PODVODNÍ UŽIVATELÉ


jaromír z
jaromír z 03.08.2020 v 22:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kaczuur
kaczuur 22.10.2020 v 07:56

Ma nekdo zkusenost s uzivatelem ,,rakvicka"?

Sinitta
Sinitta 26.10.2020 v 00:17

Asi už by ho měl někdo co nejrychleji zablokovat, dle pěti negativních hodnocení bohužel další podvodník, ihned udělte negativní hodnocení a obraťte se na sekci napište nám: https://www.databazeknih.cz/napiste-nam
A domluvte se asi i s ostatními podvedenými, které okradl, na společném podání trestního oznámení na policii. To by tady nikomu tak dlouho procházet nemělo.

Text příspěvku byl upraven 26.10.20 v 00:27

Danae001
Danae001 12.11.2020 v 19:38

Máte zkušenost s uživatelem danielas.books????
V červenci jsem si objednala dvě knihy u prodejce danielas.books.
Ihned v červenci jsem té paní poslala platbu na účet, 335 Kč.
Dodnes nemám ani knihy ani peníze zpět, přes všechny zprávy, co jsem jí poslala, žádala jsem ji znova a znova o knihy nebo peníze zpět anebo vysvětlení...nic, na všechny mé zprávy od července, kdy jsem částku odeslala, doteď žádná odpověď, přestože vidím, že paní je často online a zprávy si přečetla a dál obchoduje.

ijcro
ijcro 12.11.2020 v 21:57

@Danae001:
Uživatel danielas.books má na svém profilu "ověřený účet", takže třeba jen trpí narkolepsií

nokid
nokid 14.11.2020 v 00:44

Říkám to stále znova a znova...neposílejte peníze předem, ale je to marný, je to marný, je to marný!


siena
siena 14.11.2020 v 08:16

nokid, vidíte, já posílala vždy peníze předem, a vždy mi knihy přišly. A to dokonce i v dobách, kdy tu nebylo ani hodnocení, ani ověřený účet. A propos, ověřený účet. Vzhledem k tomu, že dotyčná uživatelka ho má, k čemu je tedy vlastně dobrý?

Skallarix
Skallarix 14.11.2020 v 08:41

Tak ověřený účet vyvolává větší pocit jakési jistoty, přece jen zde ta psychologická stránka věci funguje. Také jsem zde kupoval spousty a spousty knih ještě před tímto "ověřením", posílal peníze předem a vždy knihy došly. Takové výkřiky "neplaťte nikdy předem" mi v dnešní době přijdou až směšné.

siena
siena 14.11.2020 v 08:49

Skeeve, rozumím, že dává větší jistotu. Jen, by to chtělo také to "B". Když podobný případ nastane, ho odebrat. Samozřejmě, nejprve se pokusit spojit s dotyčným, neb si umím představit, že by si mohli někteří "vyřizovat účty".

Text příspěvku byl upraven 14.11.20 v 09:10

Skallarix
Skallarix 14.11.2020 v 12:50

@siena - To ano. Alespoň je zde možnost slovního vyjádření v hodnocení, dokonce i ze strany ohodnoceného (na svou případnou obranu před nařčením).

Danae001
Danae001 16.11.2020 v 09:55

ijcro
Vím, že má uživatelka danielas.books ověřený účet i na hodnocení v bazaru se vždy dívám, než u dotyčného něco koupím.
A přesto, že má ověřený účet i kladná hodnocení se mi toto stalo.
Nadsázka, že trpí narkolepsií je dobrá :)......ale asi jen u mne od července doteď, protože jinak je dál online a dál prodává a dostala i další hodnocení.
Takže k čemu pak je ověřený účet?
A na dobírku nikdo obchodovat nebude, je to drahé.
A když jsem psala správcům, tak nenesou odpovědnost.

Danae001
Danae001 16.11.2020 v 09:57

Možná, že by zde měla být nějaká černá listina s abecedním seznamem pro varování.
Tak jako je to na některých jiných obchodních servrech. BLACKLIST.
A pokud to někdo udělá víckrát, tak ho bloknout.
A před nákupem se prostě podívat, zda prodejce není v seznamu.

Text příspěvku byl upraven 16.11.20 v 10:01

Sinitta
Sinitta 16.11.2020 v 19:10

Správci nenesou odpovědnost? To je sice pravda, ale není fér, že od toho úplně dávají ruce pryč. Uživatelka danielas.books jim zde zaplatila za kredity, je OVĚŘENA a mají její pravé jméno a číslo bankovního účtu.
A pokud vás tedy okradla, určitě by měla být vidět nějaká snaha z jejich strany vám pomoci, když jste obchod provedla na těchto stránkách.
Nikdo přece po nich nechce peníze zpět, ale jen snahu a nějakou součinnost při řešení problému se zdejším ověřeným uživatelem. Na to páky mají. Můžou jí přece snadno pohrozit, že pokud se s vámi nevyrovná, bude jí do té doby obchodování v bazaru zablokováno. Samozřejmě ale až po ověření, že jste na její účet peníze opravdu zaslala a její ignoraci vyřešení daného problému. K čemu pak to ověření potom je? Nenechte se odbýt, 335,-- Kč není málo a peníze za bazar zde inkasují nyní hodně slušné. Předně mělo by jim jít i pověst tohoto webu. A podvody by tady být nikomu trpěny neměly! Posílat ověřeným lidem peníze na účet by zde nemělo být nijak riskantní, tak jako neověřeným s maximálně 10 nabídkami. Obchodování na dobírku snad už v dnešní době nemůže nikdo myslet vážně, natož doporučovat. :-)

Text příspěvku byl upraven 16.11.20 v 19:37

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.11.2020 v 19:28

Všichni jsme s tím souhlasili, takže jestli nás někdo oj%@&be, ať už z ověřeného nebo neověreného účtu, dojde maximálně k blokaci účtu, ostatní si musíte vyřešit samy...

"Databazeknih.cz je pouze zprostředkovatel kontaktu obou účastníků (viz níže). Do komunikace a hodnocení mezi prodejcem a zájemcem nevstupuje. Nenese odpovědnost za průběh obchodu, a v případě vzniku škody neposkytuje náhradu ani nezajišťuje vymáhání! Více v Podmínkách užití, které jste odsouhlasili."

Sinitta
Sinitta 16.11.2020 v 19:41

Samozřejmě. Vždyť stačí jen ta blokace nebo jen pohrození a dojde k vyřešení. Uvidíte. :-)
Ten rakvicka se měl taky zablokovat hned a včas a ne až po týdnu, co se zde řešil. Nezůstala by spousta lidem pachuť z bazarových podvodů. Doteď mu tam skákají negativy za okradení, i když asi nakonec peníze vrátil. Ale kdyby se do toho nevložili správci, šťastný konec by to nemělo.

Text příspěvku byl upraven 16.11.20 v 21:32

siena
siena 16.11.2020 v 19:52

Sinitta, to samé říkám i já. Nač tu pak ten ověřený účet je. A ať se na mne nikdo nezlobí, sice odpovědnost za bazar DK nenese, což ani nikdo nechce, ale nese "odpovědnost" za zdejší prostředí. Jak sama píšete. Tedy, čekala bych to...

Text příspěvku byl upraven 16.11.20 v 19:56

majík1
majík1 17.11.2020 v 11:42

Také jsem zde řešila neposlání ani knihy ani peněz.Napsala jsem Danovi,ten mi řekl,že nejsem sama a účet na Bazaru dotyčné zablokoval i jí pohrozil a ujistil mne,že pan nebo paní peníze postupně vrací.Spojila jsem se s ostatními co psali špatné hodnoceni a ty mi poradili,ať napíši,že to dám policii. Do týdne jsem měla peníze na účtu.Dcera na jiném portálu potřebovala knihu,která nebyla k dostání.Ozval se ji podvodník,tak také napsala ať si lidé dají pozor.Ozval se jí další okradený,ať to nahlásí policii,že už je podáno trestní oznámení.Dcera to ohlásila,vše si oskenovala komunikaci a nyní to řeší policie.Jsou to velcí podvodníci s velkým podvodem po celé republice.Stalo se ji to také v létě.Takže pohrozit a pak nahlásit policii.Dceři pak už nešlo ani o těch 350kč jako o to,aby neokrádal dál.
N

Text příspěvku byl upraven 17.11.20 v 11:44

Marthas
Marthas 17.11.2020 v 21:45

Ano, zdejší výmysl páně admina ověřený účet znovu plodí ovoce, ale asi nejen to zdravé, oč adminovi šlo především... Hlavně, že bylo znemožněno bez ověření resp. platby obchody uskutečňovat. Chtěla bych vědět, kdo tu vůbec čistě hypoteticky z těch poctivých, co kvůli tomu přestali obchodovat, měl méně než 50 (historických obchodů + inzeráty) tedy sakum pikum. Kdo by přestal obchodovat, kdyby neměl tu tzv rozšířenou variantu bazaru...

outcold5669
outcold5669 22.11.2020 v 22:26

Zaplatil jsem peníze na zaslané číslo účtu, prodávající nejprve komunikoval a následně se začal vymlouvat, až přestal komunikovat úplně. Nechal si knihu i peníze...co s tím?

Danae001
Danae001 26.11.2020 v 09:05

outcold5669
Bohužel po 5 letech nakupování zde bez jediného problému se mi letos stalo totéž.
Přišla jsem o 335 korun, jak již popisuji výše.
Prodejce danielas.books od července, kdy jsem zaslala peníze, nekomunikuje, ani na jednu zprávu mi neodpovídá, přestože dál obchoduje. A mé zprávy byly prodejcem přečteny, to se mi ukázalo.
Přitom má ověřený účet, což je stejně k ničemu, jak jsem zjistila.
Správcům databáze jsem psala, bohužel, nenesou odpovědnost.
Takže nic. Je to tu na vlastní riziko.

Text příspěvku byl upraven 26.11.20 v 09:05

siena
siena 26.11.2020 v 09:43

Danae001, to je mi líto. Odpovědnost nenesou, ale podmínky si kladou. Čekala bych, že alespoň napíší zmiňované "oficiální" zprávu, když na vás, jak píšete, nereaguje.

Marthas, pro mne tato podmínka, že musím dát do "úschovy" svůj bankovní účet, znamenala konečnou. Paradoxně bych jí musela splnit, i když bych si chtěla zakoupit kredity pro poptávkové inzeráty. Jak mi bylo oznámeno poté, co mi byly smazány poslední, některé velmi letité, inzeráty... A i když jsem byla před pár dny pranýřována za to, jak neshledávám za zlé a špatné ty, kteří si do svého profilu uvedou že jsou antikváři, či knihkupci, tak to napíšu znovu. Ti špatní zde v Bazaru rozhodně nejsou právě oni. Alespoň jsem, za ta léta zde, nenarazila na nějakou stížnost na ně.

Text příspěvku byl upraven 26.11.20 v 09:50

Marthas
Marthas 26.11.2020 v 20:10

To siena: To bych nečekala, že to admin bez upozornění smaže, ale asi jsem hloupá, naivní a důvěřivá. Já bych myslela, že to hodí do archivu, asi mu to nešlo a tak to smazal. Měla jste pech, že byly poptávky aktivní. Já měla štígro a mám je ještě, snad kdyby se změnily poměry. Nevidím nic špatného na tom, aby si uživatelé mohli mezi sebou prodávat přebytky. Předpokládám, že to tak původně bylo míněno než došlo ke změnám v politice webu.
To danae001 a outcold5669: Bohužel i takové případy se dějí celou dobu, co jsem na webu a málokdy mají šťastný konec. Možná záleží na tom, jak hodně je podvodník hrabivý a zda nepřestřelí jistou částku. Naposledy to tu z něj někdo i vyrazil, ale to byla velká částka a spousta obětí po celé ČR.

siena
siena 26.11.2020 v 21:38

Marthas, musím upřesnit. Inzeráty mi byly přesunuty do archívu a cesta zpátky už není zadarmo:) Proto píšu o jejich smazání.

Text příspěvku byl upraven 26.11.20 v 21:48

Marthas
Marthas 26.11.2020 v 22:22

To siena: To mne nenapadlo. I když člověka potěší i to.-( Já naštěstí stihla vystavit svou první a poslední poptávku asi měsíc dva před zpoplatněním a obchod uskutečnit..

Danae001
Danae001 27.11.2020 v 08:26

Takže milí spoludiskutující, musím velice poděkovat Danovi, je to člověk na svém místě, všiml si, co se tady píše a můj problém vyřešil. Kontaktoval prodávající a penízky za knížky už mám zpátky na svém účtu.



Vložit příspěvek