Kladivo na čarodějnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vraždící losinská a šumperská bestie jménem Boblig, šílený inkvizitor a jeho ochránci, kníže Liechtenstein a olomoucký biskup téhož příjmení, vstoupili koncem 17. století do dějin jako tvůrci hrůzostrašného hororu monstrózních čarodějnických procesů, při nichž osobně fanatický mnohonásobný vrah Boblig fyzicky a psychicky zmasakroval, umučil, okradl o čest a majetek a nakonec zaživa upálil přes stovku nevinných obětí, včetně šumperského kněze, děkana Kryštofa Aloise Lautnera. Triumfující bestii nikdo nezastavil. Fanatismus a arogantní zvůle tehdejší moci vygenerovaly takovou institucionalizovanou hrůzu a davovou hysterii, že se nikdo nikoho nezastal. Vraždící triumfující bestialita změnila iracionalitu v realitu, v dokonalý horor o dokonalém zatmění rozumu. Tento sugestivní historický román, v němž se autorovi podařilo spojit faktografickou přesnost s vypravěčským umem, úspěšně zfilmoval režisér Otakar Vávra. Kaplického výpověď tak dostala to, o co autor vždy usiloval, lidovou dimenzi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32578/kladivo-na-carodejnice-32578.jpg 4.62086
Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Český klub
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (10)

Diskutovat
Alix
24.03.2018

martina5896: Teď nechápu, proč si ji nepřečteš?

Alix
24.03.2018

milan3144: Myslím, že jsi to vystihl naprosto přesně, až mne z toho mrazí. Otázka ovšem opravdu je, jestli jsme se z toho poučili...

martina5896
04.01.2018

Prosím mohl by mi někdo shrnout dej knihy? Děkuji moc

stanislaw
30.12.2017

pro Phyla : hezky jsi to napsal, každé náboženství je čiré zlo určené k ovládání lidí. nic víc.

Eicherik
27.02.2016

Realita je někdy hrůznější, nežli vymyšlený příběh. Zvláště ta, která je živena náboženským fanatismem.

Rade
07.02.2016

Pro Prateri: k té slovanské povaze: konkrétně v tomto případě jsou aktéři šumperských čarodějnických procesů v drtivé většině Němci - jedná se o kraj tehdy s německým živlem.

PMR
06.08.2015

tisha8409: Hororově upravil třeba to, že nezmiňoval dobový kontext. Horor to nepotřebuje - má působit šokově. Čarodějnické procesy nebyly dřív tak šokující, jako se mohou zdát teď. Stejně jako úplné konfiskace majetku, do kterých byla taky podivně zapletena církev (jde neklidnou dobu po třicetileté válce).

tisha8409
31.07.2015

PMR a co by na tom asi autor hororově upravil. ?? čerpá z historických podkladů,které jsou nenapadnutelné a Boblig tam JE popisován jako nedotknutelný s výhradním právem, což je fakt, proto má taky snahu dosáhnout na majetky všech a proto se mu to daří ( po určtiou dobu).
Kladivo není hororový plátek... Kladivo je prostě fakt.
( je to něco, jako kdybys popírala holocaust nebo koncentráky.)

1