Lolita

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šokující zpověď čtyřicátníka Humberta o bezmezné erotické posedlosti kouzlem dvanáctileté „nymfičky“ a jejích tragických důsledcích dokáže i bezmála půlstoletí po svém vzniku zasáhnout čtenáře otevřeností…

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/590/lolita-590.jpg 4.12510
Orig. název:

Lolita (1955)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (14)

Diskutovat
Katranis
03.07.2017

Filmové zpracování je také dobré. Obě dvě verze.

Culka
08.02.2017

..............

kvapsv
17.12.2013

Moje srdcovka.. Vladimír Nabokov byl opravdu Mistrem s velkým M. :)

Minas
03.06.2011

paulhunter: Byl bych přímo pro smazání celého tohoto vydání, jelikož ani českým vydáním není. Pokud jsem správně hledal, tak vydání by měla být čtyři z 1991, 2001, 2003 a 2007. Vydání zde, které má místo oficiální anotace "popis děje", má navíc obálku v angličtině a neobsahuje žádné jiné informace, které by mohly potvrdit, že se jedná o 5. české vydání

nightlybird
03.06.2011

Mnoho povyku pro nic, souhlasím s kolegou s-readerem, je spousta knih, kde je děj vlastně nepodstatný a s čtenářským potěšeníčkem nesouvisející. S drobnou výhradou - pochopitelně u detektivky nebo thrilleru napíše do anotace nebo komentáře podrobný děj nebo pointu jen člověk značné zlomyslný nebo slabomyslný.

paulhunter
02.06.2011

perhonen: Já tu anotaci neprojížděl (je tu navíc několik různých vydání), takže jsem ani nevěděl, že nějaký spoiler obsahuje. Navíc u tady toho vydání se nejedná o anotaci - někdo spíš jen zkopíroval text z kdovíjakého webu (už jen z toho důvodu, že obsahuje věty typu: "Domnívám se, že ve své době dílo způsobilo"). Takže správně to nebudu označovat spoilerem, ale celou "anotaci" smažu a poté tam vložím oficiální od knižního nakladatele. Navíc nejsem všemohoucí, jednou opravím něco a pak se na mě (a na kolegy moderátory) může sesypat lavina požadavků na opravy (o kterých zatím ani nevíme) stejného typu. Takže prosímte strpení a za veškeré upozornění na chyby děkujeme.

(P. S.: navíc i běžní uživatelé mohou opravovat záznamy v DK, stačí, když to pak někdo z moderátorů schválí.)

Perhonen
02.06.2011

paulhunter: Za spoiler se dodatečně omlouvám, normálně je v komentářích nepíšu - akorát mi přijde dost nefér mít kompletní zápletku již v obsahu knihy a mě vyčinit za hnusný spoiler v komentáři. S tím nic neuděláš? Chápu, že komentáře přelétne zběžně každý a do dlouhého popisu u knihy se už mnozí třeba ani nepouští, ale když jsem si sama chtěla (jsem osoba ženského pohlaví, správně) před přečtením Lolity zjistit stručný obsah, málem jsem se díky tomu dozvěděla veškeré stěžejní informace. Takže: Neměl bys jako první větu obsahu napsat: Obsahuje jeden velký spoiler?

paulhunter
02.06.2011

s-reader: já o Lolitě nevím vůbec nic z děje. Jen jsem četl kdysi dávno anotaci, takže tyhle spoilery pro mě jsou dost nepříjemné. Neřekl bych, že zrovna Lolita je tou knihou, o které by každý něco aspoň trochu věděl. Závidím, pokud ti nevadí vyzrazený děj, mně osobně to ten zážitek rozhodně kazí.

s-reader
02.06.2011

Myslím, že se role spoilerů hodně přeceňuje. Zrovna Lolita je natolik známá, že pochybuji o tom, že by někdo z čtenářů nevěděl alespoň rámcově, do čeho jde. Pro mě není na knize nejdůležitější její obsah, podstatnější je, jakým způsobem autor svou myšlenku interpretuje. Ale stejně by mě zajímalo, komu to - stejně jako mě - nevadí, a komu dokáže předem vyzrazený děj naprosto zničit čtenářský zážitek.

Minas
01.06.2011

Co komentář? Ale podívejte se na obsah knihy, vždyť je tam mnohem větší spoiler.. možná by to chtělo onen "Obsah" zkrátit ;-)

paulhunter
01.06.2011

sam198: To byl opravdu hnusný spoiler, a proto jsem dal upozornění hned na začátek jeho komentáře.
Perhonen: to se opravdu nedělá, sám jsem knihu někdy chtěl číst a tímhle bys mohl(a) hodně potenciálních čtenářů knihy naštvat. Příště používat slovo SPOILER. Díky.

sam198
01.06.2011

Perhonen: A co takhle upozornění na spoiler? Viděl jsem oba filmy tak je mi to jedno ale kdybych četl knížku (po tvém komentáři)...

Polly
26.03.2011

Pro pajonek : Myslím, že je všechno z toho co píšeš, ale zároveň ještě něco na víc co ho dělá lidským a pochopitelným pro ostatní lidi. Neříkejte , že jste ho ani jednou během knihy nelitovali.

pajonek

bovinka píše," film mne trochu zklamal "- ale který ? Lyne nebo Kubrick ? Protože jestli dám já filmu Lyna 100 bodů, tak Kubrick musí dostat 120 bodů..... tak který je ten "zklamání"? OBA DVA jsou výtečné................