PODVODNÍ UŽIVATELÉ


dracula1968
dracula1968 27.09.2013 v 10:34

Ahoj lidi,
zaplatila jsem zde knihu přes Bazar slečně přezdívkou \\\"callmekristy\\\" z Jihomoravského kraje. Slíbila, že jakmile jí peníze přijdou na účet, tak knihu \\\"Láska jen jen slovo\\\" pošle na mojí adresu. Bohužel už čekám 3. týden a kniha stále nedorazila. Ani na mé maily nereaguje. Takže jsem asi pravděbodobně měla smůlu na nesolidního člověka. Myslím, že zde už nikdy žádnou knihu nekoupím. Pokud má někdo také nějakou špatnou zkušenost ať dá vědět. Příjemný pátek všem zájemcům o dobré knihy

paulhunter
paulhunter 27.09.2013 v 10:45

ahoj, doporučuji si vždy přečíst zkušenosti s uživatelem v Bazaru:
http://www.databazeknih.cz/bazar-knih-zkusenost/callmekristy-18903

Možná by bylo dobré této slečně udělit komentář (negativní či neutrální), aby byly i ostatní varováni, než jen takto v diskuzi.

dracula1968
dracula1968 27.09.2013 v 11:11

díky za info, mrknu detailněji jak tam své hodnocení vložit

paulhunter
paulhunter 27.09.2013 v 11:16

Stačí najet na odkaz z mého předchozího příspěvku a pak vpravo je možnost \"Vložit hodnocení\".

dracula1968
dracula1968 27.09.2013 v 11:16

vložím 4.10., až mě to pustí :- ) ještě jednou díky

tyzik.cejka
tyzik.cejka 27.09.2013 v 13:14

lidi si neuvědomují co dělají bazar je nebezpeční


Koka
Koka 27.09.2013 v 16:24

Díky za toto vlákno, také jsem se chtěla podělit o své špatné zkušenosti, i když nejsou až tak „bolestné“, jako je zkušenost „dracula1968“ :
- Když reaguji svou nabídkou na poptávku, obyčejně mi nikdo nikdy neodpoví. Když nedávno jeden člověk odpověděl, byla jsem - přes jeho zamítavou odpověď - z toho tak vykulená, že jsem mu napsala poděkování za to, že se vůbec obtěžoval!
- Někdo projeví zájem o knihu, kterou nabízím v bazaru, a to obyčejně dotazem, zda je ještě k dispozici. Jen co - v nejkratším možném termínu - reaguji, napíšu celkovou cenu zásilky, tj. včetně poštovného (které žel hodně podražilo) a požádám o adresu pro zaslání - už se mi dotyčný/-á nikdy neozve. Jak dlouho mám knihu pro toho XY rezervovat? Mám denně kontrolovat jeho Profil, zda už tady byl a mohl si tedy přečíst mou odpověď?
- O knihy z mé bazarové nabídky většinou projevují zájem lidé, kteří se jenom pro tento jediný obchod zaregistrují na DK (čímž se krásně zvyšuje počet uživatelů DK). Domnívám se, že v některých případech jde o stálé, letité uživatele DK, kteří však nechtějí být „poznáni“ a pro obchodování si vytvářejí druhá či třetí jména. Proč asi? A v několika případech zas šlo o lidi, kteří našli moji nabídku na Aukro (co tam dělá?) a zřejmě vůbec netuší, že všechnu další komunikaci by se mnou měli vést přes zprávy na DK. Kontakt se tak jednoduše ztratí.
- A na závěr jednu „technickou“: většina mých dosavadních rozpracovaných obchodů nikdy nebyla úspěšně završena. Když však chci „rozpracovanost obchodu“ ukončit, tj. odstranit danou položku z rubriky Rozpracované obchody, technické parametry DK mi nabídnou pouze zvolit možnost „obchod vyřízen, odstranit“, čímž však odstraním i ten inzerát a musím jej zadat znovu. Nešlo by s tím něco udělat?

Grossberg1
Grossberg1 30.09.2013 v 17:33

Zrovna minulý týden mi jeden uživatel napsal,že má vážný zájem o mnou nabízenou knihu.V inzerátu byly jasně uvedené ceny.Sdělil jsem mu číslo účtu s tím,že knihu posílám hned druhý den po připsání peněz.Již se neozval a to ani,když jsem mu napsal,že by byla slušnost mě informovat abych si dotyčnou knihu strčil někam.Asi před měsícem jsem úspěšně koupil knihu od jiného uživatele.Udělil jsem kladný komentář a poděkoval za obchod.Ani mu nestálo za to,oplatit mi to.Naštěstí mám pevné zásady a podobné jednání mě nedokáže odradit od slušného chování.

Lilithen
Lilithen 09.10.2013 v 15:54

Nemám odsud vyloženě špatné zkušenosti. Dva obchody proběhly v pořádku, i když kladného hodnocení jsem se nedočkala. U druhého obchodu mi ani nebylo napsáno, jestli kniha dorazila v pořádku, ale evidentně ano, když se dotyčný neozývá. Po třetí mi slečna napsala, že má zájem o knihy z mé nabídky. Odepsala jsem, napsala své číslo účtu a sdělila konečnou sumu. Dva dny se vůbec nic nedělo, žádná zpráva, nic, ačkoli slečna byla aktivní, tak jsem knihy prodala někomu jinému. Ocenila bych alespoň oznámení, že z obchodu nic nebude, abych nemusela zbytečně čekat, nebo naopak zprávu, že peníze byly odeslány na můj účet. Ale co nadělám :)

Raksa.A
Raksa.A 09.10.2013 v 20:10

Také odsud nemám (až na jednoho zmizelého zájemce) odsud žádnou špatnou zkušenost. Ale prosila bych všechny, s kterými jsem kdy obchodovala, aby mi prominuli, pokud jsem nedala hodnocení. Jsem totiž uživatel chrobák a někdy se mi nevede. No, a pak mi dojdou nervy a vykašlu se na to.

notburga
notburga 10.10.2013 v 11:17

Tak já musím zaklepat, že mě se zatím krom jednoho uživatele ozvali všichni. A už jsem tu uskutečnila přes 20 obchodů. jen s tím hodnocením je to slabší, pořád díky tomu vypadám jako nováček ;-)

Lenka 13
Lenka 13 14.10.2013 v 18:29

Poslední dobou se stává docela často, že nově registrovaní mají obrovský zájem o knihy,
zašlu podklady poprosím o adresu a nic. Nevím zda se za toto může psát negativní hodnocení, jelikož nenabízím knihy jen zde, nevím zda knihu mohu nabídnout dalšímu zájemci či nikoli.

paulhunter
paulhunter 14.10.2013 v 18:35

Lenka 13: myslím, že nejlepším kompromisem je udělit (po rozumné době od posledního kontaktování uživatele) neutrální hodnocení a dát tak alespoň vědět ostatním, jak to je. Pokud by se ti pak daný uživatel ozval později, můžeš své hodnocení ještě případně pozměnit.

nokid
nokid 16.10.2013 v 02:45

Já mám s uživateli DK převážně dobré zkušenosti. Pokud mu/jí moje podmínky nevyhovují, skoro vždy mi to oznámí a to stejné dělám i já. Že by i v tomhle fungovala karma - co vyšleme sami ze sebe, to se nám vrátí?

dracula1968
dracula1968 16.10.2013 v 09:23

Ahoj lidi,
díky za vaše názory, rady a zkušenosti. Já se bohužel tedy knihy Láska je jen slovo od "calmekristy" nedočkala, ikdyž jsem ještě 2x osobu kontaktovala, vůbec se neozvala. Napsala jsem tedy špatné hodnocení a doporučuji dát si na tuto osobu pozor.
Přeji všem spíše ty dobré zkušenosti. Zdraví dracula1968

siena
siena 16.10.2013 v 09:58

dracula1968 - To mne mrzí, že hned první zkušenost se zdejším bazarem je takhle špatná. Musím říct, že jsem osobně měla velké štěstí na "své" prodávající a to i v době, kdy tato, velmi šikovná a dobrá, "služba" (hodnocení bazaru) ještě ani nebyla. Proto, prosím, nezapomínejte psát do hodnocení své zkušenosti.
Setkala jsem se ale také s tím, že mi kupovaná kniha zde v bazaru, přišla přímo z nějakého antikvariátu (!?!) Bylo mi sice následně sděleno, že na tom není nic špatného, ale já si přesto myslím, že by to mělo být prodávajícím sděleno předem. Ostatně, jsou tu i uživatelé, kteří to mají uvedeno v profilu a nebo mají přímo odkaz na stránky svého antikvariátu a já vím, komu co platím a hlavně v jakém stavu ta kniha je. Ani mi nejde tak o ten "příplatek" co jsem ke knize musela zaplatit, ale prostě to není korektní ke kupujícímu.

Text příspěvku byl upraven 16.10.13 v 13:26

jamajka99
jamajka99 27.01.2014 v 13:17

Jsem tu teprve půl roku. Nesetkala jsem se zatím se žádným podvodníkem při nákupu knihy. Je pravda, že více prodávám. Knihy už nemám kam dávat, a navíc mi dcera moje zásoby doplňuje svými odloženými knihami. Snažím se knihy prodávat za nižší ceny. Zkuste se podívat na moji nabídku, možná si něco přikoupíte - ceny většinou opravdu za babku. Hezký den všem.

hrosik3
hrosik3 06.02.2014 v 17:49

uživatelka murca, nabízela knihy od Nesba, poslala jsem jí 240Kč, poslední zpráva byla, že odesílá balíček (před týdnem), od té doby nereaguje na zprávy, nemám knihu, ani peníze

jamajka99
jamajka99 06.02.2014 v 17:52

Třeba jen nemá poštu zrovna u baráku, vydržte. Držím vám palce. Takhle mi jedna zákaznice napínala s dobírkou. Už jsem myslela, že se mi balíček vrátí a nakonec asi po 10 dnech, to převzala.

hrosik3
hrosik3 06.02.2014 v 18:12

no, minulou středu poslala poslední zprávu, že balíček posílá ve čtvrtek a od té doby reakce žádná, stalo se mi to poprvé a dost mě to mrzí

elfos
elfos 06.02.2014 v 18:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

abcbobo
abcbobo 24.10.2014 v 18:35

Uživatelka lenka6980 mi už skoro měsíc dluží peníze za knihu - posílala jsem ji na Slovensko (jen poštovné stálo 190,- Kč).
Na mé urgence nereaguje a abych pravdu řekla, netuším, jak z ní peníze dostat. Samozřejmě moje chyba byla, že jsem nečekala, až se peníze objeví na mém účtu a knihu odeslala poté, co mi uživatelka napsala, že peníze posílá.

Text příspěvku byl upraven 25.10.14 v 17:56

svitim
svitim 07.01.2015 v 11:30

Tak jsem bohužel taky ''nalítla'' a to jsem v nakupování po bazarech hodně zběhlá, ale bylo před vánoci, dala jsem si inzeráty na několik knih, začalo mi chodit spoustu mailů já byla nadšením celá bez sebe a u uživatelky elenji jsem si nezkontrolovala hodnocení, paní perfektně komunikovala, poslala jsem jí 250,- Kč, pak mi napsala, že má chřipku, vzhledem k tomu, že jsem byla taky nemocná, tak jsem jí napsala, že to nevadí, ať pošle knížky po vánocích.
Nic nepřišlo, už se mi to zdálo dlouho, tak jsem jí chtěla napsat a ejhle -paní má zrušený profil. Příště budu třikrát zkoumat profil, než něco koupím.
A upozornění na závěr pro ty, co si myslí, že dobírka je bezpečnější- není! Pracuji na poště a už jsem se párkrát setkala i s tím, že zákazník převzal balíček, zaplatil třeba 3000,- Kč dobírku a v balíčku byl místo mobilu kámen.
Takže vážená paní elenji, užijte si mých 250,-Kč, jste na sebe hrdá?

pajonek
pajonek 07.01.2015 v 12:20

...já tedy nijak moc neobchoduji - ale přesto jsem jednomu nicku prodal na dobírku tři knihy /a nebylo to nijak levné -3500 korunek/ na dobírku - všechno proběhlo k úplné spokojenosti, jak kupující, která dostala knihy a ne cihlu, tak já v zaplacených penízkách
...druhá zkušenost byla s nickem Mercatino - poslal jsem v dobré naději na jeho účet peníze , kniha v pořádku za dva dny došla.
Takže nick Mercatino má ještě i veřejné poděkování .... bezproblémová komunikace, bezproblémová koupě , spokojenost ..............

Alzbetta
Alzbetta 07.01.2015 v 14:14

Já tady přes bazar nakupuji docela hodně a naštěstí jsem neměla ani jednou problém (třikrát ťukám na zuby !!!). Právě naopak jsem měla štěstí,když jsem Knihomolce omylem poslala na účet více peněz,asi o 500.- a ona mi je poslala zpátky na účet. :)))



Vložit příspěvek