Angela Merkel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejvlivnější evropský politik. V pravý čas vychází nová biografie Angely Merkelové, plná exkluzivních nových zdrojů. Sepsána jedním z předních odborníků na evropskou politiku a založena na dosud nezveřejněném archivním bádání, stává se zásadním čtivem pro každého, kdo se zajímá o politiku a osud Evropy, ale také o život výjimečné ženy, která vystoupala z ničeho na pozici jednoho z nejmocnějších lidí světa. Angela Merkelová transformovala německou a evropskou politiku. Její úspěchy doma i v cizině jí opakovaně vysloužily 1. místo na seznamu nejmocnějších žen časopisu Forbes. Prof. Qvortrup podává výklad kulturních, historických a politických vlivů, které utvářely život této neuvěřitelné ženy, a kombinuje vyprávění ze života Merkelové s živým výkladem dějin Německa po roce 1945 až do dnešních dní. Jak mohla vzděláním vědkyně bez jakékoliv politické zkušenosti uspět a stát se první ženskou lídryní německé politické strany? Jak se jí a jejímu skoro výhradně ženskému poradnímu sboru opakovaně daří přelstít staré páky v síti konzervativních mužských německých politiků? Jako jednu z architektek neblahého poselství politiky odříkání, jako garantku stability Eurozóny i jako hlavní vyjednávačku o budoucnosti východní Ukrajiny, je pro každého, koho zajímá současné dění, zásadní Merkelovou pochopit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342434/angela-merkel-Igy-342434.jpg 3.211
Žánr
Biografie a memoáry, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Bourdon
Orig. název

Angela Merkel. Europe's Most Influential Leader, 2016

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (6)

Diskutovat
Garik
29.03.2019

Dovolím si do tejto diskusie prispieť jedným z postrehov Douglasa Murraya (z jeho knihy „Podivná smrt Evropy“, str. 268) na adresu pani Merkelovej:
„Především si měla uvědomit základní věc – komu Evropa náleží. Ti, kdo věří, že celému světu, nám nevysvětlili, proč má být takový proces jednosměrný. Stěhování Evropanů do světa nazvali kolonialismem, stěhování světa k nám považují za spravedlivé a férové. Zapomněli ale prokázat, proč má migrace změnit na majetek celého světa pouze Evropu.“

siena
28.10.2018

jaromir z, už jen jedno...prostudujte si, jak funguje EU, jak fungují jednotlivé struktury. A alespoň na wikipedii si rozklikněte povídání o Spolkové republice Německo, o její správě.

jaromír z
28.10.2018

Kdyby se nám nesnažila neustále něco nařizovat a přikazovat tak bych neřekl ani tuk. Ovšem přijde mi že paní Angela Merkelová je po Adolfu Hitlerovi už druhý říšský kancléř který by se nám tu nejraději snažil poroučet.

siena
28.10.2018

jaromir z, paní A. Merkelová je kancléřkou Spolkové republiky Německo. Spolková republika Německo je svobodnou a demokratickou zemí, je členem Evropské unie, jejímž členem, od roku 2004, je i Česká republika.
Nahlédnutím do vašeho profilu, do vaší preference četby, je myslím nasnadě, že se budeme naprosto lišit v názorech, nejenom na paní Merkelovou.

jaromír z
28.10.2018

Tak ono hodnotil pozitivně Angelu Merkelovou snad ani nelze. Tak trochu nechápu co chce zde siena obhajovat na již druhém říšském kancléři který se nám tu snaží diktovat jak máme žít.

siena
01.09.2017

Ač se tu nedávno opět rozproudila debata o mazání/nemazání nevhodných příspěvků, padala tam slova o bezpáteřních lidech, rozhodla jsem se nahlásit vulgární komentář na smazání. Dokud tu budou jistá "pravidla", budou zakotvena v podmínkách užívání, měla by platit pro každého. Domnívám se, že kritika, ba i nenávist, jde zformulovat způsobem, aby měl i náhodný návštěvník pocit, že je na stránkách, kde jsou lidé, co čtou...
Jsem ráda, že příspěvek byl smazán. Díky. Už jsem chtěla smazat i ten svůj, ale pro "důkaz", kdo dal podnět, ponechám...