Cizinka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jsme v roce 1945 a armádní zdravotní sestra Claire Randallová přijíždí se svým mužem Frankem na skotský venkov, aby tu prožili své druhé líbánky. Po válečných hrůzách, kdy Claire pracovala v polní nemocnici ve Francii a svého muže, jenž také sloužil v armádě, viděla za celou dobu jen třikrát, se konečně oba radují ze společně strávených chvil a plánují budoucnost. Poklidná skotská vesnice se jeví jako ideální místo pro vzájemné sblížení a jaro láká k výletům do romantické a pověstmi a mýty opředené krajiny. Frank, který miluje historii, tu navíc nachází stopy po svém anglickém praprapředkovi, kapitánu Jonathanu Randallovi, jenž byl velitelem anglické vojenské pevnosti Fort William v polovině 18. století. Poklidný idylický venkov však skrývá nečekaná tajemství a překvapení. Jsou to především dávné mýty a pověry, které zdejší obyvatelé úzkostlivě dodržují i ve 20. století, ale také místa, kde se dějí nezvyklé a nepřirozené úkazy. Jedním z nich je kopec Craigh na Dun, na němž při jedné ze svých botanických expedic objeví Claire megalitickou stavbu. Je to kamenný kruh podobný proslulému Stonehenge v Jižní Anglii. Dotkne se jednoho z menhirů a pak se to stane. Ve změti zvuků a neurčitých představ se přenese o dvě stě let zpátky. Do časů kapitána Randalla, který bojoval se skotskými klany a krutě hájil zájmy anglické koruny na Skotské Vysočině......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37101/cizinka-myO-37101.jpg 4.31409
Série:

Cizinka / Cudzinka (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Plejáda
Orig. název:

Outlander (1991)

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (22)

Diskutovat
PetK
26. února

Asi tak tři kapitoly, než se hlavní hrdinka propadla do jiného časového pásma, mě to bavilo. Pak už ne. Tak jsem to odložila (audio), než mě to ještě k tomu naštve, a třeba to zkusím jindy.

tatjana1737
25.01.2018

Vedma: Tak ono to vyplývá už z toho příběhu samotného... Jamieho duch na ulici sledoval Claire, jak si rozčesává vlasy. Byl přece večer, kdy duchové a přízraky škodí nebo naopak konají dobro, lze se s nimi potkat apod. ... takže Frank viděl Jamieho :-). Ten v knížce mnohokrát opakuje Claire, že je jeho hnědovláska apod., obdivuje její vlasy, které jsou mnohokrát popisovány jako kudrnaté a nepoddajné, takže je kartáčem musela při rozčesávání fakt mordovat :-). A Jamie toho musel být nejednou svědkem :-).

Vedma
24.01.2018

Lenka886, píšete: "to je v nové době přízrak Jamieho". Ako to viete a čo tam robil? Ďakujem, Daniela

tatjana1737
18.12.2017

Mno, viděla jsem seriál a po konci posledním dílu 1. série jsem tak znechucená, že tomu moc šance nedávám. Jestli je seriál opravdu věrně podle knihy, ztrácím chuť se na ni jen podívat.

Lenka886
01.11.2017

from: cecetka....to je v nové době přízrak Jamieho, mimochodem od 11.11. bude na prima love uvedena třetí řada seriálu :-)))

Bara
17.07.2017

Zatím jsem viděla jen seriál a ten je skvělý už se těším na pokračování :-) Knihu si půjčím taky :-)

cecetka
25.10.2016

Mam otazku. Na zacatku pribehu (v soucasnosti) sleduje nejaky zahaleny muz stojici na ulici Claire pres okno, tusim jak si cese vlasy. Je nekde objasneno, kdo to je?

LibraryGirl
07.04.2016

http://www.bux.cz/knihy/204131-vazka-v-jantaru.html

Dotaz:
Omega (Lenka, 29.3.2016)
Dobrý den, chci se zeptat, jestli vydá Omega opravdu všechny dosud vydané díly v češtině, předtím je vydávala Plejáda, která se záhadně vytratila z knižního trhu a nevydala zbývající knihy ze série Cizinka. Zeptáte se prosím v nakladatelství, kdy vydají další díly? Druhý díl Vážka v jantaru by měl vyjít v září 2016, ale co ostatní??? Jak to má Omega rozvrženo??

Odpověď: (bux.czbux.cz, 31.3.2016)
Odpověď z nakladatelství: "Letos vyjde pouze 2. díl Vážka v Jantaru. V roce 2017 by měl vyjít Mořeplavec a Bubny podzimu. Předpokládané plány jsou vždy vydat 2 díly ročně, které se ale můžou ještě změnit. Co se týká Hořícího kříže, ten vyjde až v roce 2018. Jinak vydáme všech 8 dílů, tedy nové vydání prvních 5 dílů, které již v češtině v minulosti vyšly a 3 díly (6,7,8 díl), které ještě nikdy do češtiny přeloženy nebyly."