Stephen William Hawking citáty

Stephen Hawking, Stephen W. Hawking · pseudonymy

britská, 1942 - 2018

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (18)

Ať se zdá život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžete dělat a uspět v tom.


I am just a child who has never grown up. I still keep asking these 'how' and 'why' questions. Occasionally, I find an answer.


Je jasné, že jsme jen vyspělejší druh primátů na malé planetě obíhající okolo průměrné hvězdy na okrajové části jedné ze stovek miliard galaxií. Ale od úsvitu civilizace lidé touží po porozumnění základnímu uspořádání světa. Na podmínkách hranic vesmíru musí být něco velmi vyjimečného. A co může být vyjimečnějšího než žádná hranice? Neměla by existovat žádná hranice lidského úsilí. Každý jsme jiný. Jakkoli zlý může vypadat život, vždy existuje něco, co můžete udělat a také v tom uspět. Pokud existuje život, existuje naděje.


Je to báječné být živ a bádat v teoretické fyzice. (Stručná teorie mého života)


Kdyby nás někdy navštívili vetřelci z jiné planety, myslím, že výsledek by byl podobný, jako když Kryštof Kolumbus poprvé přistál u amerického pobřeží. To nedopadlo moc dobře pro domorodé Američany.


Kdyby nás někdy navštívili vetřelci z jiné planety, myslím, že výsledek by byl podobný, jako když Kryštof Kolumbus poprvé přistál u amerického pobřeží. To pro domorodé Američany nedopadlo moc dobře.


Když je člověk známý a snadno rozpoznatelný, má to své klady i zápory. K záporům patří, že je obtížné dělat obyčejné věci, jako je třeba nakupování, aniž by byl člověk obležen lidmi, co chtějí fotografii, a že tisk má nezdravý zájem o vaše soukromí. Ale zápory jsou mnohonásobně převáženy klady. Mám pocit, že lidé jsou nefalšovaně potěšeni, když mě vidí. (Stručná teorie mého života)


Když přijdete na to, jak funguje vesmír, svým způsobem ho ovládáte. (Stručná historie mého života)


Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku.


Moje fyzická nepohyblivost nebyla při vědecké práci handicapem. Dokonce bych řekl, že byla v jistém směru výhodou…. (Stručná historie mého života)


Nech je život akokoľvek zlý, vždy jestvuje niečo, čo môžete robiť a dosiahnuť v tom úspech. Kým je život, ostáva nádej.


Pokud jsem měl do psaní knížky investovat čas a energii, chtěl jsem, aby její čtenářská obec byla co nejširší…. (Stručná historie mého života)


Pokud jsme měli uzavřít manželství, musel jsem si najít práci, a k tomu jsem potřeboval dokončit PhD. (Stručná historie mého života)


Pokud se mi podařilo nějak přispět k našemu pochopení vesmíru, jsem šťastný. (Stručná historie mého života)


Úvahy o tom, že černá díra emituje částice, nasvědčují, že bůh nejenže v kostky hraje, ale občas je hází i tam, kde je nikdo nemůže vidět.


Vesmír by nestál za nic, kdyby nebyl domovem lidí, které milujete.


Za prvé, dívejte se nahoru na hvězdy, a ne dolů na nohy. Za druhé, nikdy nepřestaňte pracovat. Práce vám dává smysl a život je bez ní prázdný. Za třetí, pokud budete mít štěstí a najdete lásku, pamatujte, že je tam, a nikdy ji nezahoďte.


Zabývat se veřejně otázkou cestování časem je z několika důvodů riskantní. Kdyby se tisk dozvěděl, že vláda financuje výzkum cestování časem, nastal by buď povyk, že je to mrhání prostředky daňových poplatníků, anebo by armáda začala tlačit na to, aby byl takový výzkum klasifikován jako tajný. (Stručná historie mého života)