PODVODNÍ UŽIVATELÉ


Skallarix
Skallarix 11.10.2021 v 18:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 12.10.2021 v 19:05

Musvar,
a co pak teprve říkáte na tuto "unikátní" poptávkovou aktivitu:
https://www.databazeknih.cz/bazar-poptavka/ferda78-352240
- z té vám není špatně? Mě velmi!

Text příspěvku byl upraven 12.10.21 v 19:51

Skallarix
Skallarix 12.10.2021 v 19:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Musvar
Musvar 12.10.2021 v 20:02

Koka: Myslím, že to je prostě nabídka dohodou, kdy cena není nastavena, tak se tam objevuje 0

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.10.2021 v 20:04

To je tady ale poměrně běžné, ne? Jako na pohovoru, když přijde řeč na peníze. Za mě stejná psychologie ;)

Koka
Koka 12.10.2021 v 21:42

Nebyla jsem pochopena, proto dovysvětlím své zděšení nad poptávkou toho uživatele: mne nevadí, nepřekvapuje ani nepobuřuje jeho "nenastavení" ceny (cena nula nebo cena dohodou - to přece majitel DK u některých inzerentů potírá, ale u některých mu to - jak vidět - nevadí).
Ale šokovaná jsem z toho seznamu knih, které poptává!!!!! (= k prodeji a nákupu jakých knih tato DK slouží - to mě děsí!)
Vedle takového seznamu jsou poptávkové orgie greegora (kterému jde jenom o kšeft) úplná prkotina! A když už jsme u toho poptávače - spíše bychom se, pamětníci, měli zamyslet, kdepak asi zmizelo TO jeho dvojče, které ještě nedávno pod přezdívkou ve středním rodu zde vše, co greegor za padesátikačku poptával, tak za minimálně pětistovku (ale nejraději za 1499,-) nabízelo. To by bylo zajímavé vedět - do jakého nového bezúhonného a neprofláknutého nicku se to ------ ko přetransformovalo.


Marthas
Marthas 12.10.2021 v 22:56

To Koka: Díky za info, vůbec jsem si nevšimla, že se tu tato osoba již nevyskytuje, resp. pod tímto nikem. Opravdu zajímavé čtivo, u některých inzerátů, infoše o pozastaveném prodeji, přitom jiní ve stejný čas hodnotili kladně. Navíc od března se prý nepřihlásila přesto hodnocení má ještě i za záři, zajímavé, hmm.
Plus něčí morbidní koníček, na kterém se dá jistě i vydělat, mne zatím nechává chladnou. Utěšuju se, že je daleko. Slušný přehled v literatuře v níž se nevyznám a vyznat nechci.

PanPredseda
PanPredseda 13.10.2021 v 03:29

Ad Koka "Ale šokovaná jsem z toho seznamu knih, které poptává!!!!! (= k prodeji a nákupu jakých knih tato DK slouží - to mě děsí!)":
Otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi? Respektive provozuje knižní bazar, ale prodávají se tam knihy?

PanPredseda
PanPredseda 14.10.2021 v 08:01

Koko, zeptám se Vás tedy přímo: domníváte se, že je vhodné, aby byl uživatel, který při prodeji či nákupu knih velice pravděpodobně nikoho nepodvedl (má pouze kladná hodnocení), propírán a pranýřován ve vlákně, které se jmenuje "PODVODNÍ UŽIVATELÉ"?

Text příspěvku byl upraven 14.10.21 v 10:29

Terror
Terror 14.10.2021 v 10:17

Souhlasím s. Předsedou. Jestliže je Vám, paní koko, zle z výše uvedené poptávky, mně je upřímně zle z Vašeho příspěvku. A to velmi. (A to jsem chtěl být nekonfliktní...)

Koka
Koka 14.10.2021 v 10:35

PanPredseda - domníváte se, že je vhodné, aby ve vláknu, které se jmenuje Podvodní uživatelé, jste mi kladl osobní otázky? A proč se neobracíte i na autory těch předchozích příspěvků?
Ale když už kladete, tak tedy:
- uživatel Musvar zde nadhodil (myslím, že zbytečně a nevhodně) otázku morálního / etického principu, který by podle Musavara by měl provozovatel DK dodržovat či uplatňovat vůči inzerentovi, který zde léta letoucí poptává tisíce knih za ostudně nízké ceny, a mnozí - naivní, nebo nezorientovaní - uživatelé mu na to "skočí" a hodnotné knihy mu za hubičku prodávají.
- nesouzním s dotazem Musavar, ale když už zde jednou vyslovil téma morálky a etiky v souvislosti s uživateli poptávajícími zde knihy, no tak jsem vyslovila svůj názor - co já považuji za nejnemorálnější a neetické v zdejších poptávkách, a to je případ uživatele, který zjevně „pečuje“ o šíření nacistických textů, Hitlerových projevů, antisemitských publikací, oslavných analýz „mírového díla Adolfa Hitlera“ atd. (a jistě „pečuje“ dobře a úspěšně, když má samá kladná hodnocení – jak jste nezapomněl zdůraznit!)

Vy jste na to reagoval pro mne nepochopitelně, nenáležitě a nelogicky, když jste – s použitím volné citace z díla slavného českého génia (Otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi? Respektive provozuje knižní bazar, ale prodávají se tam knihy?) obhajoval to, že provozovatel DK dává (přímo vytváří a technicky zajišťuje!) zde prostor pro obchodování s takovou „literaturou“. Když bych já měla parafrázovat Járu C. na mnou zmiňovaný případ, tak ta formulace by zněla: „otevřel si hospodu, ale chodili mu tam grázlové, neonacistické živly, které přispívají k rozkladu světa.“
Argumentovat tím, že když už jednou ta kniha vyšla a je v DK zařazena, tak se musí strpět i obchodování s ní – to NEBERU! Pamatuji ještě 90. léta, kdy neonacistické kapely a formované party „chlapců bílé rasy“ hustě pořádali v Praze a okolí koncerty; možná budete překvapen, ale našli se hospodší, kteří jim své sály nepronajali (mohli vydělat, ale raději to oželeli, než by se zapletli s tou partou). Stejně jak se najdou (i teď, v letech tvrdých konkurenčních bojů) majitelé knihkupectví a antiků (a není jich málo), kteří – jistě i za cenu ztrát z tržby - do své nabídky Hitlerovy projevy a antisemitské brožury nezařadí, jednoduše řeknou: „takové svinstvo já prodávat – šířit – propagovat nebudu!“ – a v tom já spatřuji rozdíl mezi etickým principem a principem tržním, který zde, na DK zavládl totálně!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.10.2021 v 10:46

Ale za to může tahle databáze. "Nesouhlasíme s obsahem, ale bla bla bla." Dokud tady bude moct být všechno, tak se s tím bude obchodovat. Mě na těch knihách zaujalo ale něco jiného. Že je tam i kniha Nepřítel mého nepřítele :D takže i tak romantik ;)
Jestli je z toho někomu špatně, mělo by mu být špatně z toho, kdo to dovoluje. Ne z toho, kdo toho využije, a ten by neměl být zde zmiňovaný, ale ten, kdo to dovoluje, když už má někdo potřebu ukazovat na něco, co všichni ví, ale zároveň ví, že se ti nikdy nezmění a ty knihy tady navždy zůstanou...

PanPredseda
PanPredseda 14.10.2021 v 10:50

Ad Koka "domníváte se, že je vhodné, aby ve vláknu, které se jmenuje Podvodní uživatelé, jste mi kladl osobní otázky?":
Nebýt Vašeho příspěvku výše, nezeptal bych se.
Dotaz od uživatele Musvar se mi také příliš nelíbí, protože principy poptávky a nabídky nepovažuji za podvod. (Nečetl jsem Marxův Kapitál či podobná veledíla, takže nevím, zda náhodou v nějakém takovém poptávka a nabídka za podvod označena není.)
Domívám se, že do tohoto vlákna propírání Greegora ani Ferdy nepatří, a pokud o nich má být někde diskutováno, pak v nových samostatných vláknech "Knižní překupníci a šmelináři" a "Uživatelé, kteří čtou, kladně hodnotí, prodávají či kupují knihy, které nesouzní s mým světonázorem".
(Další komunikace kdyžtak osobní zprávou, nebo si na to založíme vlastní vlákno "Svoboda, demokracie, demagogie a tak vůbec" ;-))

PanPredseda
PanPredseda 14.10.2021 v 10:55

Ad Lenka.Vílka:
Mne tam zaujala poptávka po knize od Shirley Jacksonové. Byť od ní znám jen dvě povídky, považuji ji za velmi dobrou autorku horrorů.
Jak velký krůček je od nedovolování (tj. zákazů) k pálení knih?

Koka
Koka 14.10.2021 v 10:57

Ano, PanPredsedsa - s tím jediným s vámi souhlasím: téma etiky, morálky a spoluodpovědnosti zprostředkovatele obchodu za obchodované zboží nesouzní s nadpisem vlákna, jsem si toho vědoma, jenom jsem za sebe chtěla dát najevo, že zde vidím i mnohem horší, nebezpečnější a špinavější jevy, než jsou ty ubohé, trapné a docela průhledné snahy vykupovat "za facku" vyhledávané knihy. Ani jedno, ani druhé není podvod, ale SVINSTVO to v mých očích jednoznačně je!

PanPredseda
PanPredseda 14.10.2021 v 10:59

Ne každé svinsto je podvod.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.10.2021 v 11:05

PanPredseda: jo, to byla vážně skvělá kniha a líbila se mi :) tam prosím, prosím, napálit :/

Text příspěvku byl upraven 14.10.21 v 11:05

Musvar
Musvar 14.10.2021 v 11:13

PanPredseda: Jasně. nejedná se o podvod, jde o neetické a nemorální chování. Takové vlákno tu ale není, proto jsem svůj komentář vložil do vlákna, které bylo tematicky nejbližší. Ale už jsem pochopil, že bazar slouží ke generování zisku a nemorální uživatelé platí úplně stejnými korunami jako ostatní uživatelé, takže tato diskuse nadále ztrácí smysl.

PanPredseda
PanPredseda 14.10.2021 v 11:32

Ad Musvar:
Možná Vás to překvapí, ale každý uživatel zde může založit diskusní vlákno nové. ;-)
---
Edit:
L.V.:
Napálit? Cenu?

Text příspěvku byl upraven 14.10.21 v 11:32

pobijecmuch
pobijecmuch 14.10.2021 v 11:38

Nemusíte zakládat žádné nové vlákna.
Pokud vím, tak zde máme jedno univerzální, které se jmenuje:
Bazar na Databázi knih
https://www.databazeknih.cz/diskuze/bazar-15/bazar-na-databazi-knih-1476/str-35#new
tam se dá diskutovat co je to etické a co je neetické.
V tomto vlákně se má pouze objevovat upozornění na jednotlivé podvodníky.

Text příspěvku byl upraven 14.10.21 v 11:43

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.10.2021 v 11:38

PanPredseda: jednou to moje věcné zaměňování písmen za jiná, bude moje smrt :( "nepálit"

PanPredseda
PanPredseda 14.10.2021 v 11:40

Ad pobijecmuch: Díky za odkaz.

Musvar
Musvar 14.10.2021 v 12:13

Co už s tím, jede se dál močálem černým kolem bílých skal :) Naštěstí Databáze není jediný bazar na internetu. Musíme se smířit, že spoustu úzkoprofilových knih tady stáhnou pod sebe překupníci, ale při troše trpělivosti se jich nakonec dočkám někde jinde.

Text příspěvku byl upraven 14.10.21 v 13:12

Terror
Terror 08.11.2021 v 17:53

Jednou to muselo přijít. Důrazně varuji před bazarovými obchody s touto osobou, která si založí profil, chvíli funguje, načež vybere peníze a mizí.

https://www.databazeknih.cz/bazar-knih-zkusenost/ovpana-59521
https://www.databazeknih.cz/bazar-knih-zkusenost/relay-268125

Takže: Pokud při platbě narazíte na účet PREJSKOVÁ JITKA, radši si ukousněte ruce, než potvrdíte platbu.

Vím, že od této osoby je podvedených víc. Nechápu, proč před ní nikdo nevaroval a nespojil se třeba v tomhle vlákně. Kdo ví, kolik uživatelských profilů tady ještě má. A to měla ovpana ověřený účet a spoustu kladných hodnocení... pěkně děkuju!

Alto98
Alto98 11.11.2021 v 08:46

Bohužel mám stejnou zkušenost s uživatelkou (?) OVPANA jako Terror. 5.11. poslány peníze na účet 1018796267 / 6100, uživatelka vystupovala pod jménem Marie. Ještě napsala, že knihu pošle a poté si zrušila účet.

https://www.databazeknih.cz/bazar-knih-zkusenost/ovpana-59521

Text příspěvku byl upraven 11.11.21 v 08:46



Vložit příspěvek