Rozrušená země

od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní dějová linie spočívá v tom, že komunisté a organizátoři kolchozu Nagulnov a Davydov neúnavně bojují s problémy, které v kolchoze nastávají a přesvědčují vesničany, aby pracovali co nejusilovněji. Přitom postupně odhalují rozsáhlé protikomunistické povstání, které má své agenty rozmístěné na více místech SSSR, mimo jiné i v Hromoluzích. Zde se ho účastní například statkáři Ostrovnov nebo Polovcev. Nagulnov a Davydov se spolu s dalším komunistou Razmjotnovem ozbrojeni vypraví k Ostrovnovu domu, kde se kontrarevolucionáři skrývají. Polovcev s kamarády však po komunistech vrhají granát a střílí z kulometu. Davydov i Nagulnov při potyčce zemřeli, povstání však bylo potlačeno, zajatí povstalci vyzradili ostatní a postupně byli všichni antikomunisté zatčeni a zastřeleni nebo uvězněni....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28439/rozrusena-zeme-28439.jpg 3.516
Orig. název:

Podnjataja celina (1932)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Sfinx – Bohumil Janda, Svoboda, Lidové nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (1)

nightlybird
27.10.2011

WEIL - "jeden z důvodů, proč socialismus vznikl" a sice možná ten hlavní, byla skutečnost, že se našli jedinci, kteří usoudili, že mnohem zábavnější než pracovat, je majetek těm pracovitým pitomcům sebrat, pokud se budou cukat, tak je oddělat, komu se to nebude líbit, toho strčit za katr a ostatním vymýt hlavu vhodnou teoreticko-ideologickou nadstavbou.
A tragická je skutečnost, že poté, co se tahle ideologie před 20 lety prakticky celosvětově zhroutila jako domeček z karet, se najdou jedinci, kteří se nám ji snaží rádoby nenápadně znovu podsouvat.

Autor a jeho další knihy

Michail Alexandrovič Šolochov

Michail Alexandrovič Šolochov
ruská, 1905 - 1984

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených23x
v Knihotéce43x
v Chystám se číst3x