Mein Kampf

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Mein Kampf představuje jeden ze základních dokumentů nacistické ideologie, která v minulosti zapříčinila miliony mrtvých. Obsahuje mnoho polopravd a lží, propagandistickou demagogii a názory nehumánní, rasistické a odporující zákonům demokratických států.

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32423/mein-kampf.png 1.9364
Nahrávám...

Diskuze o knize (28)

SputnikV
20.10.2021

freejazz - s vaším hodnocením Hitlera a jeho blábolů... nicméně účinných blábolů na veřejné mínění . souhlasím, vaše hlouipá kritika Kapitálu potažmo Marxe, který je vážen vbšude ve světě a vyhiodnocen jako jeden z největších mozků a totéž Lenina souhlasit nemůžu. Trefili to.a bláboly o sekundování DStalina také neodpovídají tomu, co se dělo. jo,

Hitler byl možná nikdo, ale bohužel dovedl strhnout, to sociopaté a psychoparé dovedou, snad jen proto je třeba se zabývat jeho myššlenkami stejně váížně, jako se psychologové zabávají myšlenkami jiných seriových vrahů .... abychom pochopili, co bylo právě v této osobnosti tak zlé a také tak výjimečné,když vzdělání, intelekt a podobné to nebyly.

i dnes někteří chtějí přetvářet svět po svém třeba nějaký ten burzovní spekulant, tomu se celkem daří

M.H.
19.10.2021

Rozsiahly príspevok v odbornom časopise o skutočne veľkom nemeckom komentovanom vydaní (2 zväzky, vyše 1900 strán) z roku 2016: HAUNER, Milan. Hitlerův „Mein Kampf“ 2016. Soudobé dějiny, 2016, roč. 23, čís. 4, s. 678 – 703. https://dx.doi.org/10.51134%2Fsod.2016.043 .
Azda raz aj cs/sk vyjde podobný počin.

freejazz
14.04.2021odpad!

apropó – když máte opravdu chuť dovědět se něco o tomto hovadu, zkuste se začíst do šesté části Knausgardova díla Můj boj. myslím to úplně vážně. protože číst bláboly od soudruha Hitlera je stejná ztráta času jako číst Voloďova šibalství, třeba vázané v kůži nebo pitomost bez smyslu a logiky zvanou Kapitál.

freejazz
14.04.2021odpad!

hledat cokoliv dobrého v této znůšce blábolů, tak to chce opravdu odvahu a nasazení.

mnohem horší je ovšem obdivná tiráda na tohoto velducha... uťápnutý křupan bez jakéhokoliv vzdělání, loutka v rukách jinačích manipulátorů ochotná udělat cokoliv. blbeček, co se vymknul a začal svět „přetvářet“ po svém. a tak spolu se svým sekundantem Stalinem zavlekli svět do krvavé lázně.

nerozumím, jak může na databázi vůbec exitovat toto heslo a jak tu může být za spisovatele vydávána takováto zrůda... snad jako „studijní materiál“?

obludné.

Prospero
15.01.2021

Když se ptáte, kdo byl Adolf Hitler.. Měli byste se zeptat i na to, kdo byl Theodor Morell. Málokdo ví, že Theodor byl Hitlerův osobní lékař a člověk, který pomohl Spojencům vyhrát Válku, protože pomalu odělával jak Hitlera, tak celé jeho vojsko. I když to teda nedělal úplně pro Spojence, ale spíše ve svém vlastním zájmu.

Theodor Morell totiž řídil jeho závislost. Původně vytvořil speciální "vitamínový" mix z amfetaminů a opiátů, který podával vysoko postaveným důstojníkům SS, díky čemuž ho potom Hitler jmenoval a ustanovil svým osobním lékařem..

Říká se, že Morell měl židovské předky, a proto se Hitlerovi snažil zavděčit a zalíbit, navykl Hitlera na speciální drogový mix, jehož přesné složení znal jenom on, takže se postaral, aby se v životě Hitlera stal nenahraditelným a tím nedotknutelný. Jenom tak mohl klidně spát beze strachu, že si pro něj jednou přijde Gestapo kvůli jeho židovskému původu. Hitler Morellův "lék" polykal jako bonbón ve zlatém obalu. Morell také evidoval Hitlera ve svém lékařském deníku jako pacienta A.. A dozvěděli jsme se, že do Adolfa píchal různé steroidy, testosteron mladých býků, výtažky z prasečích jater.. A nakonec ho navykl na pervitin a kokain, což chlapovi už s tolika psychózami a Parkinsonovou chorobou moc nepomohlo.

Na konci Války už Hitler užíval kokain a pervitin. Byl to feťák. Hitler byl po většinu času úplně v limbu, stejně jako celá jeho armáda, která se jednu chvíli cítila nepřemožitelná a za chvíli padala držkou do příkopu. Byla neustále v depresích a unavená, válela se na polích, protože Spojenci vybombardovali továrny na výrobu drog a přerušili dodávky, takže se z nacistického vojska stala jedna velká troska, která prožívala ten největší hromadný absťák v historii.. Protože právě pervitin jim byl původně podáván jako podpůrný prostředek, po kterém se měli cítit dobře a mít více energie. Možná právě proto Hitler začal prohrávat Válku a skončil jako vyklepaná troska někde v bunkru, kde nakonec údajně spáchal i sebevraždu. Ať to chcete uznat, nebo ne.. Druhou Světovou nám dost možná vyhrál pervitin, což už pro tak narušenou osobnost a psychicky i fyzicky nemocnou duši byl poslední hřebíček do rakve.

P. S. Věděli jste, že Americká vláda chtěla seriózně podplatit Hitlerova zahradníka, aby pomocí injekčních stříkaček vstřikoval do jeho záhonu s mrkvemi estrogen? Chtěli udělat z Hitlera ženu, aby nebyl tak agresivní a více přístupnější k manipulacím a dohodám.. Čímž ho chtěli zdiskreditovat u německého národa a rozvrátit nacistické Německo zevnitř. :D

Říkám si.. Jestli nebyl na drogách už tehdy, když tuhle knihu sepisoval. Hodně by to vysvětlovalo. Pozdravuj tam Krále Tutanchámona, blbečku..

osip667
29.09.2020odpad!

Knihu jsem sice nečetl,ale už z principu musím dát odpad. Jistě v ní budou některé dobré úvahy,ale pouze některé. Většina toho bude hnědý a páchnoucí smrad.

siena
19.03.2020

Aha, takže další do zdejší společnosti obdivovatelů vůdce:
Faktom ale zostáva, že tie "bludy" zapríčinili ekonomický a technologický rozmach Nemecka za celú jeho existenciu a aj vďaka dvanásťročnej ére vlády kancelára Hitlera, ktorú súčasná nemecká politická "elita" považuje za najtemnejšiu kapitolu nemeckého národa, je Nemecko najvyspelejšou krajinou Európy.

Tak měla bych dvě poznámky. Jednak, za nejtemnější kapitolu německého národa ji považují milióny dalších obyvatel této planety. A za druhé, o to, že je Německo nejvyspělejší zemí Evropy, se zasloužil především Konrad Adenauer. A nejen za hospodářské pozvednutí země, která byla po válce zdevastována, ale především se zasloužil o to, že je to země demokratická, že se jí podařilo smířit se i se svými letitými protivníky...

siena
12.02.2020

ctuacturad, já upřímně doufám, že toho opravdu nebude již nikdo "schopen".
Samozřejmě, můžeme toto "dílo", a nejen toto, brát jako filozofické pojednání, nad kterým budeme obdivně kývat, můžeme tu rozebírat všechno možné. A že se i na zdejších stránkách rozebírá. Co je nakonec ale nejdůležitější, je fakt, kam toto "filosofické učení" vedlo, co lidstvu přineslo. Jestli jeho "učení" přineslo smrt milionům lidí, nesmírné utrpení a strádání, kdy se v jeho jménu vyhlazovaly celé národy, tak tomuto filosoficko-kulturně-literárnímu přemítání nerozumím, a ani nechci rozumět. Jedno od druhého nelze oddělit. Dle mého je to pouze snaha o relativizaci. Ale samozřejmě beru na vědomí, že se podobné hlasy ozývají čím dále hlasitěji. Čehož jsou důkazem i tyto stránky...bohužel.

1