Karanténa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přežije naše svoboda éru pandemie? Nová publikace Václava Klause a kolektivu autorů Institutu Václava Klause přináší exkluzivní studii mapující a analyzující širší souvislosti koronavirové pandemie. Studie o dvanácti částech vycházela na přelomu března a dubna 2020 jako seriál na zpravodajském serveru iDNES. "Institut Václava Klause bral pandemii nemoci Covid-19 od počátku velmi vážně. Nikdy ji nepodceňoval - nejen kvůli nemoci samotné, ale hlavně kvůli očekávatelným a za první dva měsíce (u nás i v Evropě) uskutečněným opatřením. Ta mají a mít budou velmi vážné důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, na životy nás všech. Nepředstíráme, že jsme lékaři či epidemiologové, nechceme ohromovat ani vyčtenými moudrostmi z jejich oborů, ani přemírou statistických dat o úmrtnosti, smrtnosti a nakažlivosti koronaviru. S vědomím skutečnosti, že vždy v životě (i v pandemii) existuje vždy něco za něco, jsme však přesvědčeni, že zapomínat na možnost, že důsledky léčby nemoci mohou být ve svém součtu horší než nemoc sama, se nám může vymstít. Proto jsme přesvědčeni, že se současnou situací musí zaobírat a své názory vyslovovat i lidé zabývající se veřejnou politikou, společenskými a ekonomickými tématy. V posledních letech či desetiletích jsme se věnovali mnoha podobným mnohadimenzionálním problémům, a proto se nyní věnujeme i koronavirové krizi. Nechceme dopustit, aby se současná krize stala záminkou k hlubokým politickým, společenským a ekonomickým zásahům do života nás všech na příští dekády."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451064/karantena-CpN-451064.jpg 53
Žánr
Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Institut Václava Klause
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (6)

Diskutovat
siena
15.11.2020

Janadvoracková, bohužel. Přesto věřím, že nás, normálně uvažujících a slušných k druhým, je většina. Jak mi říká i má sestra, když mne rozzlobí některá prohlášení, Vámi zmiňovaný přístup. V opačném případě by pozitivně testovaných bylo ještě mnohem více.

Janadvorackova
14.11.2020

siena: No vida, kolem toho bude ještě hromada záhad. Buďte ráda, že to s Vámi vlastně dobře dopadlo. Já se také spíš bála o rodiče.
Jsem v pohodě, doma jsem byla dvacet dní, ale předtím jsem to ještě pár dní nevěděla a chodila do práce.
Když jsem to oznamovala zaměstnavateli, řekla jsem mu, ať vše lidem řekne. Pracujeme v asi třicetičlenném kolektivu a bylo mi jasné, že kolegové můžou mít doma starší rodiče, sami jsou někteří různě nemocní... zaměstnavatel to ale nikomu neoznámil. Lidé se to dozvěděli z náznaků kolegyň, kterým jsem to napsala. Od vedení ne.
Nejsem v práci první ani poslední, ale ten přístup mě strašně naštval. Přesně tohle také způsobuje, že se toho nemůžeme zbavit rychleji. Jak si to vůbec mohl dovolit...
Jestli se mi v březnu zdálo, že se lidé dokážou v rámci téhle situace nějak slušně chovat, tak teď o tom pochybuji.
A souhlasím s Vámi.

siena
14.11.2020

Janadvorackova, jejda... No, hlavní je, že jste snad nyní již pořádku, že už nic netrápí. Myslím, že vir, jeho chování, stále překvapuje. Nejste jediná, která byla nemocná "sama". U nás v práci, v rámci testování testovacích sad, se u mne opakovaně prokázala přítomnost protilátek (?!?) Přitom už jsem ve věku, kdy si nemyslím, že bych byla čistě bezpříznaková, žiji v domácnosti spolu se svými starými rodiči a od jara se bojím jen jednoho, že je nakazím... Takže jsem to probírala s naší viroložkou a ta říkala, že to není nijak unikátní. Že mám být za ně ráda, a moc nepřemýšlet, jak jsem k nim "přišla". Ale rodiče se k tomu tehdy postavili tak, že by pro ně bylo horší, zůstat někde izolovaní. Ono také, na jak dlouho, a jestli by to nebylo již "navždy". Tak můžeme být se sestrami jen obezřetné, dělat to, co se dělat dá a doufat. A proto mne opravdu vytáčí podobné "mudrování". To nejsou už jen nějaké kontroverzní názory pana profesora na vejminku, natož nějaká reklama na prodej knihy. Tím postojem světu říkám, je mi upřímně jedno co bude s ostatními, já se nebudu v ničem omezovat. A zákonitě, musí se něčím "podložit", se na něj nabalují konspirační teorie. Ano, světová nadvláda, farmfirmy, čipy, pan Soros a pan Kalousek:-) Ale on ten postoj je celkem laciným gestem. Protože moc dobře jeho hlasatelé vědí, že bude o ně postaráno, že budou případně ošetřeni. Tak to už ale chodívá... Ono by stačilo, kdyby si, tito hlasatelé absolutní svobody, střihli jednu službu na infekčním oddělení v ochranném oděvu!

Ano, ekonomický dopad bude velký. Obávám se, že si ještě neumíme úplně představit jak. Že z těch našich jistot, které jsme doteď měly, mnoho nezůstane. Ale slovy Palackého, parafrázuji, byli jsem před covidem, budeme i po něm. Jen teď musíme "vydržať" (to je zase z jednoho seriálu, který běžel za mého dětství, Križíkovci?!?)

Janadvorackova
14.11.2020

Trochu to rozšiřuje ten článek z Novinek. S tím pánem prostě nemůžu souhlasit.
Autor se může snažit provokovat názory, když je ve hře kniha, ale tak, aby to sloužilo k prodeji, ne k naštvání lidí. I když... ono mu možná jde právě o tohle. Kupující z jakýchkoli důvodů se najdou...

Nemyslím, že je souvislost mezi nošením roušky a vítáním migrantů, či přijetím eura. To první dělám, s dalším nesouhlasím.
Pán by si měl (hlavně ve svém věku), aby to bylo zajímavější, tou nemocí projít. Aby věděl, jak "příjemné" to je.
Já měla pocit, že mi osm dní na hrudníku sedí slon (pocitově jako oboustranný zápal plic a chřipka dohromady). A při zbavování se horečky se mi potila snad i chodidla :).
Je trochu divné, i když já to vítám, že ani rodina, známí, s nimiž jsem byla, ani kolegyně v práci, s nimiž jsem pracovala, neonemocněli. Nemám tucha ani, kde jsem to potkala. Třeba právě proto, že se najde sorta takových jelit, jako je tady pan autor.

Netvrdím, že se svět nezmění, ale konspiracím se mi věřit nechce. Už tak je jich kolem všelijakých témat hodně. Proč přidávat další.
Podle nich bych měla mít v čumáku čip :), jsem sledována na každém kroku, jůůů, se bojím. A možná jsem určena k likvidaci :).

Je mi líto všech, kteří přišli o práci, nebo ji nemůžou dělat, ale byla bych pro to, aby se většina obchodů neotevřela ani před svátky, (nebo třeba ano, ale střídavě). Když mohly chodit do škol děti na střídačku, mohlo by se takové omezení týkat i krámů.
Líbily by se mi vánoce bez plašení a mraků lidí všude. Jenom tak v pohodě s rodinou doma.

Haha, a homecredit se svými úvěry na svátky by se mohl jít zahrabat, (i s klienty, kteří si berou úvěry na dárky).

Janadvorackova
14.11.2020

Eee, fuj. Nečetla jsem, nehodnotím knihu. Stačí jméno autora, tento článek:
https://1url.cz/HzS82 (sice Novinky - sporná úroveň formy i obsahu), ale co už.
Hned bude jasné, co si o nás bývalý prezidentík myslí, (ano, je to dost v rozporu s anotací).
Chystá druhou knihu, píše se tam.