William Seward Burroughs citáty

William Lee · pseudonym

americká, 1914 - 1997

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (14)

Je důležité mít vždycky odvahu se uvolnit a jít - ve tmě.


Jestli Bůh stvořil něco lepšího, nechal si to pro sebe.


Kočka nabízí sebe. A samozřejmě chce péči a domov. Láska něco stojí. Stejně jako všechny nezkažené bytosti, i kočky se chovají prakticky. ... Praktická zvířata, která uvítají, když jim jídlo obstará někdo jiný. ...ucítím bodavou bolest ze ztráty, ze ztráty milované bytosti, i když to byl jen malinký kocourek ....V nenávisti ke kočkám se odráží ohavná, tupá, hulvátská a slepá fanatická duše, A to se nedá ničím omluvit. (Kočka v nás)


Kočka neposkytuje služby. Kočka poskytuje sebe.


Krajský tajemník úřaduje v obrovské a rozlehlé budově z červených cihel známé jako Starý soud. Jsou zde projednávány občanské záležitosti a spory, přičemž se každé jednání neúprosné táhne tak dlouho, dokud sporné strany nezemřou nebo se nevzdají vedení sporu. Díky tomu se všude povaluje ohromné množství spisů týkajících se všeho možného a uložených na nesprávných místech, takže je vyjma Krajského tajemníka a jeho pomocníků nemůže nikdo najít, a i on často stráví hledáním celá léta. Vlastně stále ještě hledá materiály k žalobě kvůli náhradě škody, jež už byla mimosoudně vyřízena v roce 1910. (Nahý oběd)


Láska? Co je to? Ten nejpřirozenější utišující prostředek, který je k mání.


Někdy se paranoia opírá o konkrétní skutečnost.


Nestuj tam a nečum, jak se pánovi koulí koule do uhláku!


Nezáleží na tom, kdo jsem, jen když mě má někdo rád.


Nikdo není tak slepý, jako ten, který odmítá otevřít oči.


Příběh jak někdo čte příběh jak někdo čte příběh. Dostal jsem takový zvláštní pocit, že i já nakonec skončím v tom příběhu a že si někdo jiný bude číst o mně, jak si kdesi v čekárně čtu tento příběh. (Hubitel)


Rock lze považovat za jeden z pokusů uprchnout z tohoto mrtvého vesmíru bez duše a vytvořit vesmír magický.“


Všiml jsem si, že při kočičích šarvátkách skoro vždycky vyhrává útočník. Když kočka začína dostávat na zadek, bez rozmyšlení uteče, zatímco hloupý pes se bude rvát do posledního dechu...


Zvrátil jsem se zpátky do sedadla a nechal svou mysl volně pracovat, aniž bych na ni nějak tlačil. Zatlačte příliš na myšlení, a rozesere se vám jako přetížená centrála nebo vás rozšoupne nějakou sabotáží... A já si nemohl dovolit chybu. Američané mají zvláštní hrůzu z toho vzdát se kontroly, nechat věci, aby se děly podle své vlastní vůle, a nevměšovat se do nich. Nejradši by si hupsli do žaludků, trávili tam jídlo a vyhazovali hovna ven. Váš mozek zodpoví nejvíce otázek tehdy, když se naučíte uvolnit se a čekat na odpověď. Jako některé z těch počítačů, vložíte do nich otázku, posadíte se a čekáte... (Nahý oběd)