, když jsou věci "easy" a vypadají nekompromisně esteticky dobře (rozuměj hezky). V čemž, podle mě Google zkrátka pořád vede. I v jednoduchosti používání jejich aplikací nemají podle mýho názoru zatím konkurenci, pokud jde o použití pro normálního (takže nikoliv IT) člověka. Abych před věcma, který maj fungovat pro celou společnost, musel utíkat jako špión s baterkou a batohem na zádech, mi připadá trochu divný. Rozhodně neaspiruju na kryptoanarchistu.

mmouse
mmouse 03.04.2021 v 20:29

Jackk - Duckduckgo mě bavilo asi 5 minut...

Jacck
Jacck 03.04.2021 v 20:32

mmouse, jistě to je každého volba. Jen spousta lidí si neuvědomuje, z čeho společnost Google ve skutečnosti žije a proč má hodnotu tolik milard dolarů, když poskytuje své služby zadarmo. No zadarmo to není, platíme jí svými daty a ztrátou soukromí. Tady je např. popsáno jak fungují ty jejich trackery
https://nazakladedat.cz/co-jsou-google-analytics/
přesně tento tracker je i na databazeknih. Na některých stránkách, třeba mediálních denících, není problém těch různých trackerů najít desítky. A všechny o nás sbírají data.

A že to není nebezpečné? Vždyť už teď si za našimi zády data o nás prodávat banky, zdravotní pojištovny a kdoví kdo. Prostě takové sociální kredit jako v Číně, jen není na očích. Chápu že někteří lidé na to rezignují. Kdybych byl v důchodu, taky bych už nic neřešil.

mmouse
mmouse 03.04.2021 v 20:39

Jacck - tak, jak vyplnulo z jedné z mých předchozích odpovědí, ani mě důchod ještě hodně dlouho nečeká. Jistě máš ve svém přístupu pravdu. Ovšem bojovat jako jednotlivci s touhle hydrou je docela zoufalé. Budou muset být vyvinuty způsoby, jak od toho blížícího se zla ochránit celou společnost. Protože průměrná žena v domácnosti (a teď nejsem nějaký šovinista), prostě netuší, co to je tracker (a proč by taky měla!). Bohužel, ani já to pořádně nevím, a to jsem měl výpočetní techniku už v prváku na střední škole...


mmouse
mmouse 03.04.2021 v 21:45

Mimochodem, užitečný závěr z této diskuze pro autory DK by mohl být, že v "Souhlasu" by bylo vhodné informovat uživatele, že tento jeho souhlas končí vymazáním cookies. Mnoha lidem by to parně cenně ušetřilo nervy (které, jak víme, se ne vždy obnovují plnohodnotně, neboť dochází k narušení myelinových pouzder! :) )

knih-o-mol
knih-o-mol 06.04.2021 v 13:27

Já to hodnotím jako přínos. Nejpozoruhodnější na těchto stránkách databázeknih je, že mi zde firma premiéra Babiše nabízí spotřebitelskou půjčku s úrokem od 3,9%. To je perfektní.

mmouse
mmouse 06.04.2021 v 14:03

knih-o-mol - co Vás nepálí, nehaste. Petr Kellner také sponzoroval divadlo Járy Cimrmana. A přesto nepřestanu mít rád Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. I zlo nabírá občas užitečných forem.

mmouse
mmouse 06.04.2021 v 14:10

knih-o-mol: Ostatně sama definice zla v přírodě je diskutabilní. Dobro je to, co je dobré pro nás. Z hlediska zajíce je lovec zlo. Toho, komu by se tato filosofie zdála až příliš relativizující, odkazuji na dílo Markýze de Sade...

knih-o-mol
knih-o-mol 06.04.2021 v 14:19

Nic, chtěl jsem jen upozornit, že "Šiřitelem reklamy na serveru je MAFRA, a.s." nikoliv Google

mmouse
mmouse 06.04.2021 v 14:23

Už provozovatele tohoto serveru netrapme. Doba je zlá.
Chtěl byste snad, aby se na místo zobrazení těchto stránek objevovalo raději "Chyba 404 - stránka neexistuje"?

Text příspěvku byl upraven 06.04.21 v 14:30

Hana H.
Hana H. 06.04.2021 v 16:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

knih-o-mol
knih-o-mol 08.04.2021 v 09:22

Hanna H. To mi dela na telefonu kde zatim nemam filter. Ale delate chybu, od doby kdy mi tu Babisova firma mimo sance zadluzit se,nabizi i canabis jsem si jisty ze bere Piraty jako relevantniho politickeho soupere/spojence. Coz je blize nez problemy Googlu a NWO.

paulhunter
paulhunter 27.04.2021 v 10:50

Pokud by někomu vadily reklamy na DK, nově je zde možnost je zcela vypnout za symbolický roční poplatek:

https://www.databazeknih.cz/databaze-bez-reklam

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.04.2021 v 13:01

A není lepší si zadarmo stáhnout vhodný prohlížeč a provést vhodná nastavení?
Už jsem to navrhovala minule, ale bylo to dost održkovaný.
No, tak snad tahle varianta bude ostatním vyhovovat víc a vůbec to neodržkujou :D :D :D

Koka
Koka 27.04.2021 v 13:08

Nevím, co napsala LV v tom smazaném příspěvku, ale možná to bylo něco podobného, co teď napíšu já:
Tak sofistikované výpalné se jen tak nevidí !!!!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.04.2021 v 13:09

Čím jsem v 13.01 porušila pravidla diskuse. Nic sprostého, žádný odkaz, jenom se to nehodilo do krámu, co? Zlá, zlá holčička! Fuj! :D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.04.2021 v 13:10

Koka: že stačí si udělat správně nastavení v prohlížeči. Tak čtěte rychle, tohle asi taky smažou :(

Hmmm, oni mi ten příspěvek vrátili? Nechápete mě špatně, nejsem nevděčná, jenom nenacházím důvod být vděčná...

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 14:12

Koka
Koka 27.04.2021 v 13:25

... smazat kohokoliv z uživatelů je přečce snazší, než odolat rostoucímu příjmu z PITOMÝCH reklam ...
Když jsem před pár lety v jednom ze zdejších diskuzních vláken položila obyčejný dotaz, inspirovaný lékařskými poznatky - něco ve smyslu, zda si provozovatel DK nechal vyložit od neurologů, odborníků, co s lidskou psychikou, schopností soustředění, intenzitou vnímání čteného textu dělají ty "nájezdy" pořád dokola se otevírajících reklam, tak i ten příspěvek byl shledán provokativním a byl smazán!

Když na mne každou chvíli v mém periférném vidění doslova útočí ty postupně se zvětšující, pak minimalizované a různě "blikající" obrázky (bot, knih, zahradního nářadí atd. ), nejenže mi to vadí, ale copak si vážně nikdo neuvědomuje, jak to poškozuje lidem zdraví?! (i lidem, kteří z toho mají hmotný prospěch!). Je vyloučeno, aby léta mnohahodinového koukání na stránky, z nichž na lidi vyskakují ty barevné, jezdící a různě jinak animované blbosti, nezanechaly stopu na jejich psychice. Utěšovat se tím, že se to neblaze projeví i na iniciátorech těch útoků a jejich potomcích, se mi nějak nedaří.

jelito
jelito 27.04.2021 v 13:33

Jak byste to teda vyřešila Koko moudrá?
reklamy jsou špatně zaplatit pár desetikorun je špatně všechno je špatně

Text příspěvku byl upraven 27.04.21 v 13:36

Irsaf
Irsaf 28.04.2021 v 16:12

Konkurenční web je bez reklam…
I inzeráty ma zadarmo…
Za me ubohost, chtit platit za neco co jde jinde úplně v pohode…

Dr.film
Dr.film 29.04.2021 v 12:27

Tak jsem si to nechal vypnout a je to masakr! Databáze je čistá a přehledná. Toho reklamního smogu bylo už i na mne mnoho a těch pár kaček za to vážně stojí.

lazarus
lazarus 29.04.2021 v 14:32

Nebylo by špatné mít třeba možnost koupit ten hrneček co se tady několikrát objevil s logem databazeknih za cenu v níž bude započteno i to vypnutí reklam. Ten bych si pořídil.
Osobně používám uBlockOrigin, protože dneska se na valnou většinu stránek díky množství reklam nedá prakticky podívat. A to nemluvím o telefonu. Tam pro změnu používám Operu. Chrome je tam totiž naprosto k ničemu. Díky tragické neoptimalizaci reklam pro malé displeje.
Když u někoho na pc vidím ta neskutečná kvanta reklam tak nechápu jak se někdo dokáže tahovým marastem brodit než se prokouše k samotnému obsahu stránek.

Text příspěvku byl upraven 29.04.21 v 14:34

knih-o-mol
knih-o-mol 29.04.2021 v 21:48

Ja jsem zvolil radsi platbu provozovateli webu, nez nechat bezet Babisuv stroj na penize. Coz povauji za provozovatelu vinu, ale treba je volic ANO a zastance dotacemi a statnimi zakazkami rizene ekonomiky, pak je vse vporadku. Block na PC nema s veskerym filtrovanim problemy, ale na telefon mam trochu jine pozadavky a neinstaluju si na nej skoro nic, take nebrouzdam na internetu jako na PC. Obecne vypalne jak to tu nekdo nazval neni reseni. Obchodni modely se urcite jeste vyvinou. Pro knihy zatim chodim v tomto bporadi: pro precteni do knihovny a koupi do antikvariatu, vydavatelstvi, knihkupectvi a k mamince pokud vsechno selze.

Text příspěvku byl upraven 29.04.21 v 21:51



Vložit příspěvek