William Paul Young citáty

Wm. Paul Young · pseudonym

kanadská, 1955

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (17)

Bůh nezaložit náboženství. Náboženství spíše patří do rozsáhlé množiny věcí, které Bůh nevytvořil, ale jimž se podvoluje, protože jsme si je my lidé zavedli.


Často se raději rozhodneme věřit lži, než bychom si nechali pravdou narušit bezpečí v podobě předsudků a pevností, jimiž se chráníme.


Emoce jsou barvami duše; jsou velkolepé a neuvěřitelné. Když je necítíš, svět se stává mdlým a bezbarvým.


Jsou chvíle, kdy se rozhodnete uvěřit něčemu, co byste normálně považovali za naprosto iracionální. To neznamená, že to skutečně je iracionální, ale rozhodně to není racionální. Třeba existuje něco jako supraracionalita, odůvodnění přesahující běžnou definici skutečnosti nebo logiku vycházející z daných údajů; něco, co dává smysl jen tehdy, když dokážete zahlédnout realitu z větší perspektivy. Možná právě sem patří víra. (Chatrč)


Každá lidská bytost se nachází někde na cestě mezi vírou a nevírou. Přesto se držíme kategorií věřící a nevěřící.


Každou osobu miluješ jinak, kvůli tomu, jaká je, a kvůli jedinečnosti, jakou vyvolává v tobě.


Macku, bolest nám dokáže zastřihnout křídla a zabránit v létání.


Následovat mě neznamená být jako Ježíš, znamená to zabít v sobě nezávislost. (Chatrč)


Není možné ovládnout budoucnost, protože ta navíc není skutečná, a ani nikdy skutečná nebude.


Není možné ovládnout budoucnost, protože ta navíc není skutečná, a ni nikdy skutečná nebude. Pokoušíš se hrát si na Boha; představuješ si, že zlo, kterého se bojíš, se stane skutečností, a pak si vymýšlíš plány pro nepředvídatelné události, abys zabránil tomu, čeho se obáváš. (Chatrč, str. 142)


Nikdy nesnižuj cenu svých slz. Můžou být hojivou vodou a pramínkem radosti. Někdy to jsou nejvhodnější slova, která vycházejí ze srdce.


Právo dokončit větu bez přerušení nemáš. Pokud si však myslíš, že ano, určitě se naštveš, jestliže ti někdo skočí do řeči, i když to bude Bůh. (Chatrč)


V srdci většiny lidí je něco, co se prostě nedokáže smířit s bolestí způsobenou nevinným, zvláště dětem. I psychicky narušení chlapi, odsluhující si svůj trest v nejhorších nápravných zařízeních, si často vybíjejí svou zlost nejdřív na těch, kteří působili utrpení dětem. Dokonce i ve světě, kde je morálka relativní, ublížení dítěti se stále ještě považuje za něco, co je absolutně špatné. (Chatrč, str. 59)


Velkou část naší bolesti způsobují vztahy, a právě proto ji také nejlépe hojí. (Chatrč, str. 11)


Vnucovat ti svou vůli je přesně to, co láska nedělá. Ryzí vztah se pozná podle pokory, i tehdy, když tvoje volba není vhodná nebo rozumná. (Chatrč, str. 145)


Vztahy jsou daleko méně uspořádané než pravidla, jenže pravidla ti nikdy nemohou dát odpověď na otázky hluboko v tvém srdci a nikdy tě nebudou milovat. (Chatrč, str. 199)


Žít nemilován je, jako když ptákům zastřihnou křídla, a zbaví je tak jejich schopnosti létat.