Legrace v bazaru


sam198
sam198 13.01.2018 v 17:41

Čaute, stala se mi taková zajímavá věc. Kdosi si ode mě chtěl koupit knihu, z obchodu sešlo (viz konverzace přiložená níže). Ten člověk mi dal bezdůvodně negativní komentář (beru) a zhruba po třetí to již zopakoval (pořád mi chodí upozornění, i když se tyto hodnocení nesčítají). Je ošetřené že se hlasy nepočítají, přesto se mi to pořád zobrazuje v upozornění, protože ten člověk má asi opravdu nějaký problém :). Za pět - šest let se mi nic takového nestalo, ať už jsem prodával knihu nebo se s někým jen tak nezávazně bavil.

Věřím, že to půjde nějak vyřešit aby měl člověk pokoj, negativní hodnocení přetrpím když to tomu člověku udělá dobře ale skutečně zážítek za všechny prachy. Osobní údaje jsem vymazal, zájemcům doporučuji k přečtení s čím vším se člověk může setkat (jen musíte začít odspodu :))


Na internetu jste pořád. Vidím to podle aktivity na DK. Slušností bylo reagovat, odepsat a tak podobně. Třeba že si knihu vezmete později nebo že už o ni nemáte zájem. Kdybyste nebyl na DK každý den, tak by to bylo něco jiného. Negativní hodnocení uděleno, tím to považuji za vyřízené. 21.12.2017 v 13:18 X

Dumas
Dobrý
Takže za prvé na slova velký pozor!!!! Ze mi do 24 hodín udelite negatívne hodnotenie. Zavania to mafianskymi praktikamy. A mafiani ako vieme sa už medzi
sebou už pozabíjali a už su na cintorínoch Tolko k faktom. Po dalšie, že ja vám neodpovedám, možno vy ste non stop - 24 hodín pri pc ale aj nie. Ja som na odporúčanie lekára už monimálne 2 týždne v horách lebo sa mi zhoršila astma.
Takže mám absolútne iné problémy ako je počítač, knihy a iné hlúposti.
Trochu ak píšete emaile, treba sa zamýšlat, čo píšete. Dakujem a už nemám záujem
s vami diskutovat. Váš posledný email, je len vizitkov. Negatívne hodnotenia si dávajte svojim poslancom a senátorom v Ceskej republike. Zbohom.21.12.2017 v 00:36 X

Dobrý den, nevím, co to má znamenat. Na knize jsme byli domluvení, dovezl jsem ji na Slovensko, umožnil vám za ni zaplatit přesně podle vašeho přání. Se vším jste souhlasil a dodnes nepřišla žádná platba (obchod se řeší od 4. 11.). Pokud nedojde k řešení do 24 hodin, udělím vám negativní komentář protože toto jednání opravdu není korektní, slušné a vhodné.21.12.2017 v 00:25 X

Dobrý den, nevím, co má toto přerušení konverzace znamenat, odepište mi, děkuji.19.12.2017 v 15:31 X

Dobrý den, stále čekám na nějakou zprávu od Vás, ozvěte se mi, ať to můžeme tento týden dořešit.17.12.2017 v 17:43 X

Dobrý den, odeslal jste peníze? Nepřišla mi od Vás žádná zpráva. Je to potřeba udělat ihned, neboť brzy opouštím Slovensko.15.12.2017 v 00:26 X

Dumas
Dobrý,
Dakujem a prajem pekný večer03.12.2017 v 20:48 X

Dobře, chápu, díky za zprávu.03.12.2017 v 17:52 X

Dumas
Dobrý
V piatok som bol v banke, ale bola tam masa ludí, tak som to vzdal, pojdem vám
to zaplatit na budúci týžden do piatka. Pekný zvyšok víkendu02.12.2017 v 21:10 X

Dumas
Dobrý
Peniaze vám zašlem vo štvrtok, piatok tohto týždna. Pekný večer29.11.2017 v 21:05 X

Dobrý den, odeslal jste peníze za knihu? S pozdravem sam198 29.11.2017 v 18:46 X

Dobře, necháme to na příští týden.

Zdraví sam198 22.11.2017 v 15:39 X

Dumas
Dobrý
Som pn, nemožem ist do banky, Dakujem za pochopenie22.11.2017 v 15:37 X

Dobrý den, odeslal jste peníze? Jaké je Vaše adresa?
Děkuji, s pozdravem sam19822.11.2017 v 15:24 X

Dumas
Dobrý
V poriadku, zaplatím na budúci týžden.15.11.2017 v 16:38 X

Dobrý den, celková částka včetně poštovného je 7 EUR (4,60 kniha, 2,40 pošta).

Poslal jsme sms. Čekám platbu a poté adresu, kam knihu poslat.

Zdraví sam19815.11.2017 v 16:35 X

Dumas
Dobrý
Prosím, zašlite mi číslo učtu, na moj mobil v smske 0904 861 XXX Prosím napíšte mi
kolko mám zaplatit za knihu??? Napíšte to v smske - kolko bude stat kniha,a kolko
bude stat poštovné??? Predvolba na Slovensko 00421. Pekný večer15.11.2017 v 16:03 X

Dobrý den, knihu jsem dnes dovezl do Bratislavy.

Paníze mi můžete poslat na účet kolegyně: SK190200 0000 XXXX

Pošlete mi Vaši adresu, knihu pošlu přes Slovenskou poštu. Připojte prosím peníze na poštovné (nejsem si jist kolik bude stát ale řekl bych že něco mezi 1,5-2,5 euro).15.11.2017 v 11:37 X

Dumas
Dobrý
Najlepšie by boli banky - VUB - Všeobecná uverova banka, Csob. Ano fio je bez poplatku, ale za podmienky ked občan , fyzicka osoba, pravnicka osoba má v tejto banke zriadený učet - fio banka - ja osobne nepotrebujem učet. Tak nemám učet ani vo fio banke.05.11.2017 v 15:26 X

Zeptám se kolegů v práci. Někdo by mohl mít. Případě mám účet u Fio banky, tam by měl být převod bez poplatků (resp. ze SK účtu na CZ účet to je možné). Knihu tedy dovezu do SK 15/11 a mezitím vyřešíme tu platbu.05.11.2017 v 15:19 X

Dumas
Dobrý
V poriadku, ak je to možne možete knihu zaslat cez Slovenskú poštu. Chcem sa
spýtat, či nemáte učet v banke na Slovensku, peniaze by som vám zaplatil v banke na Slovensku. Co vy na to???05.11.2017 v 15:12 X

Dobrý den, nejste z Bratislavy? Bývám teď v Bratislavě tak bych knihu mohl dovézt sem. Případě bych ji pak poslal přes Slovenskou poštu pokud by vám to vyhovovalo.05.11.2017 v 15:08 X

Dumas
Dobrý,
V poriadku to nie je problém. Co sa týka vkladu na váš učet, velmi rád by som vám zaplatil, ale nakolko ja nemám učet v banke
kniha by sa zaslala na dobierku cez odberné miesto - zasilkovna.cz na Slovensko. Poštovné je tam ovela lacnejšie ako u Ceskej pošty a balík mi dojde na Slovensko do 3 dní. Pekný den
Podrobnosti o zasilkovne.cz vám napíšem.05.11.2017 v 13:04 X

Dobrý den, můžete mi peníze poslat na 2900100567/2010. Zároveň mi pošlete Vaši adresu, ať vím, kam knihu poslat. Nezapomeňte přičíst poštovné 45 Kč.

Prosím o drobné strpení, neboť jsem teď dlouhodobě v zahraničí a v Česku bývám jen na skok. Otočím se doma příští týden a knihu odešlu v pátek nebo začátkem dalšího týdne.

sam198 05.11.2017 v 12:56 X

Dumas
Dobrý den,
mám zájem o knihu: Lincoln: Tým rivalů (cena: 120 Kč + poštovné 40 Kč)
04.11.2017 v 16:11

lucievach
lucievach 14.01.2018 v 14:55

Bohuzel musim rict, ze takovych legraci zazivam na svuj vkus az moc :( hlavne tedy na sbazaru, kde prodavam nebo daruji za poštovné hlavne veci po detech. Nekdy mam chut tu krabici veci za postovne proste vzit a hodit do kontejneru s oblecenim, kdyz me nekdo mesic sponuje kazdy den, ze opravdu ted nema 80kc na poštovné na ucte at mu jeste pockam, potom najednou ucet nema a po 14dnech zacne s nemocnou tetickou, s kolikou u psa, rovnatkama u kralika apod. A ceka ze mu jeste do toho baliku pribalim petistovku. :-/

ddkk
ddkk 15.01.2018 v 11:25

sam198: Smekám před tvou trpělivostí a vstřícností. Jestli jsem to správně pochopila, vůbec asi nešlo o tu knihu, nicméně, jako absurdní zábava to je docela bratelné. Doporučuji dávat pozor na mafii!!! :-)

sam198
sam198 15.01.2018 v 12:35

lucievach: Ano, takové věci se mi také občas stávají ale nikdy se neobjevil takový koumes, který mě dva měsíce přesvědčuje že tu knihu opravdu chce, nechá si ji zavést na Slovensko a ještě se cítí ukřivděn že dostal negativní hodnocení a snaží se mi to co nejvíc oplatit. Kdyby jen to, ale ať už dá konečně pokoj :D. A na mafii teď dávám pozor, zvlášť na tu z východu.

lucievach
lucievach 15.01.2018 v 12:57

To jsou lide co se potrebuji hadat a upozornovat na sebe, protoze normalne na ne uz asi nikdo nereaguje :)) fakt nevim, co si nekdy myslet, ale asi spis politujte :-D musi mit smutny zivot...

Liliana2006
Liliana2006 23.02.2018 v 16:12

Tohle to jsou typy lidí kteří nemají nic jiného na práci a věčně vysedávají u počítače... Hrůza :( a taky na sebe chtějí upozornit !!!


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.08.2018 v 14:11

https://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/do-sveta-na-zkusenou-cili-o-cestach-tam-a-zase-zpatky-387341

Ve stejný den začal stejný uživatel knihu nabízet za 300 kč, jako ji postávat za 100 kč. Nevím, mě to pobavilo. Ale i tak bacha, se to sice zdá vtipný, ale zároveň to dost smrdí....

Atena
Atena 21.08.2018 v 08:38

Nevadí mi přeprodej knih, živím se stejně, ale pan DUMAS je opravdu asi nemocný, když si přečtete jeho negat. komenty, je to stále o tomtéž, dlouho se domlouvá, dlouho smlouvá, vymýšlí nahoru, dolů a nakonec knihu nekoupí. Pokud má prodávající štěstí, že má na ni okamžitě kupce na Slovensku, tak je obchod bez problémů. Pokud kupujícího teprve hledá a čeká na platbu od něj, je to hrůza a chce to pevné nervy. Já jsem to po několikátém obchodu vzdala, napsala mu konečně negativ a požádala ho, ať mě už nekontaktuje. A on stále otravuje a posouvá mi negativ nahoru, naposled dnes v cca 1h ráno. Tak se normální a zdravý člověk prostě nechová. Pokud jsem četla ze správ, co mi o něm přišly, tak má už problémy i na Slovensku...

aht
aht 31.08.2018 v 15:30

Po posledních pár obchodech také uvažuji o knihobudce u knížek za kováky. Poptávané knihy za stokoruny jsou vyřešené hned, ale kniha za 20kč je často neřešitelná. Osobní převzetí v Praze u metra Českomoravská pro mnoho uživatelů znamená že jim knihu dovezu na přesnou adresu na druhé straně Prahy a jako bonus mají čas jen dnes mezi 21:10 a 21:23. Bohužel to není ojedinělé a není to jen u knížek. Co je ještě horší je že tito lidé většinou na místě ještě chtějí slevu a lahůdka nakonec chtějí slevu aby na tom ještě něco vydělali. Ten zisk není výmysl, ale normálně tím argumentují. Když se jich zeptám proč si tedy vzali jen jednu knihu a né nějaké množství že bych se toho rád zbavil, tak prý nechtějí aby jim v tom leželi peníze. To už se většinou neudržím a začnu se smát. Tito "podnikatelé" se vyznačují vysokoškolským titulem, který nemůže chybět v podpisu každé zprávy. Adresu posílají většinou tak že začíná Ateliér akademického malíře, Projekční kancelář... Denně pracuji s lidmi a přijde mi to jako šířící se postižení. Ti co si hrají na podnikatele na úrovni se většinou nezapomenou zeptat na slevu nebo co jim k jejich óbr objednávce ještě dáme zadarmo. Občas se stane že bez slevy odejdou, vtipné je že se to často stane i když mají už zboží zaplacené online :D. Naopak nejraději s kolegy máme chlapíky v monterkách. Většinou mají objednávky za výrazně vyšší částky, nechají si poradit, přikoupí příslušenství, děkují a platí cash.

Text příspěvku byl upraven 10.04.21 v 18:22

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.02.2021 v 12:06

Dnes jsem narazila na větu v hodnocení prodeje:
"Není můj problém, že je kniha 14 dní na poště. Měla jste si říct o podací číslo."
Já nevím, ale když někomu posílám knihu z bazaru, tak v den odeslání napíšu automaticky:
"Odesláno, podací číslo je xyz."
Znamená to, že jsem měkká? To je pro mě totiž správný postup. A zdá se mi to, nevím, asi slušné. Ne aby mě ten, komu posílám, prosíkoval o číslo. Už jenom z důvodu, abych se o to ani já dál nemusela starat. Mě to přijde normální.... :/
Občas je to totiž poslední kontakt s druhou stranou. Jako se mi to stalo teď nedávno. Žádná reakce, že mu dorazilo, žádný palec. Čert toto vem, já udělala všechno k spokojenosti druhé strany, a "zbavila" se něčeho, protože ne každý na bazaru očekává, že vydělá, ale chce jenom místo kvůli dalšímu uzrácení :O :D

Text příspěvku byl upraven 06.02.21 v 12:07

Skallarix
Skallarix 06.02.2021 v 12:16

Já v drtivé většině podací číslo zásilky píši automaticky. Nejen že je to asi slušné, ale je to takové... Asi i normální a přímé jednání.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.02.2021 v 12:34

No právě! To byla reakce na negativní hodnocení, protože balíček nepřišel a někdo si ji musel najít sám. Což bez toho čísla jde blbě. A co jsem pochopila, pouze fyzicky na poště. Telefonicky to jde pouze pokud má někdo to číslo. (Pokud baba jenom nebyla líná nebo měla frontu a proto mi lhala.)

Já sama často lístek o zásilce nedostanu, když je záskok v rajonu, protože si asi někdo řekne: "Tady je asi přepsali v čísle ulice!" A skončí to ve špatné schránce a potom se třeba stane, že lístek někdo omylem vyhodí s reklamou, protože nic z pošty nečeká. To se v zásilkovně fakt nestane :D

Na starý kolena je dobrý bydlet ve stejný ulici jako rodiče, ale v těhle momentech fakt ne :D

Text příspěvku byl upraven 06.02.21 v 12:35

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.02.2021 v 18:59

Nějak mě to hledání perel v bazaru začalo bavit :O

"Žel jsem objednanou knihu za 150 korun pro ní doma nenalezl a vrátil jí tedy peníze zpět. Oplátkou od ní vyfasoval koment o tom, jaký jsem podvodník..."

Takže to chápu správně? Jako potvrzení, že se vyplatí nemazat inzeráty a potom holt doufat, že mi někdo nenapíše dřív, než jí znovu seženu za tu předtím prodanou? Ok.... :D :D :D
(Holt tentokrát doufání nestačilo...)

Text příspěvku byl upraven 07.02.21 v 19:00

Skallarix
Skallarix 07.02.2021 v 19:04

Musím říci, že se mi teď (poprvé!) stalo, že knihu, o kterou paní stála, jsem již neměl. Kniha byla někomu věnována a já zapomněl smazat inzerát, jen jsem si knihu odebral z knihotéky. Peníze jsem ale ještě neměl a nebylo tedy třeba nic zasílat zpět, a jako omluvu za zmatky jsem paní zaslal jisté jiné tiskoviny z čínské medicíny - za poštovné.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.02.2021 v 19:09

Skeeve: a máš v bazaru dvacet červených palečků? Ne. Takže tobě bych to věřila. Ale jindy to jsou jenom keci v kleci :(

Skallarix
Skallarix 07.02.2021 v 19:10

@Lenka.Vílka - Jo, tak to je jiná...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.02.2021 v 19:14

Fakt nechci bejt zbytečně negativní a říkám si, že tohle není drbání. No, je... :D :D :D

alibrum
alibrum 09.02.2021 v 19:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

xxBILLY
xxBILLY 11.08.2022 v 10:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek