Shalom Auslander citáty

americká, 1970

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (15)

...Nostradamus nebyl blbej – kdyby předvídal mír, klid a jasnou oblohu, dnes bychom ho neznali. (Naděje: Tragédie)


A i kdyby to opravdu byla Anne Franková, tak co? Už se jí staly horší věci, než že se bude muset vystěhovat, vlastně je skoro lepší, že to je Anne Franková. Ta zažila větší peklo než nějaké vystěhování. (Naděje: Tragédie)


Je jedno, kde žijete nebo kde jste se narodil, v momentě, kdy někdo povstane a slibuje, že na světě bude lépe, utíkejte. Schovejte se. Pesimisté plynové komory nebudují. (Naděje: Tragédie)


Jenom proto, že se to stalo z nějakého důvodu, neznamená, že na něj nemůžu být naštvaná, prohlásila a mrskla fotku na zem. A to, že jsem naštvaná, neznamená, že se něco děje bezdůvodně. Všechno má svůj důvod. (Naděje: Tragédie)


Kugel by genocidu nikdy nepřežil, s tím svým žaludkem teda rozhodně ne. A Bree s alergií na barvivo – omluvte mne, pane komandante, ale neměli byste čistou polévku? Jsem citlivá na barviva. Někdy by je musel schovat, to je jasné. Kdyby co? Kdyby se něco stalo? Co kdyby se stalo? Něco. Co? Cokoliv. (Naděje: Tragédie)


Možná že schovávat se celý život na půdě není zas tak šílené, možná je šílené se na půdě neschovávat. Zeptejte se čipmanků. (Naděje: Tragédie)


Myslet si, že existuje nějaký nejlepší možný svět po našem světě, říkal profesor Joviš, je tisíckrát bláhovější než se domnívat, že tento svět je nejlepší ze všech. (Naděje: Tragédie)


Na to, abyste našli na půdě Anne Frankovou, není správná chvíle nikdy, ale tentokrát se to zvlášť nehodilo. (Naděje: Tragédie)


Nepřežil bych ani deset minut, pomyslel si. Nestihli by mě ani oholit. (Naděje: Tragédie)


Proč bylo pro Kužela tak důležité, jestli se smál? Protože se usmíval, bez ohledu na to, jestli to po něm někdo chtěl, či nikoliv. (Naděje: Tragédie)


Řekla jsem mu, že píšu román, řvala na něj Anne Franková. A víte, co ten redaktor na to, pane Kugele? Zasmál se. Zůstaňte mrtvá, opakoval, zůstaňte mrtvá! Jsem spisovatelka, pane Kugele! Nejsem dítě! Nejsem žádná pitomá autorka deníků! Já jsem spisovatelka! Třicet dva milionů výtisků, pane Kugele, to se nedá jen tak přejít. Odejdu odsud, až dopíšu knihu, ani o vteřinku dřív! Ani o jedinou vteřinku! Jsem spisovatelka, pane Kugele, slyšíte mě? Spisovatelka! (Naděje: Tragédie)


Šest milionů zabijou a zrovna tahle jim zdrhne, pomyslel si Kugel. (Naděje: Tragédie)


To je stejně svět, pomyslel si Kugel. Ať už jste kdokoliv, ať už jste kdekoliv, kdykoliv ve dne v noci, můžete otevřít dveře na zahradu a zařvat: Já vím, že tam jsi, ty šmejde, a v devíti z deseti případů budete mít pravdu. Ten hajzl nemusí být přímo u vás na zahradě, ani u souseda, může být v sousedním městě, státě, zemi. Ale ta svině tam je a chce vám ublížit. (Naděje: Tragédie)


Tohle se jí nebude líbit, pomyslel si Kugel, když se na ni díval. Tohle se jí rozhodně nebude líbit. Do baráku už si jednu starou bláznivou ženskou pustila – jeho matku – a zatím pořád čekají, až umře. (Naděje: Tragédie)


Tvrdí mi, že jsou nešťastní, ale to není pravda. Jsou šťastní, a to je ten problém. Jsou velmi šťastní a otravuje je to. A víte proč? Protože si myslí, že si to nezaslouží. (Naděje: Tragédie)