Ani později, ani jinde

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mathilda, mladá vdova a matka tří dětí, právě vstupuje do metra. Dnes má podle kartářky najít osudového muže svého života. Thibault, pohotovostní lékař, zrovna parkuje před domem svého prvního pacienta. Udělal to, našel sílu, opustil Lilu. Proto, aby si zachoval zbytek důstojnosti, proto, aby žil, jak chtěl dřív. Mathilda i Thibault se najednou ocitají sami ve městě, které má deset milionů obyvatel. Ona se kvůli problémům v práci přestane stýkat s přáteli a uzavře se do sebe, on tráví po rozchodu většinu času v nekonečných dopravních zácpách při cestách za pacienty. Oba však intenzivně touží po blízkosti někoho, kdo by je miloval. Setkají se, ale otázkou je, jestli už není moc pozdě, nebo jestli se neměli setkat jinde. Autorčin krystalicky čistý, úsporný a nepatetický styl dotváří vynikající atmosféru románu. Hlas vypravěče je chladný a vzdálený, jazyk díla úsporný a popisy citů strohé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60317/ani-pozdeji-ani-jinde-fYq-60317.jpg 4.1455
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Les Heures souterraines, 2009

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (2)

Diskutovat
bábuška
15.07.2018

Naprosto depresivní kniha, ale pravdivá. Mladá vdova se třemi dětmi, sice v dobré pracovní pozici, ale se šéfem, který nesnese pomyšlení že není středobodem světa, na druhé straně uštvaný doktor pohotovostní služby. A taky si mi znovu připoměl nepříjemný pach pařížského metra. Ti dva jako by se měli setkat, ale nikdy nevěř kartářce! Konec otevřený, opíši pár řádek z konce knihy. " Kdysi by možná bojoval. ale teď už ne. Přichází chvíle, kdy je cena příliš vysoká. Překračuje možnosti. Kdy je třeba hru vzdát, přijmout porážku. Přichází chvíle, kdy už nemůže klesnout hlouběji."( Možno použít i v ženském rodě.)

monulka
23.02.2018

Jak někdo může napsat, že je ta kniha o ničem? Vždyť to je tak skvěle vykreslená beznaděj, deprese, stav, kam až člověk může být zahnaný, když už nezbývá síla vůbec na nic. Ne, nemohlo to skončit happyendem. Na něj bylo přespříliš brzy.. Život není pírko :-) Tohle byla moje třetí kniha od autorky a rozhodně nejsem zklamaná!