Zpoplatněný bazar


tomáš1
tomáš1 12.01.2020 v 10:16

ddkk: Podepisuji Vaše slova a mnohokrát Vám děkuji. Z DK mne zajímá pouze Bazar a to, co zde pan Fiala provádí, hodnotím jako silný, evidentní nátlak. Nechceš platit? Zkusím to jinak... nepůjde to ani pak? Sbohem, je mi to jedno. Spousta lidí to bere jako "Zaplať, o nic přece nejde, jsou to koruny..." Ano, "o haléře" nejde. Ale v součtu "hodí" pěknou sumu. Nicméně to, že jsem v Bazaru knih, kde se snažím pouze prodat (nejsem Antikvariát ani jiný mohutný web, nabízející stovky titulů, jsem jen drobný prodejce-sběratel) NEEXISTUJE možnost (ani po současném stavu 32 knih v nabídce - Archiv 0) SAMOSTATNĚ PŘEJÍT na nezpoplatněnou verzi, jako to šlo dříve, je neuvěřitelná - tohle není nikde jinde, nebo alespoň já jsem na to dosud nenarazil. Tak mne jen zajímá, kdy to "půjde" - až "šéf" povolí/dovolí? Až budu mít v Bazaru nulu, rozhodnu se solit a začnu od začátku? Nátlak, nic jiného. TOHLE se solidní, inteligentní kavárničkou opravdu nemá nic společného. Ale takových povýšených "nosů nahoře" jsem poznal na netu více, určitě v tom není pan Dan sám. Jen mne velmi jako sběratele a knihkupce mrzí, že se to děje právě tady.

Text příspěvku byl upraven 12.01.20 v 10:41

tomáš1
tomáš1 12.01.2020 v 10:56

siena:
Pravidla nastavuje majitel/správce - ano... má slova byla cílena k němu.
Relativizace obsahu... to je asi o vnímání napsaného. MUSÍM porovnat, pokud chci něco dokázat a podpořit svá slova - a porovnal jsem DK se servery, kde se tohle neděje a online jsou tisíce uživatelů denně. Jistě Hyper znáte - a zrovna oni by se mohli "kapsovat", kdyby chtěli... nedělají to. Proč? (Mám pocit, že by DK neměla být formátem Aukra.)
Cit. Vás: na rozdělení v Bazaru má vliv Vaše celá zdejší historie, ne počet knih v momentu změn pravidel - děkuji upřímně za vysvětlení. O to víc podtrhuji svá slova v úvodním příspěvku. Protože kdyby se začalo "od změny pravidel", nemělo by to pro pana Dana až TAKOVÝ smysl - tak se začalo od počátku Historie. Super. Antikvariáty se stovkami knih v Bazaru solí určitě spokojeně a s úsměvem.
Samozřejmě že v nastavení Bazaru je toho vícero, zaměřil jsem se na to, co mi vadí nejvíc - a to, že se "na tom nic nezmění", mi zavání pasivním postojem. Takže všichni budeme ovce a přijímat bez řečí změny, které se nám nelíbí?
Všude jinde na podobných portálech (alespoň tam, kde jsem) majitel/admin bere zřetel na poznámky uživatelů a snaží se je, pokud jsou rozumné a realizovatelné, uvést do života webu. Tady je Bazar už jen o kšeftu pro pana majitele, jak to vidím já. Přesně jak píše DDKK výše: "DK by bez nás, uživatelů, nemohla existovat." Pan Dan zkouší jít za hranici a na tohle prostě zapomíná.

Text příspěvku byl upraven 12.01.20 v 11:05

Koka
Koka 12.01.2020 v 11:29

tomas1,
patříte k těm, kteří se k problematice vyjadřují až ve chvíli, kdy se jich ta restrikce osobně dotkne (to není výčitka, pouze konstatování). Evidentně jste nezaznamenal, co už bylo zde k tématu řečeno. Doporučuji proto - přečtěte si toto diskuzní vlákno:
https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/tak-uz-je-to-tady-zpoplatneni-inzeratu-z-archivu-4886/str-1
a najdete tam nejen příklady toho, jak jeden neurvalý hulvát s charakterem sprostého dobytka uráží každého, kdo si dovolí o novém fungování Bazaru zapochybovat, ale zejména se tam - na konci dočtete - jak majitel tohoto webu situaci "vyřešil". Namísto, aby na ty kritické poznámky čtenářů odpověděl a toho hulváta umlčel a uzemnil, tak jen napsal, že jej nebaví to číst, a diskuzi zamkl, čímž ji - jako trvale platnou - zakonzervoval!
Myslím, že není lepšího důkazu, že jakékoliv dotazy, připomínky či příspěvky do Napište nám, zpochybňující Danův postup, jsou marné a marnými už navždy zůstanou. Majitel webu, opakovaně oceňovaného Křišťálovou lupou, je tím oceněním utvrzován, že dobře dělá, jak dělá. Pokud tedy nezmění svůj názor jeho fandové, kteří pro něj hlasují bazar - nebazar, tak on jej měnit nemá proč.
Když jsem já upozornila, že jsou tady prodejci, nabízející tisíce knih, aniž by měli ověřený účet (a tedy zjevně užívají jakousi "výjimku"), tak jsem si od něj vysloužila jen ostré veřejné napomenutí. Proto skutečnost, že vás ignoruje a na připomínkiy vám ani neodpovídá, lze ještě považovat za tu lepší variantu postoje, než jakého se veřejně dostalo mne!
Také mi maže mé zbytkové nabídky, vložené ještě v době, kdy Bazar byl bezplatný, a ač při zpoplatnění prohlásil (což se v mých očích jevilo, jakože "slovem chlapa se zavázal"), že ty staré inzeráty zde nadále ponechá, tak najednou z nich každý týden - ani nevím, jakým klíčem - odebírá. Jakou váhu má takové "slovo chlapa", tedy už vím. Proto požadovat či prosit o jakékoliv jeho vysvětlování nebo zdůvodňování považuji za marné.

tomáš1
tomáš1 12.01.2020 v 12:06

Koka
Máte pravdu že jsem nezaznamenal, co zde už bylo k tématu řečeno (nicméně tušil, že se denně z cca sedmi stovek online lidí určitě již někdo vyjádřil). Nechci se probírat stovkami komentářů, vyhledávat témata, vlákna... a ztrácet s tím čas. Měl jsem problém - otevřel jsem téma - napsal. Toť vše: a ano, až se mě to osobně dotklo. (Samozřejmě očekávám, že časem i tohle bude "uzamčeno" a zlikvidováno, proto píšu ostošest a dělám si printscreeny, protože první -a slibuji, že poslední- moje téma na tomto webu mi za to stojí: i za čas v tomto případě).
Ke zbytku - síla. Nemám co dodat, jen zírám v němém úžasu.
(Za sebe) tisíckrát díky za to, co jste napsala: otevřeně a upřímně.

Text příspěvku byl upraven 12.01.20 v 12:13

siena
siena 12.01.2020 v 16:36

tomáš1, jen pro vysvětlení. Já jsem měla na mysli Vaše slova o totalitě a srovnávání s časem minulým. Nemyslím si, že je to adekvátní vyjádření.
Jak píše Koka, o zpoplatnění Bazaru, tuším, že už to budou 3-4 roky, tu už bylo napsáno mnohé, už jsem si tu i mnohé mohla na svůj účet přečíst, jak od majitele, tak od uživatelů. To jen k těm ovcím:)

baghira
baghira 14.01.2020 v 11:12

Když jsem přecházel z papírových knih na e-booky, taky jsem něco rozprodával. A musím říct, že na prodejních portálech, jako např. aukro, se mi dařilo mnohonásobně lépe, než na zdejším Bazaru. Myslím, že DK není určena primárně k obchodování s knihami, zdejší Bazar je spíše doplňkem (možná dokonce nepříliš chtěným ze strany majitele DK), a z toho asi taky vyplývá jeho přístup.
Vypadá to, že asi v dohledné době budu opět prodávat nějaké knihy, ale použít zdejší Bazar mě ani nenapadlo.


Pajina68
Pajina68 17.01.2020 v 10:15

I já jsem rozčarovaná ze změny pravidel, ačkoliv knihy většinou neprodávám, ale spíše nakupuji. Bazar pro mne přestal fungovat, jak jsem byla zvyklá. Žádné upozornění na nové knihy v bazaru bez zaplacení příslušné částky se nekoná, nechodí mi ani upozornění na nové knihy mých oblíbených autorů, prostě vše, co tady pro mne bylo důležité, najednou není. Nějak mi zmizela radost z návštěvy tohoto webu.

tomáš1
tomáš1 17.01.2020 v 14:59

Pajina68:
Moc děkuju. Jasně a pregnantně vyjádřeno a shrnuto. Nemám co dodat, cítím to taky tak a souzním s každým Vaším slovem.
Ještě Koka:
Věnoval jsem několik minut času po kliknutí na odkaz debatě, která se před časem odehrála. Huráhulvát Pajdulák se představil opravdu "ohromujícím" způsobem (nějak podobně fungují na některých webech placení "roztleskávači a přikyvovači" diskuzí) , ale ten závěr... ten nemá obdoby NIKDE, kam chodím a kam píšu: "Něco mně nebaví, někdo mě urazil (takže se to dotklo Mně, Mého Já, Veličenstva a Já to nevydýchám), tak to tady zastavím (protože Já jsem tady Šéfem a Já určuji pravidla a vůbec - ať žije stojednaprocentní pozitivum a pouze a jen přikyvovačství a chvála na věky věků).
I já očekávám brzký "stop stav" této diskuze. Nevadí. Zdroje a printscreeny jsou.

Clint
Clint 17.01.2020 v 15:49

Nemám žádný vyhraněný názor, zda jsou změny dobré, či špatné. Spíš to beru pragmaticky tak, že jsem dobrovolně na soukromém webu, takže pravidla určuje provozovatel a je na mě, zda budu akceptovat a navštěvovat web dál, nebo ne.

Nicméně mi nedá jedna věc.. to si fakt někdo děláte printscreeny diskuze? To opravdu věnujete nějakou energii zálohování si anonymních komentů? Co s tím pak chcete dělat?

A nemyslím to zle, posměšně, ani jízlivě. Jen nedovedu pochopit smysl takovýho počínání. Že někomu stojí za to, věnovat svůj vlastní čas tímhle směrem.

Koka
Koka 17.01.2020 v 17:02

Clint - na téma printscreenů různých příspěvků za sebe uvádím:
Jsem ještě z generace, která znala váhu slova - v dobrém i v zlém. Nejdu to rozvádět do detailů a osobních zážitků, ale kdysi (za mých mladých let :=) když někdo něco vypustil z pusy či položil na papír, tak si za tím buď musel stát (a snášet důsledky), nebo se musel za to omluvit, či pokřivit si charakter a napsané odvolat a psát či mluvit najednou něco jiného ...atd. Jenom, zkrátka, nemohl nijak tvrdit, že to nebylo, že to nevyřkl, nenapsal, nepodepsal (v minulém režimu kolovala jako výsměch autocentury taková "srandička"-- kterou si už přesně nepamatuji, ale bylo v ní: nepiš! když píšeš, tak se nepodepisuj! když se podepíšeš - tak se pak nediv! )
Dnes - a na tomto webu je to pro mne velmi citelné - je to jinak. Vyrostla nám internetová generace, pro kterou vyřčené či napsané nemá žádnou váhu- jsou to protřelí mazáci, objevili kouzlo mazání.
Tady na DK se najdou i VŠ vzdělaní, sečtelí, nesmírně rozhledění a slovem vládnoucí lidé, kteří v diskuzích vystupují jako vědomostní či morální arbitři, a přesto dovedou plácat "do větru". Třeba někoho urazit, napadnout, vysmát, nebo plácat nesmysly, prozrazovat o sobě a své rodině intimity atd. atp., a pak - špinavě, pokrytecky - své příspěvky smazat, jakoby nikdy nebyly, a dokonce to smazání následně vydávat za přednost, za údajné "pročištění diskuzního vlákna".
Myslím, že kdyby lidé nemohli své příspěvky "pročišťovat" (tedy popřít - smazat), pravděpodobně by byli nucení více vážit svá slova, což by komunikaci jen prospělo. (Sama na sobě vidím, jak počítačová funkce umožňující následné opravy gramatických chyb mi zhuntovala mou kdysi přepečlivou snahu o důsledné dodržování gramatických pravidel a opakované kontrolní čtení před odesláním "dopisu".)

A pak - někteří zde počítají s tím, že čtenáři jejich příspěvků mají krátkou pamět a nevybaví se jim, že dotyčný/-á dávněji či nedávno sem psali něco úplně jiného, protichůdného dnešnímu názoru; také mnohé "staré firmy s nově založeným profilem" si neuvědomí, že ani změna jména jim "nepomůže", neboť rukopis (styl, dikce) jejich příspěvků je prozradí.

Prinscreeny některých příspěvků či částí diskuzí si dělám opravdu zřídka, a když, tak jen proto, že - nejednou - se stalo, že správce smazal třeba kvůli jedinému nevhodnému příspěvku nějakého kazisvěta celé diskuzní vlákno, a tím zmizely i mé názory nebo zajímavé příspěvky někoho jiného.
Obecně - , Clinte, nedovedete pochopit smysl takového počínání. Já zas, nedovedu pochopit, že někdo může být taková špína, že mě v diskuzi hnusně, útočně napadne, a když pak jeho urážky "splní úkol" - pošpiní mě, zasáhnou, urazí, rozesmutní atp., pak on svůj arogatní příspěvek z diskuze smaže, jakoby nikdy nebyl, neexistoval (odstraní ho, aby mu - nedejbůh - v očích nějakého náhodného čtenáře případně nepoškodil jeho pracně budovaný "imidž" přátelského a rozhleděného čtenáře), a ještě to i zdůvodní snahou o "pročištění vlákna". Z takových lidí je mi blivno, úzko a zoufale, ale i takoví tady jsou.

majík1
majík1 18.01.2020 v 14:29

Já jsem pro zpoplatnění inzerátů i ověřování účtů.Není to zase taková hrozná suma.A jinak se mi Bazar líbí.Sehnala jsem v něm plno zajímavých knih za rozumnou cenu,jak pro sebe, tak pro příbuzné.Aspoň jsou v Bazaru knihy,které chce opravdu někdo prodat či koupit a nedělá si jen srandičky.

Ivan Kučera
Ivan Kučera 09.04.2021 v 08:47

Ahojte. Obraciam sa na slovenských užívateľov. Včera som si kúpil 10 „kreditov“ za možnosť pridať inzeráty. Stálo to 50 kč, čo nie sú v prepočte ani dve eurá. To je ok. Ok však už nie je, že banka si za prevod z eur na české koruny strhla ďalších 10 eur. Otázka do budúcnosti: dá sa to nejako obísť? Nejaké rady, tipy atď.? Ďakujem. Mám čsob.

bamba
bamba 09.04.2021 v 08:53

jasne, že sú - rozlúč sa s čsob - teda ak nie si citovo viazaný k plateniu zbytočných poplatkov. Založ si účet u Fia, alebo mbank. Fio je z môjho pohľadu výhodnejšie - netreba minúť určité množstvo eur, ak by si mal kartu.

knih-o-mol
knih-o-mol 11.04.2021 v 11:02

Upresneni:Slovensko má teď vlastní stát s "vlastní" měnou, tak musí jeji občané počítat s náklady když chtějí platit na korunové účty. Slovákům bych doporučil ať se domluví se svými soukmenovci zde, kteří za ně zaplatí ten pakatel v Kč, jen u nás v práci jich znám dost co nevydrželi progresivní Slovenskou ekonomiku a jsou tu na studiich, nebo tu pracuji, já bych to pro ně udělal kdyby se vrátili a už nedostávali plat v Kč. Případně si může provozovatel, nebo odesílatel, zřídit eurový/korunový účet, za účet v cizí měně jsem nic neplatil, měl jsem účet v GBP pro platby do anglie. Jestli ten poplatek nebyl mimo konverze i za platbu do zahraničí.

Text příspěvku byl upraven 11.04.21 v 17:40

R.E.M.
R.E.M. 11.04.2021 v 17:16

Češi ani Slováci se nerozhodli, žádné referendum neproběhlo. Rozhodli se politici u moci.

Předchozí příspěvek doznal změny, proto moje reakci nedává úplně smysl. :)

Text příspěvku byl upraven 11.04.21 v 20:05

knih-o-mol
knih-o-mol 11.04.2021 v 18:02

Rem: “Kristus pan byl taky nevinnej a jak dopadl”. Slovakum uvahy, ze za nic nemuzou, pri prevodu na koruny nepomuzou. Fio ktere ma databazeKnih umoznuje posilat z SR do CR bez poplatku a mit poducty v menach, ale je otazka jestli je to padny duvod proc menit banku.

Text příspěvku byl upraven 11.04.21 v 20:00

knih-o-mol
knih-o-mol 11.04.2021 v 23:02

Je to tak v puvodnim textu opravil jsem tvrzeni ze Slovaci chteli vlastni stat na pouhe konstatovani faktu ze ho maji - abych nebyl chytan za slovo protoze tu neslo o politiku ale o prevod penez tak jsem nechtel aby se to zvrhlo v politickou debatu

bedkniha
bedkniha 10.05.2021 v 14:18

Chtěla jsem si koupit kredity a nabídlo mi to platbu v EUR. To je něco nového zde na DB? Nevím, jak to zaplatit (koupit). Vůbec to nenabízí platbu v korunách. Děkuji za odpovědi bedkniha

Text příspěvku byl upraven 10.05.21 v 14:19

Marthas
Marthas 10.05.2021 v 21:09

Hmm, třeba admin ví něco, co my ještě netušíme a to, že přejdeme na Eura nebo že bychom je už měli a já si toho jen nevšimla. Čeho všeho se já ještě nedožiju.-/

Marthas
Marthas 10.05.2021 v 22:19

To bedkniha: A zkoušela jsi se Dana zeptat přes odkaz https://www.databazeknih.cz/napiste-nam co to jako znamená?

bedkniha
bedkniha 11.05.2021 v 08:02

Děkuji Marthas za odpovědi. Dnes ráno jsem zjistila, že se kredity zase dají kupovat za koruny :-) Přeji všem krásný den bedkniha

Marthas
Marthas 11.05.2021 v 20:44

To bedkniha: Tak asi nějaká technická, na ty se dá ptát ještě v tomhle vlákně https://www.databazeknih.cz/diskuze/chyby-na-webu-6/technicke-potize-1880/str-61#new
ale Admin upřednostňuje Napište nám.-)
Hlavně, že se to už vyřešilo.-)

WTFKnihobot
WTFKnihobot 09.07.2021 v 13:05

Moc by mě zajímalo jaký supr dupr speciální podmínečky má zde v bazaru společnost Knihobot , která tu pod stejným názvem před pár dněma už ovládla celý bazar. Hlavně zda i pro ní platí pravidla jako pro nás všechny ostatní zdejší prodejčíky na bazaru? O tom už začínám dooooost pochybovat , když si vystavují už i jednotlivé knihy víckrát i pětkrát stejný inzerát. Počítám , že za posledních pět dnů zde na databázi zveřejnili doposud 57.247 inzerátů po nejméně 3 ,-- CZK , tak to už jsme na moc pěkný částce 171.741,-- CZK za vystavení knih a pozor , to jen na ty tři měsíce . Mnooo , bude už slušnej vejvar pro databázičku. A pak jim to tedy propadá všecko všecičko do archívu a zaplatí si celou tuto drobnou částku znovu za obnovení , ju ? ? ? To se jim to musí ale hodně vyplatit investovat aniž by to tušili , když jsou tu přece úplný newcomer ? ? ? Obchody s nimi vůbec neprobíhají zde na databázi přes její messages , ale přesměruje to každýho rovnou na jejich privat stránky , tak to jde už celý ouplně mimo zdejší bazaaarek . Celkem síla. Hlavně mně interesuje , proč speciálně jejich inzeráty jsou zde zvýhodněný tlačítky Kup hned před ostatními ? ? ? To jako u ostatních si to nekoupí hned ale za týden ? ? ? Ta stále upadající bazarová nabídka po zdražení krééédů u jednotlivců se asi musela nějak navýšit , protože za 3 kačky se to asi chce míň a míň lidem vystavovat dokola, ale tohle mi celý silně zavání unfair konkurenčním prostředím pro nás všechny ostatní . Anebo mejlka ? ? ?

Text příspěvku byl upraven 09.07.21 v 13:06

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.07.2021 v 13:38

"Jsme partnerem DatabazeKnih.cz..." ze záložky "O prodeji".
Myslím, že si každý udělá vlastní obrázek.
Když jsem tady minule napsala dotaz, zda je normální, aby tady měl kamenný obchod šest profilů podle žánrů a tak tady prodával knihy, dostala jsem od místních kartáč. Jenže to nebyl případ, kdy si chce malý bazarista přivydělat. Byla to jiná situace tehdy a je to jiná situace i v tomhle případě.
Jo, takhle to prostě chodí ve spravedlivým světě. Chudý jsou stále chudší, bohatý jsou bohatší. No, sice všichni skončíme ve stejný hlíně, ale cesta do ní pro všechny nebude stejně důstojná.

Ale nejlepší je, že tam je třeba jeden stejný titul 10x. A samozřejmě za tři roky žádný paleček. Dobrá detektivní práce, že na to někdo upozornil, ale myslím, že se nic nestane. Maximálně se smaže pár příspěvků z diskuse ;)

Á protože mám dobrou náladou, vtipný fakt na závěr. Ještě nedávno, když jste chtěli v soukromé zprávě poslat odkaz právě na stránky tohohle prodejce, systém vám to neodeslal. Třeba už to jde...(škoda, že sem nelze dát smajlík, který by to vystihl...)

Text příspěvku byl upraven 09.07.21 v 13:46

Koka
Koka 09.07.2021 v 16:39

Děkuji za předchozí dva příspěvky (škoda jen, že WTF... si potřeboval založit nový krycí účet a nedovede své kritické názory napsat pod tím jménem, pod jakým zde - jistě už dlouho - vystupuje - to se bojí?) , neboť už jsem si myslela, že jsem zde jediná taková "nepřejícná", která tady už pár dnů nad Knihobotem žasne a nevěří vlastním očím nad obsahem, cenami, počtem a strukturou jejich inzerátů.
Do této chvíle sem Knihobot pověsil nějakých 57 tisíc nabídkových inzerátů, aniž by jednu jedinou knihu na DK vložil nebo opravil nebo komentoval. A samozřejmě - aniž by jedinou knihu poptával. To bude, panečku, ale čtenář! :=))
Existence Knihobotu má však pro Pražany i jinou stránku - je to snad jediný "sběratel" knih, který v této době knihy i vykupuje (podmínky výkupu jsou opravdu po-zo-ru-hod-néééé! - viz jejich web) , díky čemuž jsou pražské knihobudky jak vymetené (dnes jsem na své pouti po obchodech a doktorech šla kolem tří a ve všech bylo čistě uklizeno, resp. se u jedné z nich právě "uklízeči" přeli o kost :=) .



Vložit příspěvek