Bazar na Databázi knih


Skallarix
Skallarix 04.08.2021 v 15:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jamajka99
jamajka99 06.08.2021 v 14:34

@archivářka115 Zkoušejte zadat jednotlivé tituly - kolikrát jsem uspěla zrovna v Nejlepším světovém čtení :-) Pokud neuspějete nutno zadat jako nový titul. Viz např. https://www.databazeknih.cz/knihy/nejlepsi-svetove-cteni-volny-pad-constance-les-expedice-endurance-145214

Jack.Bledsoe
Jack.Bledsoe 11.08.2021 v 11:29

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Koka
Koka 02.09.2021 v 18:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vladimir3043
vladimir3043 21.09.2021 v 19:42

Prosím o zvážení, zda-li je nutné blokovat nově registrovaným 3 dny psát zprávy jiným uživatelům. Asi to je nějaká novinka jako ochrana před rozesíláním spamů nebo nevím, proč se to zavedlo, ale způsobuje to komplikace.
V bazaru mohou sice nováčci okamžitě po registraci rozpracovat objednávku knihy, ale pak už 3 dny nemůžou napsat osobní zprávu, že knihu zaplatili a hlavně ani další s doručovací adresou. Alespoň tak mi to teď píší. Po třech dnech nemožnosti komunikace s prodejcem si ji někdo pak koupí raději jinde a už se nikdy neozvou. Pokud nemohou 3 dny komunikovat, tak ať tedy jim ani nejde 3 dny rozpracovat objednávka. Ale na tom pak budeme jako prodejci stejně biti, koupí si ji a obstarají pak raději na jiných serverech hned. Nebo ať jim nejde psát OZ jen 24 hodin, 3 dny je zbytečně dlouhá doba. Děkuji.

Text příspěvku byl upraven 21.09.21 v 21:19

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.10.2021 v 18:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


yenda1
yenda1 21.10.2021 v 20:49

Dobrý den,

hledám knihu Orchideje - Pavel Smrž , Jan Kabíček. Pokud někdo z přítomných knihu vlastní a byl by ochoten ji prodat, nebo by i věděl, kde se dá sehnat, dejte prosím vědět.
Děkuji za každou zprávu a stopu

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.10.2021 v 11:17

Teď jsem se vážně pobavila, proč dal někdo palec dolů a jak to zdůvodnil:

"Velmi nekorektní a urážlivé chování bez jediného důvodu. Napsal pouze toto: Zdravím, upřímně, určitým lidem knihy prodat nechci a vy jste jedním z nich. Na mé inzeráty nereagujte. Rozhodně nedoporučuji!"

Pokud by vás zajímalo, kdo ten palec dolů dal. ...nikdo jiný než davepp...

:D :D :D

A proč to dostal uživatel? Pro tohle:
"Odmítl jsem místnímu překupníkovi a na FB nedůvěryhodné osobě ve skupině Bazar fantasy, scifi a hororových knih prodat knihu. Samozřejmě následovalo několik vzteklých zpráv a výhružek, zakončených hodnocením z pomsty. Ostatně ta množství negativních hodnocení na tzv. "sběratele" hovoří sama za sebe."

Vážně jsem ráda, že je zde možnost komentáře a vlastních slov a taky časem možnost blokovat profil, když to nějaký levák. Protože prodávající je ten, kdo si může vybrat, komu něco prodá. Když se mu člověk nebude zdát, nemusí mu nic prodat jenom proto, že napsal první, ze strachu negativního hodnocení. To je fajn :)

Text příspěvku byl upraven 22.10.21 v 11:22

Agriterra
Agriterra 01.12.2021 v 19:19

Pan Vladimír 3403, který zde řeší nemožnost rychlého obchodu, se mnou po mé pozdní odpovědi po 6 dnech (na profilu měl červeně napsáno, že je pryč a zpět zde bude až 30.11. - tudíž napsala jsem v logice věci až toho 30.11, tj. po 6 dnech ), přestal komunikovat s tím, že když jsem okamžitě knihu nekoupila, ale dovoluji si obtěžovat s dotazem, zda by neměl ještě jinou knihu, tak na mne není zvědavý. Následně mě zablokoval, takže bohužel nemohu svůj názor napsat jemu.

Opravdu někteří z nás nemají čas sedět dnes a denně na internetu, naopak se domnívají, že pokud někdo něco prodává, bude rád, když bude případně moci nabídnout další zboží. Stačilo slušně napsat, ať se nezlobím, že nemáte ani knihu, ani zájem. Nikoliv člověka osočovat. Že jsem 6 dnů nenapsala, jste mi “omlátil o hlavu” třikrát, přitom jste na profilu jasně uváděl, že do 30.11. nebudete k dosažení.

Mimochodem, ohánět se tím, že někdo dělá cavyky s knihou za pár korun… Myslím, že právo posuzovat, kdo si co může a nemůže za své peníze dovolit, nikomu nepřísluší.

vladimir3043
vladimir3043 01.12.2021 v 21:52

Nechápu, proč máte ještě potřebu to tu vůbec řešit veřejně. Až zde budete vycvičena z bazaru tak důkladně jako já a ne jen vaším jedním zrealizovaným obchůdkem, tak budete nahlížet na některé věci také jinak. Já jsem vám k tomu své stanovisko sdělil jasně. 24. 11. v 16:00 jste si u mě zde naklikala knihu a hned v 17:00 obdržela obratem platební info s číslem účtu. Hotovo = vyřízeno z mé strany. Po 6 dnech vaší nekomunikace a neuhrazení platby jste se konečně ozvala s tím, že byste vlastně moc chtěla i první díl, když jste u mě naklikala jen ten druhý, ale ten já vůbec nemám ani nenabízím. Aby se vám vyplatilo poštovné a že pokud ho tedy nemám, že se ještě možná případně podíváte, jestli vás něco u mě nezaujme. A na tohle jsem vážně čekal 6 dní!? Na takovéto rozvleklé "obchody" já čas opravdu nemám. Knihu jste v termínu nezaplatila, šla logicky do blokace. Chápu, že to asi naštve. V blokaci mám ale už cca 300 nicků, kteří mi neuhradili rozpracované knihy v termínu několika dnů. Dělám to poslední dobou běžně = o takové nakupující prostě zde nestojím. Protože takových (nejen) nováčků, co si knihy tady jen vesele naklikají a pak už vůbec nekomunikují anebo komunikují obstrukčně je tu už na můj vkus přespříliš a neustále přibývají. Dělám desítky obchodů denně nejen tady ale i jinde, kde to odsýpá a tohle nekomunikování jen zdržuje a nikam nevede. Nejvíce neplatičů je nakonec hlavně zde, už kolem 15% a ta komunikace kolem toho všeho jen plýtvá časem. Obchodujte zde tedy takto klidně s jinými prodejci, třeba budou rádi i přímo nadšení, když vám budou shánět knihy, o které máte zájem a čekat pomalu i 14 dní na platbu knihy za 72,- Kč. Já to bohužel nejsem.

Text příspěvku byl upraven 01.12.21 v 23:42

xxBILLY
xxBILLY 11.12.2021 v 00:40

VLADIMÍR 3043
také se mi to stalo již 3x, že si u mne objednali knihu noví zájemci, ale pak se mi
neozvali. Ani po třech dnech...
Nevím, jestli je pro nové zájemce po přihlášení na DK nějaké upozornění pro ně,
aby se ozvali po 3 dnech, ale asi ne. To by mi některý napsal.
Nechápu vůbec toto opatření, bylo by možná dobré se s majitelem DK
domluvit na jiném řešení. Přece také přichází o zisk.

vladimir3043
vladimir3043 11.12.2021 v 07:50

Xxbilly: Tenhle nesmysl byl zaveden někdy během září, kdy jsem to sem psal, ale díkybohu se od něj brzy upustilo. Takže už to nováčky nijak neblokuje. Ti, kteří teď nekomunikují prostě komunikovat nechtějí nebo už si obratem sehnali knihu jinde a zapomněli, že vám zde nějaký obchod rozpracovali.

Text příspěvku byl upraven 11.12.21 v 08:03

Maxima044
Maxima044 06.01.2022 v 20:18

Dobrý den všem. Jsem zde nová a poptávám jednu knihu. Když jsem pročítala váš web, nelíbí se mi, že píšete dávat přednost uživatelům s ověřeným bankovním účtem. Měly by se účty ověřovat jinak, než nákupem kreditů. Kredity nyní nepotřebuji, ale mrzí mě můj neověřený bankovní účet u mého jména.

reader.007
reader.007 07.01.2022 v 00:43

Maxima044: Tak to Vás opravdu mrzet nemusí. Tak zvaný "ověřený účet" v minulosti opakovaně nezabránil tomu, aby byli lidé v bazaru podvedeni "ověřeným uživatelem", zatímco mnoho obchodů zde bylo šťastně uzavřeno i bez téhle pentličky ke spokojenosti kupujících i prodávajících. Spíš než zelenou fajfku bych si před uzavřením obchodu prohlédla hodnocení v bazaru, jestli tam není nezdravě mnoho negativů.
Mnoho štěstí při pátrání po knize...

Maxima044
Maxima044 07.01.2022 v 09:18

Reader. 007, děkuji za vaši odpověď.

Tony52
Tony52 12.01.2022 v 21:03

Dobrý den, sháním nějakou knihu/příručku o opravách nebo repasi nebo stavbách notebooků vycházely asi tak před 20 lety. děkuji za tip

Atevi1105
Atevi1105 10.07.2022 v 11:28

Zdravím všechny.. Jsem tady nová a nevím jak to chodí když knížku nabídnu k prodeji. Zájemce platí dopředu převodem na účet a nebo dobírkou? Dobírka totiž vychází dráž, pokud volím Balíkovnu a to se mi zdá zbytečné. Za mě raději zvolím platbu na účet předem - a ušetřené peníze nainvestuji do nákupu knih. Prosím, napište jak na to.. díky Iveta

hlenicka
hlenicka 22.07.2022 v 11:12

Prosím, chci se zeptat, je normlani, aby po mě chtěla uživatelka, abych poslala 3 týdny předem peníze za knihu, kterou jsem si u ji vybrala? Slušně jsem ji rekla, že nerada posílám peníze takhle dlouho předem. Ona mi odepsala, že se stačí podívat na její hodnocení, které je vcelku úchvatné a ani nepockala na odpověď a zablokovala mě. Tak nevím, jestli je chyba ve mě, že sem neplatila, jak si dupla dotyčná, nebo jen že me chtěla prachy a nazdar. Takto se chová prodejce ke kupujícímu?

tatjana1737
tatjana1737 22.07.2022 v 12:09

Těžko soudit, tři týdny tedy i mně přijdou jako dlouhá doba. Prodávající možná měla špatnou zkušenost, že se lidé ozvali, ale nezaplatili, ale blokování potencionálního kupce mi zůstává záhadou...

helenkan
helenkan 22.07.2022 v 16:02

Hlenicka: Ještě jsem se s takovým prodejcem nesetkala. Určitě bych od toho radši sama upustila. Zvlášt když nenapíše důvod.

Pirnitz
Pirnitz 22.07.2022 v 16:35

Existují i překupníci, kteří vědí, kde je požadovaná kniha levněji k dispozici. Až si ji u něj objednáte, on ji tam teprve koupí a Vám ji dráž přeprodá. Proto ta časová prodleva. Vůbec to nemusí být tento případ, jen, že možné je všechno.

hlenicka
hlenicka 22.07.2022 v 18:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.11.2022 v 11:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vysypanel
vysypanel 11.01.2023 v 11:05

Ahoj všichni. Nemá někdo na prodej knihu Kulišárny Josefa Dvořáka? Díky za info...

pauline93
pauline93 09.03.2023 v 11:41

Dobrý den,
sháním knihu/eknihu: Robert Galbraith - Smrtící bílá.
Nabídne někdo za rozumnou cenu? Děkuji



Vložit příspěvek